poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Podatek śmieciowy w gminie Łomża przyjęty

Mieszkańcy gminy wiejskiej Łomża za śmieci będą płacić ryczały od każdego gospodarstwa, ale z uwzględnieniem liczby mieszkańców. Podczas dzisiejszej sesji radni gminy przegłosowali uchwałę ustalająca nową opłatę za śmieci różnicującą stawki na cztery grupy w zależności od liczby mieszkańców gospodarstwa domowego.

Za najmniejsze gospodarstwa – jednoosobowe - opłaty za śmieci we wsiach gminy Łomża ma wynosić miesięcznie14 zł w przypadku gdy śmieci nie są segregowane i  6 zł gdy są posegregowane. 
Dwu i trzyosobowe gospodarstwa będą płacić odpowiednio po 28 lub 14 zł, a cztero i pięcioosobowe po 40 i 26 zł. Największa stawka podatku -  55 za śnieci  nie posegregowane i  35 zł  miesięcznie za posegregowane – będzie płacona przez gospodarstwa w których mieszka  sześć lub więcej osób.  

Taki kształt opłat za śmieci to efekt decyzji radnych gminy, którzy najpierw – jeszcze w grudniu  ubiegłego roku – odrzucili przedstawione przez wójta projekty uchwał śmieciowych, a teraz istotnie zmniejszyli proponowane stawki opłaty „od głowy” mieszkańca przy okazji różnicując ich wysokość także w zależności od wielkości rodzin.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0