środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Wiosenne przebudzenie

Właśnie wiosna budzi do życia otaczającą nas przyrodę. To jest najlepszy czas na zmiany, sadzenie, przesadzanie, upiększanie ogrodów i obejść gospodarstw. Ci którzy lubią grzebać ogródku w sobotę lub niedziele powinni odwiedzić Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, bo tam po raz kolejny odbędą się Wiosenne Targi Ogrodnicze i Targi Pszczelarskie.

- Szepietowska agroarena zapełni się wystawcami, którzy z odległych zakątków Polski przywiozą znakomite nasadzenia krzewów, krzewy iglaste i liściaste, byliny, trawy i pnącza ozdobne, róże, azalie, magnolie, różaneczniki, rododendrony, kwiaty balkonowe, korę sosnową i wyściółkową a także sprzęt i narzędzia ogrodnicze, kostkę brukową – zapewniają organizatorzy.

Będzie też coś dla pszczelarzy, bo na targi przyjadą pszczelarze i liczące się w kraju firmy oferujące bogaty wybór miodów i sprzętu pasiecznego. W pasiece Ośrodka będzie można uzyskać fachowe porady z zakresu pszczelarstwa i obejrzeć wystawę sprzętu pasiecznego. Wartościowym uzupełnieniem oferty targowej będzie wykład „Dobre praktyki w chowie matek pszczelich”.

Poza tym podczas targów odbędzie się także pokaz techniczny tłoczenia i estryfikacji oleju rzepakowego. Zainteresowani będą mogli zasięgnąć również fachowych porad z zakresu płatności bezpośrednich, programów rolnośrodowiskowych, odnawialnych źródeł energii, agroturystyki i funduszy na rozwój obszarów wiejskich.

170919012406.jpg

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0