poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radio.bialystok.pl

Zambrów „Żubry” rozdane

Nie było tym razem kategorii "Sponsor roku", ale za to wszystkie statuetki żubrów były złote - w Zambrowie po raz XIII burmistrz Kazimierz Dąbrowski wręczył nagrody. Kapituła, bo to ona wybiera najlepszych spośród nominowanych, w tym roku za "Twórczość i upowszechnianie kultury" postanowiła wyróżnić zespół Bill Bord, który istnieje co prawda dopiero od półtora roku, ale który założyli twórcy legendarnej już formacji Fundusz Bezrobocia.

Za najlepszą ubiegłoroczną inwestycję w Zambrowie uznano "Fabrykę jedzenia" Eugeniusza Kaczyńskiego - obiekt, który nie tylko spełnił oczekiwania średniego pokolenia mieszkańców miasta, ale także estetycznie zagospodarował centrum Zambrowa.

W kategorii "Upowszechnianie kultury fizycznej" statuetka żubra trafiła do Krzysztofa Zalewskiego - autora sukcesów zambrowskiej Olimpii, wyróżnionego już za pracę z piłkarzami także innymi nagrodami, w tym również o randze wojewódzkiej.

Teresa Szumowska - prezes Stowarzyszenia "Szansa" odebrała nagrodę burmistrza za "Działalność społeczną i charytatywną, zaś Michał Ziemak - dla "Najlepszego sportowca".

Tradycyjnie już "Złotymi Żubrami" nagrodził Kazimierz Dąbrowski troje najlepszych w ubiegłym roku uczniów - w kategorii szkół podstawowych laureatem żubra został Marcin Kotecki, spośród gimnazjalistów za najlepszą uznano Ewę Choromańską, a wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych Joannę Sadowską.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0