niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Autobusem do Venedy

Za osiem dni – w przyszły czwartek – otwarta ma zostać Galeria Veneda. Na to wydarzenie szykuje się także Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji w Łomży. Samorządowa firma chce zarobić na dowożeniu klientów do znajdujących się tu sklepów. Już od poniedziałku ma ruszyć nowa linia autobusowa nr 16, która będzie jeździła pomiędzy szpitalem a Placem Kościuszki i dwa razy na dzień – rano i wieczorem - pojedzie przez Piątnicę, Czarnocin aż do Pęzy.

- Otwarcie Galerii Veneda to jeden z czynników uruchomienia linii., Drugim jest kwestia dowożenia dzieci z gminy Piątniaca do szkół  – mówią pracownicy MPK. 
Dodajmy, że w związku z planami otwarcia nowych galerii handlowych w Łomży przed rokiem MPK uruchomiło linię nr 17. Jej trasa zaczynała się w okolicach Wyższej Szkoły Agrobiznesu i ulicami: Wojska Polskiego, Spokojna, Piłsudskiego, Zawadzką i Sikorskiego prowadziła do Nowogrodzkiej, i kończyła się przy byłej Targowicy.  Ta linia jednak po pół roku działalności została zawieszona – jak wówczas mówiono - do chwili otwarcia Venedy. Póki co jednak kierownictwo MPK nie zdecydowało czy ta linia w najbliższym czasie zostanie odwieszona.

Dodajmy, że nowa linia nr 16 ma ruszyć w poniedziałek 4 marca. Jej trasa przejazdu to:  Al. Piłsudskiego ,,Kasztelańska’’ – ul. Zawadzka „Galeria Veneda” – ul. Sikorskiego – ul. Al. Legionów - Pl. Kościuszki Jantar – ul. Zjazd – Piątnica – Pęza. Szczegółowych informacji o jej kursach udziela dyspozytor MPK pod czynnym całą dobę telefonem 86-216-03-35.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0