Dwójka wygrała

W 7. kolejce spotkań II ligi piłkarek ręcznych zespół Dwójka Łomża łatwo pokonał na własnym boisku drużynę UKPR Giżycko 33 do 13. Sobotni pojedynek był rewanżem za przegrany przez łomżanki pierwszy mecz obu zespołów w Giżycku. Wówczas zawodniczki Dwójki Łomża przegrały jednym punktem, a teraz zrewanżowały się z nawiązką. Do przerwy wygrywały 12 bramkami (18 do 6), a w drugiej części meczu jeszcze bardziej powiększyły przewagę ostatecznie wygrywając różnicą 20 goli.

Jak po spotkaniu mówił dziennikarzowi Gazety Wyborczej trener piłkarek ręcznych z Łomży Stanisław Niedbała do tego pojedynku łomżanki przystępowały z pewnymi obawami, ale jak się okazało były one niepotrzebne. - „Tylko na początku pojedynek był wyrównany, a to z powodu naszej nieskuteczności. W 16. minucie wygrywaliśmy tylko 6:4, ale później już odjechaliśmy rywalkom. Dominowaliśmy też po przerwie. Nawet w osłabieniu dwóch zawodniczek rzucaliśmy kolejne bramki.”

Po 7. kolejce spotkań łomżyńskie piłkarki ręczne zajmują drugą pozycję w tabeli. Na pierwszym miejscu jest zespół Sambor Tczew, który z 14 punktami jest niekwestionowanym liderem rozgrywek. Dwójka Łomża ma 8. punktów i lepszą różnica zdobytych do straconych bramek wyprzedza MOKS Słoneczny Stok Białystok.

Dwójka Łomża zagrała w składzie: Leszczyńska (Zadroga) - Cekała 8, Armista 7, Bukłaho 5, Wróbel 5, Getek 4, Kowalewska 3 oraz Hermanowska 1, Wądołowska 0, Jarmoszko 0, Biaduń 0.