Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 22 września 2023 napisz DONOS@

Wydano dzięki dotacji Urzędu Miasta Łomża

Zdrowych , pogodnych Świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego Nowego 2008 Roku życzą Amazonki Grudzień - często szary i ponury, czasem mroźny, pełen krzątaniny, porządków, problemów, kłopotów, a jednak.... Tak bardzo go lubimy.

Niesie  ze sobą tę wspaniałą, niecodzienną atmosferę przygotowań świątecznych,
 a potem - jedynych w roku, peł¬nych rodzinnego ciepła, bliskości i radości - Świąt Bożego Na¬rodzenia. Nie ma takich drugich w ciągu dwunastu miesięcy. Są inne dni świąteczne, bardzo ważne, ale te mają swój nieod¬party urok. Znów czeka nas to, co tak kochamy: spotkanie przy wspólnym stole, biały opłatek, błyszczące światła choinki, słowa znanej od dzieciństwa kolędy, szopka; a przede wszystkim po¬dane sobie ręce, uściski z tymi, których nie widziało się - może od dawna i radość z tego, że znów jesteśmy razem. A czasem chwila zadumy. Rok temu było nas więcej, rok temu wysyłałam jej kartkę, składałam życzenia, snułyśmy plany na nowy rok... W życiu każdego z nas zawsze są obok siebie - śmiech i radość z jednej, a smutek i gorycz z drugiej strony. I nic na to nie może¬my poradzić, tylko po prostu iść dalej.
            Te święta, tak rodzinne, pełne najpiękniejszych emocji, przeżyte wśród najbliższych, wśród przyjaciół dodadzą nam sił potrzeb¬nych w codziennym życiu. Światło bijące od żłóbka - pomoże nam uporać się z trudnościami i problemami każdego dnia, z kłopotami, z samotnością, a czasem z chorobą.
           Pamiętajmy, że to piękne miejsce, w którym nasz Zbawiciel przyszedł na świat, powinno nas umacniać, a przede wszystkim jednoczyć. Bądźmy razem w czasie tych pięknych Świąt! Bądź¬my ze sobą blisko, troszczmy się o siebie nawzajem, pomagajmy sobie. Dzielmy się nie tylko opłatkiem, i nie tylko raz do roku, podczas wigilii. Dzielmy się przede wszystkim sercem! Każdego dnia, w trudach codziennego życia, czasem w choro¬bie i cierpieniu. Wystarczy dobre słowo i uśmiech, trzeba po¬święcić innym trochę swego czasu, służyć im pomocą. Wierzę jednak głęboko, że całe dobro, które wyświadczymy innym nie pójdzie na marne. Ono do nas kiedyś wróci i... kto wie? Może wtedy, gdy będzie nam bardzo, bardzo potrzebne.
            A gdy nadejdzie pełen świateł i muzyki ostatni dzień roku, spójrzmy na minione dni. To nasz całoroczny dorobek, nasze dobre i złe chwile, nasze radości i smutki. Spójrzmy też na zbli¬żający się Nowy Rok. Co nam przyniesie ? Wiele jest niewiado¬mych. Nie wszystko, co planujemy, uda nam się zrealizować, ale bądźmy pełni nadziei i radości, chęci zrobienia czegoś dla innych. Najlepsze jest to, co dobrego człowiek może zrobić dla innych ludzi.
            Niech nadchodzące Święta Bożego Narodzenia będą pełne życzliwości, radosnych uśmiechów i światła bijącego od żłóbka, a zbliżający się kolejny rok niech będzie dla wszystkich okresem spełnienia marzeń i planów. Bądźcie z nami!
                             
                                                                                              Barbara Porwoł
                      

                        
                  
Helena Putkowska
nie, 13 stycznia 2008 18:41
Data ostatniej edycji: nie, 13 stycznia 2008 19:29:30

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę