poniedziałek, 26 lutego 2018 napisz DONOS@

To jest prywata! O prezydenckim zięciu w miejskiej spółce pisać i mówić nie wolno...

Andrzej Kiełczewski, prezes nowej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża, nie chce ujawnić jaką funkcję w tej spółce pełni zięć i były już doradca prezydenta Łomży. - W związku z pytaniem Pana informuję, iż udzielenie tej informacji nie stanowi informacji publicznej, ponieważ Pan Maciej W(...) nie pełni żadnych funkcji w świetle przepisów o dostępie do informacji publicznych – odpisał wczoraj na wysłane mu dwa tygodnie temu pytania. Także wczoraj do redakcji dotarł list od prezydenckiego zięcia, w którym pisze, że przestał „być osobą publiczną”, i grozi, że będzie pozywał za kolejne publikacje na jego temat.

Andrzej Kiełczewski, prezes samorządowej spółki Park Przemysłowy Łomża
Andrzej Kiełczewski, prezes samorządowej spółki Park Przemysłowy Łomża

Oto treść listu jaki otrzymaliśmy od Macieja W(...).
W odpowiedzi na szereg dotychczasowych publikacji oraz artykuł „Zięć nie doradza już prezydentowi, ale jest w nowej miejskiej spółce”, opublikowany w Gazecie Bezcennej nr 496 i na 4lomza.pl - Regionalny Portal, wzywam do zaprzestania działań mających na celu szkalowanie, pozbawienie wiarygodności i zaufania do mojej osoby . Z dniem l lutego bieżącego roku przestałem pełnić funkcję doradcy prezydenta i być osobą publiczną, w związku z tym, nie zachodzi jakiekolwiek powiązanie mojej osoby z działalnością publiczną i wszelkie kolejne artykuły na temat mojej osoby będę uznawał za ingerencję w strefę życia prywatnego. Przestrzegam przed eksploatowaniem mojego wizerunku i naruszaniem prawa do prywatności. Dalsze tego typu publikacje wymuszą moje działanie związane z ochroną dóbr osobistych, skutkujące dochodzeniem na drodze sądowej zadość uczynienia za szereg przykrości, uszczerbku na zdrowiu psychicznym, będących wynikiem artykułów prasowych publikowanych w Gazecie Bezcennej i na portalu 4lomza.pl.

Przypomnijmy prezydenckiego zięcia i byłego już etatowego doradcę prezydenta, który etat w łomżyńskim ratuszu dostał tuż po wygraniu wyborów przez  Mieczysława Czerniawskiego, znaleźliśmy w tymczasowej siedzibie nowej miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża. Zarówno on sam jak i prezes samorządowej spółki nie odpowiadają na pytania czy zięć prezydenta po rezygnacji z funkcji doradcy znalazł zatrudnienie w tej spółce i kim tam jest. Wcześniej to właśnie prezydencki zięć, i ówcześnie jeszcze etatowy doradca prezydenta, ubiegał się o stanowisko prezesa tej nowej miejskiej spółki, ale po serii naszych publikacji, zrezygnował z jej objęcia. Zgodnie z współopracowanym przez niego biznes planem PPŁ spółka już na samym początku swoje działalności – mając jedynie prezesa i specjalistę ds. administracyjnych - miała kupić dla nich samochód. Zgodnie z zapisami budżetu miasta na ten rok jeszcze w ubiegłym roku – na Park Przemysłowy Łomża z kasy miasta mieliśmy wydać ponad 500 000 złotych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0