ŁKS wygrał ze Stalą

i goool Michała Rozkwitalskiego

ŁKS Łomża wygrał Stalą Stalową Wolą 2 : 0. Bramki dla Łomży zdobyli Michał Rozkwitalski i Łukasz Adamski. Goście co prawda raz wbili piłkę do bramki Ulmana, ale sędzia nie uznał gola. Jego zdaniem był spalony. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach. Kilkanaście minut przed spotkaniem w Łomży spadł grad, a w trakcie co jakiś czas padał deszcz.

W pierwszej połowie spotkania drużyną wyraźnie lepsza był ŁKS Łomża. Gospodarze co kilka minut podchodzili pod bramkę. Już w 10. minucie gry bramkarza Stali usiłował pokonać Rozkwitalski, ale tym razem bramkarz był lepszy. 20 minut później groźną sytuacje stworzył Adamski wykonując rzut wolny i wrzucając piłkę na 3 metr przed bramką – wprost na głowę  Świerblewskiego, który niestety posłał piłkę nad poprzeczką. Co się odwlecze to nie uciecze – mawia przysłowie. W 34 minucie gry pierwszego gola dla ŁKS-u zdobył Michał Rozkwitalski.
Po przerwie goście rzucili się do odrabiania strat, ale bezskutecznie. W 50. minucie gry marzenia o możliwości zremisowania pogrzebał Łukasz Adamski, który strzelił drugiego gola dla Łomży.
Co prawda kilkanaście minut później, po zamieszaniu w polu karnym zawodnikom Stali udało się wbić piłkę do bramki Ulmana, ale sędzia gola nie uznał, bo był spalony... Dwaj najbardziej donośnie protestujący przeciwko tej decyzji zawodnicy Stali zosrtali ukarani żółtymi kartkami... W tym meczu goście mieli jeszcze co najmniej dwie okazje na strzelenie gola, ale na szczęście w dobrej formie był bramkarz ŁKS-u.

Podczas tego spotkania sędzia pokazał aż 8 żółtych kartek. Trzy z nich zobaczyli piłkarze ŁKS-u.  W meczu ze Stalą prawdopodobnie poważnego urazu doznał Łukasz Adamski, który w 60. minucie gry musiał opuścić boisko. Na razie nie wiadomo czy będzie mógł wystąpić w sobotnim spotkaniu z Unią Janikowo. Trener łomżan Jan Makowiecki coraz głośniej narzeka na braki kadrowe. Jak mówił na pomeczowej konferencji prasowej zwróci się z prośba do trenerów drużyn młodzieżowych ŁKS-u o podesłanie dwóch trzech zawodników, którzy mogliby dołączyć do pierwszej jedenastki Łomży.