Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 29 maja 2023 napisz DONOS@

Będą zmiany w łomżyńskiej PO?

Część łomżyńskich działaczy PO chce zmian na stanowisku szefa partii w mieście. Wniosek o odwołanie z tej funkcji Macieja Borysewicza złożyli przewodniczący dwóch z pięciu kół Platformy w Łomży. Na ostatnim posiedzeniu zarządu miejskiego PO został on przegłosowany. Wybory miałyby odbyć się 3 marca, ale przewodniczący Borysewicz mówi, że wyborów nie będzie, bo uchwała zarządu w tej sprawie została podjęta niezgodnie z prawem.

Maciej Borysewicz kieruje łomżyńską Platformą Obywatelską od 6 lat. Najpierw w wyborach na czteroletnią kadencję na stanowisku szefa lokalnych struktur PO pokonał ówczesnego wiceprezydenta Łomży Marcina Sroczyńskiego, a przed dwoma laty był jedynym kandydatem. Poparło go wówczas 39 z 44 uprawnionych do głosowania i obecnych na wyborach członków Platformy. Pozycja Borysewicza umocniła się gdy kilka miesięcy później ponownie został także wybrany na wiceszefa PO w województwie podlaskim, oraz jesienią ubiegłego roku, gdy znalazł się na 5 miejscu listy wyborczej PO do Sejmu.  Niestety wyborów nie wygrał... Wówczas zaczęły się pojawiać głosy o potrzebie zmian. I teraz formalny wniosek o zmianę szefa łomżyńskiej PO postawili przewodniczący kół nr 2 i 4 czyli Maciej Głaz i Sławomir Zgrzywa. Przewodniczący Maciej Borysewicz potwierdza, że wniosek faktycznie był i że został przegłosowany, ale jak mówi został podjęty niezgodnie z prawem, bo „nie wszyscy członkowie zostali o posiedzeniu poinformowani”. Mówi też, że wniosek o jego odwołanie nie zawiera uzasadnienia. 
Tymczasem  oponenci Borysewicza twierdza, że powodami mogą być: brak współpracy z całym zarządem PO i samodzielne podejmowanie decyzji, oraz zdominowanie przewodniczącego poprzez prezydenta Łomży Mieczysława Czerniawskiego.
- Jeśli to jest ten zarzut, to uważam, że jest to dobry prezydent i będę go popierał – odpowiada  Borysewicz.

Mówi się też, że „konflikt” w łomżyńskiej PO jest pokłosiem walki frakcyjnej wewnątrz partii na szczeblu krajowym i regionalnym. Borysewicz jest  blisko związany z Robertem Tyszkiewiczem, byłym przewodniczącym PO w regionie, a przez niego z Grzegorzem Schetyną (przyjechał nawet do miasta wesprzeć Borysewicza w kampanii wyborczej), który popadł w niełaskę u szefa PO Donalda Tuska.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę