czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@
180221105324.gif

Wielkanocne warsztaty w „drzewnej”

Wielkanocne pisanki, wykonane z włóczki zajączki, ręcznie robione kartki z życzeniami czy kurpiowskie palmy można było kupić w sobotę w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży. Warsztaty wielkanocne zorganizowano by zintegrować nie tylko społeczność tej szkoły, ale także mieszkających w jej pobliżu łomżan. Można było nie tylko zobaczyć i kupić świąteczne ozdoby, ale także poznać techniki ich wykonywania. Wstęp na warsztaty był otwarty, a wszyscy odwiedzający szkołę otrzymywali w prezencie książeczkę z przepisami na wielkanocne potrawy.

- Bolą nie tylko place, a i oczy – mówi młoda pani, która w sali gimnastycznej szkoły prezentowała wykonane przez siebie pisanki. - Mam małe dziecko, więc mogę je wykonywać tylko nocami, ale to zajęcie nie tylko nużące, ale i odprężające – dodaje zaznaczając, że pisanki i palmy wielkanocne wykonuje od czwartej kasy szkoły podstawowej. Aby je robić trzeba więc nie tylko cierpliwości ale i czasu. - Zrobienie jednej pisanki to około godziny, ale małej palemki, z kwiatami z bibuły to ze cztery godziny. 
Podczas warsztatów w „drzewnej” umiejscawiali wykonywania wielkanocnych cudeniek chwaliło się kilkunastu twórców ludowych z całego regionu.  Dyrekcja szkoły zaznacza, że powodem spotkania była chęć integracji całej społeczności szkolnej z rodzinami uczniów, ale także okolicznymi mieszkańcami. Tego typy zajęcia poświęcone różnym tematom mają być w tej szkole organizowane cyklicznie. W tym celu tez każdy z odwiedzających szkoła był proszony o wypełnienie ankiety, która pozwoli określić zainteresowanie i zapotrzebowanie na nie.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0