Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 30 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Tiry na wagę

W lipcu w Łomży powinni pojawić się inspektorzy transportu drogowego zapowiada Waldemar Dobrzyniewicz zastępca Wojewódzkiego Inspektora Transportu Drogowego w Białymstoku. Do inspekcji właśnie dotarła informacja od prezydenta Łomży, że w mieście przygotowano już specjalną zajezdnię, gdzie możliwe będzie ważenie Tirów przejeżdżających przez most na Narwi. Znajduje sie ona przy ul. Zjazd tuż przy starym moście.


Przypomnijmy zgodnie ze znakami zakazu na stary most nie powinny wjeżdżać samochody o masie całkowitej powyżej 30 ton, a na nowy o masie całkowitej powyżej 15 ton. Niestety egzekwowanie tych zakazów dotychczas było praktycznie niemożliwe, bo inspekcja transportu drogowego nie miała gdzie ważyć jadących mostem samochodów.

Teraz już ma i jak mają nadzieję władze Łomży częste kontrole inspektorów transportu drogowego powinny zniechęcić zwłaszcza kierowców jadących tranzytem największych tirów.

Jak wyjaśnia Waldemar Dobrzyniewicz od lipca inspektorzy będą w Łomży pojawiali się na dwa – trzy dni, a w przyszłym roku – jeśli znajda się na to środki w mieście może powstać stały zespół kontrolny na wzór tego funkcjonującego w Suwałkach. Wówczas ciężarówki byłyby ważone praktycznie codziennie.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę