Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Łoś z Czerwonego Bagna

Majstersztyk fotograficzny teleobiektywem 500 mm, mocna rzecz dla kogoś, kto doświadczył emocji wędrówek z dawnym analogowym aparatem - w tym przypadku „Pentaxem”. Efekt przypomina malarską impresję. Zauważmy z prawej strony naturalne ”obramowanie” kompozycji: liniami gałęzi - ciemnym pniem drzewka - jasnym rzędem wysokich traw. Ta nieostrość na pierwszym planie podkreśla głębię perspektywy. Takie rzeczy przed naciśnięciem migawki podświadomie się zauważa - to nie przypadek u myślącego fotografa ! Autor świetnie uchwycił właściwy moment i zgrabnie zamknął kadr, zostawiając nieco wolnej przestrzeni przed wędrującym łosiem. Czas jakby zwolnił - czy nie łapiemy się na tym, że chcemy wstrzymać oddech, aby jak najdłużej być nie zauważonym? To nareszcie prawdziwy obraz swobodnego, dzikiego zwierzęcia - u siebie, w naturalnym środowisku. Na krótko mamy poczucie wejścia w czyjeś życie – czy próbujemy czasem zrozumieć dawne harmonijne współistnienie z pierwotnym człowiekiem, tamto przeżywanie duchowe i porozumienie dwóch światów? Niesamowite, że takie piękno w stałym zagrożeniu - jest tuż obok nas, niedaleko Łomży.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę