Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 27 września 2022 napisz DONOS@

Będą przyglądać się swojemu powołaniu...

Kilkuset pątników rankiem wyruszyło z Łomży do Częstochowy. Przed wyjściem pielgrzymi 23. Łomżyńskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę spotkali się w Katedrze na uroczystej Mszy Świętej, po której biskup odprowadzi ich do rogatek miasta. Pielgrzymi grup łomżyńskich do pokonania w ciągu 13 dni mają 435 km. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „Przypatrzmy się bracia powołaniu naszemu”

Tradycyjnie z Łomży dziś pielgrzymów wyprowadzało wielu członków ich rodzin, znajomych i przyjaciół, którzy choć jeden dzień chcą iść do Maryi.   
Początki łomżyńskiego pielgrzymowania sięgają roku 1984. Był to czas powstawania pielgrzymek diecezjalnych. Pielgrzymka z Łomży przejęła tradycje wędrujących wcześniej grup łomżyńskich z tzw. warszawskimi „17”.

Łomżyńska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyrusza z pięciu miejscowości: z Łomży, Zambrowa i z Ostrołęki 1 sierpnia, z Ostrowi Mazowieckiej 2 sierpnia i z Wyszkowa 3 sierpnia.
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę