Przejdź do treści Przejdź do menu
sobota, 20 sierpnia 2022 napisz DONOS@

Ci wspaniali mężczyźni na motocyklach

Ponad 270 motocykli pojawiło się przed południem w Łomży, a potem do późnej nocy stacjonowało obok Hotelu Baranowski w Piątnicy z okazji inauguracji sezonu motocyklowego, który potrwa do października. Królowały jednoślady firm japońskich: Honda, Kawasaki, Suzuki i Yamaha, ale nie zabrakło też włoskich z fabryki Ducati. Zjawili się reprezentanci małych i większych miejscowości w naszym regionie.

Sezon motocykliści zainaugurowali poświęceniem pojazdów przy kościele pw. Miłosierdzia Bożego, paradą ulicami okalającymi miasto (m.in. al. Piłsudskiego, Poznańską, Wojska Polskiego i Szosą Zambrowską) oraz piknikiem z konkursami, który trwał do późnej nocy. Reprezentowany był niemal cały makroregion północno-wschodni, m.in. Zambrów, Kolno, Grajewo, Wysokie Mazowieckie, Augustów, Białystok, Łomża i oczywiście Stawiski, ale dopatrzyliśmy się też miłośników jazdy "bez karoserii" z Warszawy.
Maszyny imponowały rozmiarami, kształtami, kolorami, oryginalnym wystrojem i wytrzymałością swoich właścicieli, którzy w sobotniej spiekocie i duchocie paradowali w zazwyczaj czarnych skórzanych kombinezonach, nie zważając na lejący się ciurkiem pot i żar z nieba. Przeważały rozmowy o remontach, cenach i udoskonaleniach wspaniałych maszyn, ale czasem dobijano nawet targów. Jest wręcz zasadą, że wytrawni "ujeżdżacze" motocykli zmieniają je nawet nie kilku-, ale i kilkudziesięciokrotnie, szukając coraz szybszej, elegantszej i bardziej stylowej maszyny.
Ryszard Wądołowski (lat 50, jeździ na Ducati) z Jedwabnego tak pokochał motocyklarstwo, że od 13. roku życia, gdy tato sprezentował mu archaiczny motorower Komar, wyjeździł się na ok. 200 motocyklach, a 50 zgromadził z bratem w kolekcji, dokumentującej historię tej pobudzającej wyobraźnię i zmysły maszyny.     
Po raz czwarty motocykliści zainaugurowali w Łomży sezon z inicjatywy Adama Mazurka (Honda CBR 900) i Krzysztofa Supronia (Yamaha YZS 600), którzy w porozumieniu z Automobilklubem Łomżyńskim podjęli się zorganizowania całodniowej imprezy, w której niektórzy motocykliści uczestniczyli z żonami i dziećmi. Skwierczała na grillu smakowicie kiełbaska, a panowie pojadali, popijali (raczej bezalkoholowo, co zrozumiałe) i wymieniali się doświadczeniami, pomysłami i radami. Przygrywała najstarsza łomżyńska kapela rockowa, czyli Polityka, a od czasu do czasu zaczynały się konkursy sprawności zupełnie odmiennej, niż prezentowana na szosie: rzut tłumikem do opony, rzut oponą na wbitą w ziemię rurę wydechową i tradycyjne przeciąganie liny zespołowo.
Szerokiej, bezpiecznej i wesołej drogi życzymy Wam, Ludzie z pasją w kombinezonach i z fantazją pod kaskiem!
Mirosław R. Derewońko
P.S. Panów, którzy zapraszali mnie i fotoreportera na gawędy o motocyklach, przepraszamy: w tym samym czasie odbywała się procesja św. Andrzeja Boboli i mecz ŁKS-u. Ale skoro o procesji mowa, to jako ciekawostkę na pociechę dodam, że dzięki ks. Krzysztofowi Szakielowi z Grajewa (Triumph TT 600) udało mi się doliczyć jeszcze pięciu motocyklistów w sutannach z Diecezji Łomżyńskiej. Górą nasi!
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:
Foto:

 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę