Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 26 marca 2023 napisz DONOS@

Odpowiedź na list otwarty Prezydenta Łomży w sprawie Via Baltica

Odpowiadając na list otwarty z dnia 4 listopada 2004 r. skierowany do Ministra Infrastruktury w sprawie ustalenia przebiegu drogi ekspresowej Via Baltica uprzejmie informuję: Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, honorując ustalenia podjęte przez Stały Komitet Konwencji Berneńskiej, przygotowuje przetarg na opracowanie strategicznej oceny oddziaływania na środowisko dla I korytarza transportowego. Aktualnie trwają prace nad przedmiotem zamówienia i innymi rozdziałami specyfikacji istotnych warunków zamówienia na wykonanie „Studium wykonalności I pan-europejskiego drogowego korytarza transportowego Via Baltica".

Studium będzie stanowić poszerzoną i uszczegółowioną ocenę oddziaływania na środowisko. Będzie ona podstawą do podjęcia decyzji, który z potencjalnych wariantów przebiegu trasy drogowej będzie elementem korytarza Via Baltica. Przy czym niezależnie od wyboru jednego z ciągów, omawianych we wcześniejszej korespondencji, każdy z nich od dłuższego już czasu wymaga modernizacji, polegającej na budowie obwodnic i dostosowaniu nośności jezdni do ruchu pojazdów ciężarowych (115 kN/oś).
Przed ogłoszeniem przetargu zakres omawianej oceny zostanie uzgodniony z Komisją Europejską, tak aby mógł spełnić warunki wymagane dla oceny strategicznej i był zgodny z Dyrektywą 200 1 /42/EC (Directive of the European Parliament and of the Council of 27 June 2001 on the assessment of the effects of certain plans and programmes on the environment).
Wybór przebiegu trasy zostanie dokonany z uwzględnieniem istniejącego i prognozowanego natężenia ruchu drogowego oraz potencjalnych skutków środowiskowych tego wyboru, w szczególności oddziaływania na zdrowie mieszkańców miejscowości sąsiadujących z rozpatrywanymi wariantami przebiegu drogi Via Baltica.


Sekretarz Stanu
Jan Ryszard Kurylczyk
210204100642.gif

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę