Remis na koniec ligi i... niepewność co dalej

trener ŁKSu Jan Makowiecki

Remisem 1 : 1 zakończył się rozgrywany w sobotnie popołudnie mecz piłkarski ŁKS Łomża - Odra Opole. Łomżanie, którzy byli gospodarzami spotkania, prowadzeni objęli już w drugiej minucie gry po strzale Michała Rozkwitalskiego. Odra Opole wyrównana na minutę przed końcem I połowy. Macieja Kudryckiego pokonał czarnoskóry Ugo. Po tym remisie Odra Opole zagwarantowała sobie miejsce w II lidze piłkarskiej, a ŁKS musi jeszcze czekać na decyzje PZPN-u. Zarówno działacze klubu z Łomży jak i trener Jan Makowieckie nie byli pewni, czy wynik tego spotkania oznacza, że ŁKS o utrzymanie się na zapleczu ekstraklasy piłkarskiej będzie musiał jeszcze walczyć w barażach, czy też obejdzie się bez dodatkowy spotkań...

Wygrana ŁKS-u w tym meczu gwarantowałaby, że drużyna utrzymała się w drugoligowych rozgrywkach... Z takim przekonaniem na stadion przy ulicy Zjazd wybiegali piłkarze ŁKS-u. Mecz rozpoczął się pod dyktando Łomży. To nasi piłkarze mocno zaatakowali gości z Opola i już po chwili byli pod ich bramką, a w drugiej minucie meczu mogli cieszyć się z prowadzenia po strzale Rokwitalskiego. Zdobyta bramka dodała skrzydeł ŁKS-owi. Piłkarze Łomży co rusz parli na bramkę przeciwnika, co potwierdza, że w ciągu pierwszego kwadransa gry wykonywali aż trzykrotnie rzut rożny... Niestety w tym czasie nie udało im się ponownie pokonać bramkarza Odry, a po tym czasie jakby nieco odpuścili. Coraz lepiej na tyłach ŁKS-u radzili sobie napastnicy gości. Na szczególną uwagę zasługiwał czarnoskóry Ugo, który juz w 39 minucie gry wpakował piłkę do bramki ŁKS-u, ale kilka sekund wcześniej sędzia odgwizdał spalonego... Opolanie długo jednak nie czekali na upragnionego gola. Pięć minut później strzelił go właśnie Ugo po łatwym ograniu obrońców Łomży... Pierwsza połowa meczu zakończył się więc wynikiem 1 : 1.

Po przerwie łomżanie znowu mogli szybko strzelić bramkę, ale sił starczyło na krócej niż w pierwszej połowie... Zawodnicy Odry Opole, dla których remis był zadowalający skutecznie przerwali akcje ŁKS-u, a i sami co jakiś czas usiłowali zagrozić bramce Kudryckiego.
W tej części gry na uwagę zasłużył Paweł Strózik, który w 75. minucie mocnym strzałem z dystansu usiłował pokonać bramkarza gości. Ten jednak w ostatniej chwili zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Jeszcze bliżej zapewnienia sobie wygranej łomżanie byli trzy minuty później. W zamieszaniu w polu karnym piłka nawet wpadła do bramki, ale sędzia nie uznał gola bo zdaniem bocznego arbitra był spalony...
Mimo, ze pod koniec meczu piłkarze ŁKS-u jeszcze raz zmobilizowali siły i ponownie próbowali atakować bramkę gości nie przyniosło to oczekiwanego rezultatu. Zawodnicy Odry Opole grali na czas, za co dwóch z nich zostało nawet ukaranych przez sędziego żółtymi kartkami... Po gwizdku kończącym jednak mecz to oni śpiewali, że „Odra (z drugiej ligi – dop. red) nigdy nie spadnie”.