Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 09 maja 2021 napisz DONOS@

czwartek 10.01.2008

Ambulansy są ważniejsze – Gazeta Współczesna Mundur daje szansę – Gazeta Współczesna Dialog dla obwodnicy Augustowa – Gazeta Wyborcza Białystok

Ambulansy są ważniejsze – Gazeta Współczesna
Kolejna grupa pracowników służby zdrowia grozi strajkiem. Gazeta Współczesna tym razem opisuje roszczenia ratowników, kierowców-ratowników, pielęgniarzy i pielęgniarek z łomżyńskiego pogotowia ratunkowego, którzy domagają się wzrostu zarobków o 40%. Tymczasem dyrekcja pogotowia gotowa jest im dać im podwyżki rzędu 5%.
- To zdecydowanie za mało - mówią pracownicy. Dlatego w poniedziałek wystosowali do dyrekcji pismo i zapowiadają wejście w spór pracowniczy.
- Przez 10 lat zaciskaliśmy pasa, dyrekcja kupowała sprzęt naszym kosztem - mówi  na łamach Współczesnej przewodniczący Komisji Zakładowej NSZZ Solidarność Kazimierz Borkowski. - Godziliśmy się na to, gdyż bez tego pogotowie nie mogło funkcjonować. Ale czas najwyższy, by to zmienić. Pracownicy z łomżyńskiego pogotowia mówią, że ich koledzy w całej Polsce zarabiają o wiele więcej. W Białystok zarobki są o 30 proc. wyższe niż w Łomży.

Mundur daje szansę – Gazeta Współczesna
Gazeta Współczesna zachęca do zatrudnienia się w policji. Pisze, że nabór trwa cały rok. I choć zarobki z początku nie są imponujące, ale na emeryturę można przejść już po piętnastu latach. Wystarczy tylko chcieć i... wytrzymać! - pisze Współczesna
Policjanci, będący w służbie od wielu lat, mówią jednym głosem: że ich praca jest ciekawa, ale i niebezpieczna. Że wymaga odpowiedzialności i odwagi.
Dziennik pisze, że o pracy w policji marzą nie tylko chłopcy, ale i dziewczyny i na dowód tych słów podaje przykład oficer prasowej Joanna Makarewicz z Kolna, która zaczęła dziewiąty rok pracy w mundurze. - W ogólniaku marzyłam, by pracować w policji i wszystkie ścieżki do niej prowadziły! - mówi gazecie policjantka.

Dialog dla obwodnicy Augustowa – Gazeta Wyborcza Białystok
Co najmniej dwa miesiące potrwają rozpoczęte wczoraj w Warszawie obrady okrągłego stołu na temat przebiegu obwodnicy Augustowa – pisze Wyborcza.
- Nie będziemy szukać winnych istniejącej sytuacji. Nie dogadamy się, rozważając, czy ważniejszy jest beton, czy gniazdo orlika krzykliwego. Mamy merytorycznie poszukać najlepszego rozwiązania kwestii przebiegu inwestycji - apelował wyznaczony na moderatora obrad profesor Andrzej Kraszewski, specjalista od drogownictwa i ochrony przyrody, rozpoczynając wczoraj obrady okrągłego stołu w sprawie przyszłości obwodnicy Augustowa. Zasiedli przy nim samorządowcy z regionu, drogowcy i przedstawiciele organizacji ekologicznych. Wspólnie mają się zastanowić, jak poprowadzić trasę, by powstała szybko i bez kolizji z prawem.
Przedstawione wczoraj przez uczestników okrągłego stołu trzy koncepcje przeanalizują teraz niezależni eksperci. Kolejną turę rozmów, tym razem zmierzającą ku wypracowaniu wspólnego stanowiska, zaplanowano wstępnie na pierwszą połowę lutego. Niewykluczone, że pojawią się na niej również propozycje przebiegu trasy szefów obu resortów patronujących stołowi. Gazeta podkreśla, że obrady były niestety zamknięte dla prasy.

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę