Przejdź do treści Przejdź do menu
środa, 27 września 2023 napisz DONOS@

Turniej Piłki Nożnej Oldbojów w Stawiskach

Cztery drużyny oldbojów rywalizowało w niedzielę na stawiskowskim Orliku o puchary burmistrza Stawisk i starosty kolneńskiego. W szranki stanęły drużyna z Wilna, Kolna i dwie gospodarzy.

Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym dwa razy po 15 minut.
- A wytrzymalibyśmy również po 30 minut – zapewnia Kazimierz Moroz z zespołu Zaścianki Wilno. - My u siebie w domu gramy prawie co tydzień w niedzielę po mszy świętej. Mamy piękne boisko. I mimo że mamy sporo lat, zbieramy się o godz. 17. i cieszymy się, że możemy sobie pozwolić na takie przyjemności. Nasi rywale to chłopaki po 20 lat, a ja mam 56. Różnie bywa. Czasami wygrywamy 4:2, a czasem przegrywamy 3:7. Doprowadziliśmy do tego, że w niedzielę ci, co zostają w domu, wstydzą się i myślą, aby zagrać. Przyjechaliśmy do Stawisk, bo Jerzego Rybickiego znam już chyba z 15 lat. Przyjeżdżamy tu czasem z naszym zespołem muzycznym pograć. Nas różni tylko rejestracja na samochodzie, a więcej nic.
Jedynym warunkiem udziału w Turnieju Oldbojów było ukończone 35 lat.
- Dziś nikt nie przegrał, wszyscy wygrali, ponieważ idea jest taka: zacznijmy się ruszać, bo tylko ruch spowoduje, że będziemy zdrowsi – mówi organizator rozgrywek piłkarskich Jerzy Rybicki. - Najważniejszym celem jest promowanie zdrowia w starszym wieku. Mnie jako maratończyka tylko ruch dla zdrowia interesuje.
Główną nagrodą jest nagroda Fair Play, a nie kto wygra turniej. Prowadzimy ewidencję fauli i drużyna o ich najmniejszej liczbie zdobędzie puchar. Poza tym, uhonorujemy najlepszego bramkarza i zawodnika w polu.
Gospodarze turnieju ani nie dostali pucharu za dobre maniery na boisku, ani za najlepsze wyniki w rywalizacji.
- Nie było żadnych przygotowań, graliśmy razem po raz pierwszy– tłumaczy słabszą formę Zdzisław Obrycki (lat 52) ze Stawisk. - Zdecydowaliśmy się wystąpić bez treningu, bo jak kiedyś graliśmy z powiatem, to bolały wszystkie mięśnie. To mówimy, że jutro będzie nas bolało, a dziś gramy. Niestety,  czasem widać, że nie mamy siły, że brak kondycji. Już się umawiamy, że będziemy się spotykać i grać ze dwa razy w tygodniu. To tak dla zdrowia akurat. Urazy jakieś drobne są, ale gramy dalej...
Duch walki i ambicja były silniejsze niż urazy, na które nie zważali także pozostali oldboje.
- Urazowość jest dość duża, wszyscy amatorzy, niektórzy zaczęli dwa tygodnie temu – przyznaje lekarz zawodów Mariusz Szczupak. - Główne bolączki to urazy kolan, jeden z panów ma zerwane ścięgna palca. Do szpitala nikt nie trafił, aczkolwiek jutro na konsultacje ortopedyczne wysyłamy trzy osoby.
Z nowej inicjatywy sportowej zadowolony jest burmistrz Stawisk Marek Waszkiewicz, fundator pucharu dla zwycięzców: - Chętnie dołączyliśmy się do pomysłu organizacyjnie. To jest fajny początek. Nasze boisko wieczorami stoi puste i jak starsi zechcą grać, to dla wszystkich starczy miejsca.
- Ten turniej to dobry powód, aby starsi mężczyźni zaczęli grać i aby ten obiekt zaczął żyć – dodaje Jerzy Rybicki. - I wieczorami zaczął żyć!
Pierwsze miejsce w turnieju i puchar burmistrza Stawisk zdobyła drużyna Klub Kolno. Puchar starosty kolneńskiego za drugie miejsce i nagrodę za Fair Play otrzymały Zaścianki Wilno. Zespół Stawiski 2 zajął trzecie miejsce, zaś na czwartym uplasowali się oldboje ze Stawiski 1.

Opr. Mirosław R. Derewońko

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
cz
pon, 10 października 2011 16:50
Data ostatniej edycji: pon, 10 października 2011 17:08:56

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę