czwartek, 22 marca 2018 napisz DONOS@

„W połowie drogi ...” z Łomży do Luksemburga

Zdjęcia przedstawiają mieszkających w Łomży uchodźców z wystawy fotografii Marka Maliszewskiego z 4lomza.pl pt. „W połowie drogi ...” od jutra będzie można oglądać w Centrum Kultury „Abbaye de Neumünster” w Luksembrurgu, w ramach rozpoczynającego się tam Festiwalu Filmu Środkowoeuropejskiego „CinEst”. Oprócz zdjęć Maliszewskiego zostaną zaprezentowane prace ośmiu artystów z Czech, Polski, Słowacji i Węgier.

Marek Maliszewski
Marek Maliszewski

Wystawa pokazywana w Luksemburgu nosi tytuł „Na marginesie społeczeństwa” i przedstawia zdjęcia Marka Maliszewskiego oraz Damiana Chrobaka, Arka Gola, Adama Lacha, Rajmunda Rajchela, Jindřicha Štreita, Tamasa Zadora i Matúša Zajaca.

Wystawa „W połowie drogi...” w Łomży była prezentowana w kwietniu.  Pomysł na projekt zrodził się w trakcie rozmów pracowników Fundacji „Ocalenie” i fotografa Marka Maliszewskiego (4lomza.pl) z uchodźcami. Zdjęcia przedstawiają osoby, które często łączy jedynie to, że zmuszone zostały do opuszczenia swojej ojczyzny i zamieszkania w Łomży. Niejako mimo woli, Łomża stała się dla nich drugim domem.

Zdjęcia zostały wykonane w ramach projektu prowadzone przez Fundację „Ocalenie”, realizowanego ze środków Fundacji Batorego w ramach programu „Demokracja w Działaniu”.

Zobacz: www.wpolowiedrogi.org.pl.

161121091207.gif

 
Zobacz także
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0