wtorek, 10 grudnia 2019 napisz DONOS@

Tragedia nad Narwią

Dwóch chłopców w wieku 10 i 11 lat utopiło się w Narwi. W nocy wyciągnięto z wody ciało jednego z nich, dziś przed południem znaleziono także ciało drugiego chłopca. Do tragicznego zdarzenia doszło w Drożęcinie-Lubiejewo – niewielkiej wsi w gminie Piątnica oddalonej o ok. 10 km. na zachód od Łomży. Jak podała policja, jeden z chłopców mieszkał we wsi Włodki, drugi we wsi Chludnie.

straż przeszukuje Narew
straż przeszukuje Narew
plaża na której kąpali się chłopcy
plaża na której kąpali się chłopcy

Jak relacjonuje podinsp. Andrzej Baranowski z zespołu prasowego komendanata wojewódzkiego policji w Białymstoku płynące rzeką ciało chłopca w okolicach wsi Chludnie gmina Mały Płock zauważył wędkarz łowiący tam ryby. Po kilku próbach udało mu się wyciągnąć je na brzeg. Wędkarz poinformował policjantów, a ci przeszukali okolice. Okazało się że ok. 1,5 km w górę rzeki, przy dzikim kapielisku w Drożecinie Lubiejewo, znajdują się rowery i ubrania dwóch chłopców. Jak podkreślał podinsp. Baranowski choć ciała drugiego z chłopców wówczas nie znaleziono okoliczności wskazywały że i on się utopił.
Niestety te podejrzenia potwierdziły się w środę rano. Wówczas to strażacy wydobyli z wód Narwi ciało drugiego chłopca.
Do tragedii nad wodą doszło wczoraj około godziny 18-19. Płynące rzeką ciało jednego z chłopców wyciagnięto wczoraj ok. godz. 22.00, drugie znaleziono dziś po godzinie 10.00.

Niestety po raz kolejny okazało się, że pozostawienie dzieci nad wodą bez opieki dorosłych często kończy się tragedią. Z policyjnych statystyk wynika, że najwięcej utonięć ma miejsce na „dzikich plażach” i niestrzeżonych kąpieliskach, tam gdzie nie ma ratowników. Od początku maja w wodach naszego województwa straciło życie już 9 osób.

Teraz gdy upalne dni ściągają nad wodę coraz większe rzesze spragnionych ochłody plażowiczów, apelujemy do wszystkich amatorów zabaw w wodzie o wybieranie kąpielisk strzeżonych i bezpiecznych. Przypominamy, również że bawiące się w wodzie dzieci powinny być pod stałą i czujną opieką osób dorosłych.


 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę