Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 20 marca 2023 napisz DONOS@

Między brzegami

Dyptyk - dla wyrazistości odbioru dwukolorowy, więc nie ma tu fałszu łączenia na siłę niby jednego, a w sumie płaskiego i udziwnionego obrazu. Tu zauważymy jakby bramę do innego świata - który stoi „na głowie”, gdzie mimo próby lustrzanego „postawienia na nogi” - drzewa nie tracą baśniowego nastroju. Tym sposobem z banalnego odwzorowania rzeczywistości powstało coś niepokojącego: realnego i magicznego jednocześnie. „Po drugiej stronie” tego lustra wody w szerszym znaczeniu czasu i przestrzeni mogą się toczyć nowe przygody Alicji - ale żeby to poczuć należy odwiedzić staw dworski Lutosławskich w Drozdowie, ob. Muzeum Przyrody - gdzie powstała ta fotografia. Formuła dyptyku to opowieść na skróty, bez nadmiernej ilości szczegółów z otoczenia,  a  formalny zabieg powiększenia dolnej połowy zburzył proste odwzorowanie, przydając wrażenie głębi i przestrzenności - czyż z daleka nie zdawałoby się płaskiej abstrakcji ? Ta wieloznaczność zachęca do powrotu, by od nowa zbadać świat między brzegami.


 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę