Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Pod Kisielnicą

Z kopyta kulig rwie - śpiewają co roku Skaldowie; ta fraza od razu kołacze w głowie każdemu, kto przeżył szaloną jazdę. Dla podkreślenia gwałtowności chwili, autor skupił sie na koniach, a nie pasażerach. Cykl przedstawiony pozornie chaotycznnie, celowo w formie historyjki obrazkowej: początek i zakończenie ulotnej chwili przejazdu sań - pędzące konie są tu w roli głównej. Zasłużony w popularyzacji hippiki Klub Jeździecki, w podworskich pozostałościach Kisielnicy - to pamięć o pięknych zwierzętach, wspaniałych opiekunach, działalności na rzecz chorych dzieci - wszystko w pięknym, szerokim pejzażu niedaleko Łomży. Przygoda fotograficzna to łapanie kadru na wertepach - w dodatku niespodziewany mróz nastawioną migawkę 1/ 500 wydłużył do granicy malowniczego, ale czytelnego poruszenia obrazu. Do dyspozycji autor miał film 12 klatkowy w średnio-formatowym PentaconSix - przymus rozważnego fotografowania. Po wywołaniu rolki 6x6, połowa filmu była zaświetlona, wyszło 7 klatek - ale wszystkie udane, więc znalazły się w prezentowanym cyklu. Dziś cyfrówką - w  innej epoce - trzeba „strzelać” kilkaset kadrów, aby wybrać kilka udanych, niestety automatycznie zbyt ostrych, zbyt kolorowych - innych. W czasach cyfrowego nadmiaru śmieciowych zdjęć - musimy od nowa uczyć się trudnej sztuki wyboru.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę