środa, 21 lutego 2018 napisz DONOS@

Łączy ich pasja...

Coraz więcej osób przychodzi na warsztaty wędkarskie zorganizowane przez Portal Wędkarska Brać. W ostatnich poświęconych tajnikom budowy przynęt wędkarskich – woblerów - jedna z udostępnionych na spotkanie sal PWSIiP w Łomży wypełniła się do ostatniego miejsca. - Frekwencja mnie trochę zaskoczyła, pierwszy raz występowałem przy wypełnionej po brzegi sali – mówi Jakub Podleśny, który opowiadał o swoich woblerach, które wykonuje specjalnie na jazie.

fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl
fot. wedkarskabrac.pl

- To było bardzo ciekawe spotkanie. Nie wiedziałem, że w Łomży jest tylu uzdolnionych wędkarzy, którzy potrafią budować swoje własne przynęty – oceniał po wykładach Jakub Podleśny.
Kilkugodzinne spotkanie wypełnił także wykład Józefa Domaszewskiego, jednego z wybitniejszych łomżyńskich konstruktorów przynęt, który wprowadził uczestników w świat lurebuilding.
- Bardzo bogate wystąpienie uwieńczyło wykonanie przez pana Józefa woblera od A do Z na oczach obecnych uczestników – relacjonują organizatorzy wędkarskiego spotkania.
O swoich woblerach opowiadał również Krzysztof Barczewski. Jego porady dotyczyły jednak przede wszystkim przygotowania warsztatu, zorganizowania podstawowych narzędzi oraz własnych usprawnień do wyrobu własnych własnych przynęt. 
- Ciekawostką była maszyna do obróbki korpusów, którą Krzysztof wykonał z silnika od pralki. Pozwala na wykonanie korpusu woblera w pół minuty, co zostało udowodnione podczas prezentacji – podają organizatorzy. 

Redakcja Portalu Wędkarska Brać podkreśla, że wśród przybyłych gości były osoby, które zaprezentowały własnoręcznie wykonane przynęty „co niewątpliwe nas wszystkich zaskoczyło. Gratulujemy.”

więcej: Wędkarska Brać


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0