środa, 18 października 2017 napisz DONOS@

Tragiczne wypadki w podlaskiem

Wczoraj na drogach województwa podlaskiego wydarzyły się dwa tragiczne w skutkach wypadki drogowe. Do pierwszego z nich doszło godzinie 17:15 w gminie Janów na drodze żwirowej pomiędzy wsiami Krasne i Cieśniski Wielkie. Drugi zdarzył się kilka godzin później niedaleko wsi Rudniki na drodze Białystok – Łomża. 50-letni kierowca lanosa uderzył w tył nieoświetlonej przyczepy ciągnionej przez rolniczy traktor.

28-letnia kobieta kierując bez uprawnień oplem kadetem po zakończeniu prac polowych wracała do domu. W aucie razem z nią jechały jej dzieci – 5-letni syn i 9-letnia córeczka. W pewnym momencie w odległości około 1 kilometra od domu, najprawdopodobniej podczas wymijania z jadącym z przeciwka traktorem, matka straciła panowanie nad pojazdem. Samochód wypadł z drogi i zaczął „koziołkować”. W czasie dachowania z opla powypadały dzieci. W wyniku wypadku rodzeństwo zginęło na miejscu. Kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała w silnym szoku została przewieziona do szpitala. Pięć godzin później niedaleko wsi Rudniki na drodze Białystok – Łomża 50-letni kierowca lanosa uderzył w tył nieoświetlonej przyczepy ciągnionej przez rolniczy traktor. Po zderzeniu auto zjechało na przeciwny pas ruchu i czołowo uderzyło w nadjeżdżającą scanię. W wyniku doznanych obrażeń kierowca lanosa i podróżująca z nim 57-letnia kobieta zginęli na miejscu.

Policja radzi!!!
Z policyjnych ustaleń wynika, że gdyby w pierwszym z wypadków dzieci jechały przypięte pasami bezpieczeństwa w przystosowanych do tego fotelikach z pewnością skutki zdarzenia byłyby mniej tragiczne. Dlatego też apelujemy do rodziców, by nawet na krótkich odcinkach drogi bardziej dbali o bezpieczeństwo swoich dzieci.kom. Jacek Dobrzyński

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0