poniedziałek, 19 lutego 2018 napisz DONOS@

Wypadkowa sobota

Do dwóch wypadków doszło w sobotnie popołudnie w regionie Łomży. Najpierw w okolicach Kownat na drodze Piątnica - Jedwabne czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe, później w Rogienicach Wielkich na drodze z Kisielnicy do Kolna samochód osobowy uderzył w drzewo, które następnie wywróciło się na jezdnię. W obu wypadkach rannych zostały cztery osoby.

Do wypadku w okolicach Kownat doszło około 13.15. Kierujący oplem astrą podczas wyprzedzania w miejscu do tego niedozwolonym – wjeżdżając pod górkę – doprowadził do czołowego zderzenia z jadącym w przeciwnym kierunku polonezem. Zarówno kierowca opla jak i dwie osoby z poloneza trafiły do szpitala.  

Do drugiego wypadku doszło na krajowej 63 na odcinku Kolno - Kisielnica. W okolicy miejscowości Rogienice Wielkie kobieta jadąca samochodem straciła nad nim panowanie i uderzyła w przydrożne drzewo, które następnie przewróciło się na jezdnię. Kierująca została ranna i trafiła do szpitala. Droga po tym wypadku jest zablokowana. 

Policjanci apelują o ostrożną jazdę. Na drogach regionu przez cały dzień ze względu na padający śnieg i śnieg z deszczem utrzymują się trudne warunki. Tymczasem synoptycy ostrzegają, ze w najbliższych godzinach sytuacja jeszcze się pogorszy. Od godziny 18.00 prognozowany jest spadek temperatury, która nocą i nad ranem minimalnie może wynosić nawet -3°C.
- Spadek temperatury powietrza poniżej 0°C będzie powodować zamarzanie mokrych nawierzchni dróg i chodników- podaje Tomasz Siemieniuk z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB .


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0