Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 01 października 2023 napisz DONOS@

Gaude Mater Polonia

    W podniosłej uroczystości, która odbyła się, 11 listopada 2008 przed tablicą pamiątkową ku czci Leona Kaliwody, wmurowaną w ścianę kamienicy przy ul. Sienkiewicza 10, uczestniczyło setki łomżan. Byli przedstawiciele władz miejskich, powiatowych, wojewódzkich, reprezentacji organizacji i stowarzyszeń, kombatanci, harcerze, kompania honorowa Wojska Polskiego i Łomżyńska Orkiestra Dęta. Przed tablicą upamiętniającą bohatera poległego „w walce o wolność” złożono kwiaty, po czym w uroczystym pochodzie z orkiestrą, kompanią wojska i 30 pocztami sztandarowymi, również z udziałem Naszej młodzieży, przemaszerowano do Katedry.  Tu Mszę świętą w intencji ojczyzny w koncelebrze z 16 księżmi sprawował biskup Stanisław Stefanek. W homilii biskup łomżyński podkreślał, że dziś jest święto dziękczynienia i święto planowania. Mówił, że to „spotkanie ojczyźniane” i, że na uroczystości zebrała się „kwalifikowana reprezentacja środowisk naszego miasta i gospodarskiego zatroskania o przyszłość”.      

Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Iwona Puciłowska
pon, 16 marca 2009 18:29
Data ostatniej edycji: pon, 16 marca 2009 20:42:19

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę