Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Pod Rakowem

Wyjątkowy plener nad Narwią. Długo śledziliśmy obiektywami lustrzanek to co się otworzyło na skarpie Pradoliny w niczym nie zasłoniętej przestrzeni: wystarczyło to dostrzec. Układ chmur przechodził w niejedną monumentalną konfigurację ale wciąż przypominał Oko Opatrzności, znany od wieków symbol kojarzony z obecnością Boga obserwującego poczynania ludzi. W takim kontekście śmieszne jest wspomnienie wynalazków - tylko naśladujących przyrodę oraz ludzików tytułujących się „stworzycielami” tego co było w nieskończonej ilości wersji do odkrycia, a  co w naturalny sposób pojawia się na kolejnych stopniach przemijania ludzkiego - wznoszenia się i upadku. Czuliśmy podkreślenie ludzkiej małości w tej gigantycznej przestrzeni otwartego nieba, którego wykadrowany fragment był ledwie ozdobnikiem emocji. Byliśmy świadkami znaku przeobrażającego się w stronę miasta, które zastygło w korupcji, złych emocjach, niegospodarności, krzyczącej niesprawiedliwości, jak wykrzyknik: dostaliście wolną wolę - co z nią zrobiliście? Czytelne „memento mori” sił potężniejszych od rojowiska ludzkiego: jak wykorzystujecie  swoją szansę? Zamiast się wspierać, rozwijać siły dobra, wytworzyliście ogrom złej energii, a ona prędzej czy później zniszczy swoich „twórców” - to będzie prawdziwy koniec świata dla niejednego durnia.

Bolesław Deptuła
so, 13 października 2012 13:29
Data ostatniej edycji: wt, 16 października 2012 22:47:48

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę