czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Wiesław Szymański nie żyje

W nocy zmarł redaktor Wiesław Szymański. Był wszechstronnym dziennikarzem radiowym, prowadził audycje, przygotowywał dokumenty i reportaże, pisał felietony, z mikrofonem pojawiał się na wielu imprezach w całym regionie północno-wschodniej Polski. Młodym ludziom pomagał zgłębić tajniki pisania, jego Poczta Literacka ponad dwadzieścia pięć lat istniała na antenie Polskiego Radia Białystok. Bywał częstym gościem w Łomży. Był jurorem konkursów poetyckich i miał wieczór autorski w łomżyńskim Teatrzyku Żywego Słowa „Logos”.

Wiesław Szymański
Wiesław Szymański
Wiesław Szymański podczas pobytu w Łomży. (fot. A. Dąbrowski)
Wiesław Szymański podczas pobytu w Łomży. (fot. A. Dąbrowski)

Żywiołem Wiesława Szymańskiego był blues, poniedziałkowy program Strefa Dobrej Muzyki był jednym z najchętniej słuchanych programów muzycznych.

Współtworzył i prowadził niedzielne audycje kulturalne, zajmując się literaturą, malarstwem, artystycznym życiem regionu.

Był znanym poetą, autorem kilkudziesięciu tomików wierszy nagradzanych najwyższymi laurami (Nagroda Prezydenta Białegostoku w 1996), ale pisywał także słuchowiska teatralne, teksty piosenek, felietony i recenzje.

Ostatnia wydana książka to „Skrawki”, zapis codziennych wydarzeń z przełomu wieków, gdzie autor opisuje zmieniające się podejście do podlaskiego, przygranicznego życia.

Był życzliwym kolegą, oddanym swojej pracy i radiowej misji. 

W Archiwum Polskiego Radia Białystok jest kilkadziesiąt głosów artystów i niezwykłych ludzi, których w ciągu 33 lat pracy w rozgłośni zdążył nagrać i zaprezentować.

Zmarł po kilkumiesięcznej chorobie. Miał 56 lat. 

źródło: Polskie Radio Białystok


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0