Anna Jesień wśród najlepszych

Anna Jesień w towarzystwie Jerzego Michalaka prezesa „Prefbet Śniadowo” (po lewej) i Andrzeja Korytkowskiego, prezesa i trener LŁKS-u (po prawej)

Anna Jesień, niestety była już zawodniczka LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, zajęła czwarte miejsce w rankingu na najlepszych sportowców województwa podlaskiego 2012 roku. Ranking już po raz 17. ogłosiła Podlaska Rada Olimpijska. Za najlepszych sportowców ubiegłego roku w regionie uznano badmintonistom Hubala Białystok - Robert Mateusiak/ Nadia Zięba, którzy podczas Igrzysk w Londynie otarli się o strefę medalową.

Anna Jesień na uznanie zasłużyła dzięki dostaniu się do półfinału olimpijskiego biegi na  400 metrów przez płotki. W Londynie w biegu eliminacyjnym osiągnęła swój najlepszy czas w sezonie - 55,44 s. W półfinale pierwsza w historii zawodniczka Igrzysk Olimpijskich z łomżyńskiego zajęła siódme miejsce. Anna Jesień w Londynie pobiegła także w polskiej sztafecie 4x400 metrów. Niestety na początku grudnia ubiegłego roku Anna Jesień pożegnała się z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, w którego barwach biegała przez ostatnie trzy lata i oznajmiła, że kończy karierę sportową.
Trzeba dodać, że wraz z Anną Jesień  czwarte miejsce w rankingu na najlepszego sportowca województwa podlaskiego zajęła także kajakarka Sparty Augustów Edyta Dzieniszewska

Drugie miejsce zajął Kamil Kryński (Podlasie Białystok), podczas Igrzysk pobiegł m.in. w sztafecie 4x100 m, która ustanowiła rekord Polski - 38,31 s., ale biegł także w półfinale na 200 m.  Trzeci miejsce zajął kajakarz Marek Twardowski, który co prawda do Londynu się nie dostał ale zdobył srebrny medal na mistrzostwach Europy w jedynce na 500 metrów.