czwartek, 22 lutego 2018 napisz DONOS@

Ratusz wzywa do rozpoczęcia budowy hali

- W piątek 8 lutego do głównego wykonawcy hali targowej na Targowisku Miejskim – spółki Masbud Invest z Suwałk - wysłane zostało pismo ponaglające do rozpoczęcia prac – podaje Łukasz Czech z ratusza, odpowiadając na nasze ubiegłotygodniowe pytania w tej sprawie. Mimo upływu miesiąca od przekazania wykonawcy placu budowy, na targowisku miejskim przy dworcu PKS nikt nic nie buduje. Ratusz podaje, że termin zakończenia inwestycji nie uległ zmianie, a wykonawcy, jeśli nie wywiąże się z umowy, grożą gigantyczne kary.

Tak ma wyglądać miejska hala targowa przy dworcu PKS. fot. UM Łomża
Tak ma wyglądać miejska hala targowa przy dworcu PKS. fot. UM Łomża

- Za opóźnienia w zakończeniu realizacji inwestycji przewidziane są kary umowne w wysokości 0,8% wynagrodzenia brutto za każdy dzień zwłoki – podaje Łukasz Czech. 
To wychodzą wręcz gigantyczne kwoty. Wartość budowy hali targowej wraz z infrastrukturą w obrębie ulic Sikorskiego i Dworcowej wynosi 8 mln 286 tys zł, a zatem kara za każdy dzień przekroczenia terminu realizacji inwestycji miałaby wynosić niemal 66 300 zł.
Łukasz Czech podkreśla, że w umowie z suwalską firmą, która wygrała otwarty przetarg na budowę hali, zapisana jest jeszcze jedna potencjalna kara. 
- W przypadku odstąpienia od umowy z przyczyn niezależnych od Miasta Łomża, przewidziana jest kara umowna w wysokości 10% wartości umowy – podaje Czech.

zobacz: Gdzie są budowlańcy hali targowej?


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0