niedziela, 25 lutego 2018 napisz DONOS@

Galeria Veneda na oku nadzoru budowlanego

Galeria Veneda w Łomży przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeszcze nie klientów, tylko firm wyposażających swoje sklepy i stoiska, a od trzech dni także inspektorów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Łomża. Wcześniej Galerię pod względem bezpieczeństwa sprawdzali strażacy i pracownicy sanepidu. Obie instytucje wydały opinię pozytywną. - O wynikach kontroli w Venedzie będę mogła poinformować dopiero w poniedziałek w południe – zapowiada Grażyna Gosiewska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, pod której przewodnictwem inspektorzy oglądają, sprawdzają i mierzą cały obiekt od stóp do głów.

Galeria Veneda
Galeria Veneda

O wyjaśnienie, czym konkretnie zajmują się inspektorzy podczas kontroli obiektów, poprosiliśmy powiatowego inspektora nadzoru budowlanego powiatu łomżyńskiego.
- Protokół kontroli zawiera ściśle określony katalog spraw, którymi zajmują się inspektorzy – mówi Barbara Stalewska. - Pierwsza grupa dotyczy zgodności obiektu z projektem zagospodarowania działki, w tym wypadku u zbiegu ulicy Sikorskiego i Zawadzkiej, czyli lokalizacji budynków i urządzeń oraz zieleni. Druga grupa to szereg zagadnień, związanych ze zgodnością obiektu z projektem architektoniczno-budowlanym.
Inspektorzy sprawdzają charakterystyczne parametry techniczne Venedy, m.in., kubaturę: wysokość, długość i szerokość budynku galerii. Stwierdzają zgodność widocznych elementów konstrukcji, czyli słupów i stropów. Interesuje ich geometria dachu: kąt nachylenia, wysokość kalenicy i układ połaci dachowych. Zwracają uwagę na wyposażenie budowlano-instalacyjne, zapewniające użytkowanie zgodne z przeznaczeniem: sieci wentylacji i klimatyzacji, grzewcze, wodociągowe i sanitarne w pomieszczeniach dla klientów i socjalnych dla pracowników.
- Stało się już normą, że inspektorzy bacznie przyglądają się, czy w obiekcie zapewnione są warunki niezbędne do korzystania przez osoby niepełnosprawne, zwłaszcza na wózkach inwalidzkich – dodaje powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w starostwie łomżyńskim. - Interesuje nas, na przykład, układ podjazdów i dostosowanie sanitariatów do potrzeb ludzi z niepełnosprawnością ruchową.

Mirosław R. Derewońko


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0