Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 24 września 2023 napisz DONOS@
wiadomość pochodzi z www.radionadzieja.pl

Odpust w katedrze

Uroczystości odpustowe przygotowuje na jutro łomżyńska parafia katedralna. Okazją jest zbliżająca się 16-sta rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Pięknej Miłości przez papieża Jana Pawła II podczas wizyty w Łomży. Sumę odpustową celebrowaną w niedzielne południe przez biskupa Stanisława Stefanka poprzedzi "Koncert Oratoryjny" w wykonaniu Łomżyńskiej Orkiestry Kameralnej i Chóru Akademickiego Politechniki Warszawskiej.


W katedrze zabrzmi muzyka Bacha, Vivaldiego i Maklakiewicza- będzie to wspólna wielka muzyczna modlitwa – powiedział proboszcz parafii katedralnej ks. kanonik Marian Mieczkowski. Dodał, że pomysł na przygotowywanie odpustów ku czci Matki Bożej Łomżyńskiej zrodził się po wizycie Ojca Świętego w 1991 roku i koronowaniu przez niego łomżyńskiego wizerunku Matki Bożej. -Ten obraz pochodzi z około XVI wieku, jest autentyczny i umieszczony w równie zabytkowym ołtarzu – podkreślił proboszcz Mieczkowski. Wierni, którzy przystąpią w niedzielę do sakramentu pokuty i pojednania mogą uzyskać odpust zupełny. Sumę odpustową będziemy dla państwa jutro w południe transmitować na antenie Radia Nadzieja.

 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę