niedziela, 18 lutego 2018 napisz DONOS@

Z nożem na ciężarną

Zamaskowany, w zaciągniętej na twarz kominiarce i z nożem w dłoni mężczyzna zaatakował idącą przy głównej ulic Miastkowa 30-letnią ciężarną kobietę. Mężczyzna grożąc nożem żądał pieniędzy. Kobieta dała mu 20 zł, które napastnik wziął i uciekł. Szybko ujęli go policjanci. Okazało się, że to 20-letni mieszkaniec Miastkowa. - Młodzieniec próbował wprowadzić w błąd funkcjonariusza podając fałszywe dane, gdy to nie przyniosło rezultatu zaatakował policjanta – opowiada Krzysztof Pilcicki z KMP w Łomży. Zatrzymany mężczyzna – jak podaje policja - był po spożyciu alkoholu.

fot. KMP Łomża
fot. KMP Łomża

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu. Zamaskowany mężczyzna z nożem zaatakował ciężarną kobietę przy ul. Łomżyńskiej. Przerażona w obawie o swoje zdrowie wydała napastnikowi 20 zł z którymi ten uciekł. Skierowany na miejsce dzielnicowy z Miastkowa, w trakcie penetracji okolicy zauważył podejrzewanego. 
- W trakcie podjętej interwencji młodzieniec próbował wprowadzić w błąd funkcjonariusza podając fałszywe dane, gdy to nie przyniosło rezultatu zaatakował policjanta. Został jednak obezwładniony i zatrzymany przez policjanta – relacjonuje podinsp. Pilcicki. 
Okazało się, że zatrzymany, podejrzewany o dokonanie rozboju mężczyzna to 20-letni mieszkaniec tej miejscowości, który miał przy sobie nóż i kominiarkę. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za swoje czyny odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym, za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu grozi sprawcy kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 3.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0