Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 30 maja 2023 napisz DONOS@

Strażacy z powiatu łomżyńskiego świętowali w Piątnicy

- Dzięki tym ramionom, tym dłoniom możemy czuć się bezpieczni – mówił mł. bryg. Jan Gradkowski, Komendant Wojewódzki PSP, podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka. Uroczystości odbyły się w niedzielne przedpołudnie w Piątnicy i połączono je z jubileuszem 85-lecia tutejszej Ochotniczej Straży Pożarnej. Z tej okazji były awanse, odznaczenia i podziękowania. - Ta jednostka jest wzorcowa w województwie podlaskim w zakresie szkolenia, przygotowania i akcji ratowniczych – podkreślał komendant Gradkowski.

Strażackie świętowanie jak zwykle rozpoczęło się od Mszy świętej, którą w intencji strażaków w piątnickim kościele sprawował ks. Józef Łupiński, diecezjalny duszpasterz strażaków. Po niej strażacy w pochodzie z orkiestrą dętą i mażoretkami, zaproszonymi gośćmi i mieszkańcami Piątnicy przeszli na plac przy miejscowej szkole, gdzie odbyły się dalsze uroczystości. Strażaków i gości na uroczystościach powitał wójt Piątnicy Edward Łada (także strażak).
- Straż pożarna to instytucja, która cieszy się największym zaufaniem w społeczeństwie – mówił st. bryg. Ireneusz Denysiuk, Komendant Miejski PSP w Łomży. -  To wielki zaszczyt być strażakiem. To honor nosić ten mundur  - dodawał, podkreślając, że 85 lat temu garstka zapaleńców, którym na sercu leżało dobro innych powołała straż pożarną. Przy okazji Komendant podziękował samorządowcom za wsparcie – także materialne - jakie okazują strażakom.
Historię jednostki w Piątnicy pokrótce przedstawił druh Henryk Florczyk, prezes OSP w Piątnicy.
- Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Piątnicy  założona została w listopadzie 1924 roku. Wówczas liczyła 30 osób, a pierwszym naczelnikiem został druh Jan Bielawski, który wcześniej był strażakiem w Łomży – mówił dr Florczyk.
Prezes wskazał także kilka przełomowych w życiu piątnickich strażaków dat i najważniejszych w jej historii strażaków, przyczynili się do jej rozwoju.

Następnie ponad 70 strażaków i działaczy zostało odznaczonych medalami i odznakami przyznanymi przez ministrów spraw wewnętrznych i rolnictwa, które wręczał wicewojewoda podlaski Wojciech Dzierzgowski, a także Zarząd Główny, Zarząd Wojewódzki i oddział powiatowy Związku Ochotniczych Straży Pożarnej R.P., a 12 strażaków otrzymało awanse na wyższe stopnie służbowe.

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę