Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Szerszenie u Panien

Nietypową akcję na terenie wokół klasztoru Benedyktynek przy ul. Dwornej w Łomży prowadzili w piątek wieczorem strażacy. Siostry poprosiły o interwencję, bo w jednym z drzew w pobliżu groty zagnieździły się szerszenie. Istniała obawa, że owady mogą być niebezpieczne dla często bawiących się przy klasztorze dzieci.

Strażacy tym razem hełmy zamienili na kapelusze pszczelarskie.  Dowodzący akcją Artur Kownacki mówił że szerszenie wydrążyły w rosnącej przy grocie lipie kanał długości 1-1,5 metra w górę drzewa. Działania straży polegały na opryskaniu dziupli środkiem owadobójczym i dodatkowo zlaniu go wodą pod ciśnieniem, aby zatrute szerszenie opadły na krawędź dziupli.
Podczas interwencji nikt nie został użądlony przez szerszenie.

Strażacy z Łomży podkreślają, że ostatnio mają coraz więcej  tego typu interwencji. Nawet po kilka razy dziennie są wzywani do usuwania os, szerszeni i pszczół. Ostatnio owady zagnieździły się m.in. w szkole drzewnej.  
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę