środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Unijne środki specjalne znaczone dla... Łomży?

Minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska zapewniła w Puławach, że w podziale środków unijnych na lata 2014–2020 będzie specjalny program dla miast średniej wielkości. Jego wartość ma sięgać około 1 mld euro. „W programie krajowym (...) będzie priorytet dla tych miast, które nazywamy miastami subregionalnymi. To miasta średniej wielkości, w większości te, które kiedyś były stolicami regionów, ale nie tylko, są to też miasta na prawach powiatu. Dla nich będzie odrębny priorytet w programie krajowym, pewnie z 1 mld euro albo trochę ponad, na cały kraj” - powiedziała Bieńkowska w poniedziałek na konferencji prasowej.

Łomżyński ratusz
Łomżyński ratusz

Bieńkowska podkreśliła, że miasta będą miały kilka różnych możliwości sięgania po unijne dofinansowanie. Minister powiedziała też, że trwają prace nad krajowymi programami operacyjnymi, czyli opracowaniem podziału funduszy unijnych, które Polska otrzyma na lata 2014-2020. Następnie regionalne programy będą opracowywać poszczególne województwa. 
„Chcemy te prace zakończyć do końca tego roku, tak żeby w końcu tego roku przekazać programy operacyjne do Komisji Europejskiej. Wdrażanie rozpoczniemy pewnie z końcem 2014 r. wcześniej to się nie uda” - dodała.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0