poniedziałek, 17 czerwca 2019 napisz DONOS@

Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży

Foto: Dwa inkubatory i respirator dla noworodków z Łomży
cz pt, 03 maja 2013 11:08

- Jestem niezwykle szczęśliwa, ponieważ otrzymaliśmy kolejne dary od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy za 340 tysięcy złotych – mówi dr Bożena Florczyk, od 2008 r. ordynator Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki w Szpitalu Wojewódzkim w Łomży. - Dostaliśmy trzy najnowocześniejsze urządzenia specjalistyczne: bardzo ciekawy inkubator hybrydowy ATOM za około 170 tysięcy zł, przepiękny japoński inkubator resuscytacyjny za 100 tys. i respirator Maquet za 70 tys. zł. Każde z urządzeń będzie nam pomocne w leczeniu i opiece nad noworodkami, które właśnie przyszły na świat.

Czepek na głowie, uśmiech na twarzy

Foto: Czepek na głowie, uśmiech na twarzy
cz cz, 25 kwietnia 2013 08:56

W tradycyjnym czepkowaniu wzięło udział 38 studentek i trzech studentów kierunku pielęgniarstwo Instytutu Medycznego im. bł. Matki Teresy z Kalkuty w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Wyjątkowym gościem uroczystości była Karolina Kaczorowska (lat 82), małżonka ś.p. ostatniego Prezydenta RP na Uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego (1919 w Białymstoku – 2010 w Smoleńsku), która w ciepłych słowach poprosiła studentki i studentów, aby możliwie najczęściej używali tak cudownych leków jak szczery uśmiech, cierpliwość i dobre słowo dla pacjentów. Pani Prezydentowa prosiła zwłaszcza o czułość i troskę dla dzieci, którymi sama zajmowała się przez wiele lat.

Nowy dyrektor szpitala w Łomży od połowy maja

cz śr, 24 kwietnia 2013 13:39

Krzysztof Bałata został powołany przez zarząd województwa podlaskiego na stanowisko dyrektora szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on kilka tygodni temu wygrał konkurs na to stanowisko. Wcześniej – wraz z końcem 2012 roku – z dyrektorowania zrezygnował Marian Jaszewski, który funkcję pełnił przez 11 lat. Krzysztof Bałata funkcję dyrektora szpitala w Łomży będzie sprawował od 15 maja br.

Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega

Foto: Dyrektor łomżyńskiego szpitala z Tarnobrzega
cz śr, 27 marca 2013 14:35

Krzysztof Bałata z Tarnobrzega ma być nowym dyrektorem szpitala wojewódzkiego w Łomży. To on wygrał dzisiejszy konkurs na stanowisko dyrektora. Bałata był jednym z siedmiu kandydatów, którzy zgłosili się do konkursu (ostatecznie do postępowania przystąpiło sześciu kandydatów). Decyzję o powołaniu go na zwolniony z końcem roku przez Mariana Jaszewskiego fotel dyrektora szpitala w Łomży formalnie musi jeszcze podjąć zarząd województwa.

Kriokomora doczeka się klientów

Foto: Kriokomora doczeka się klientów
cz pt, 08 lutego 2013 15:49

Po dwóch latach stania bezczynnie kriokomora w pływalni przy ulicy Wyszyńskiego w Łomży zacznie pracować. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji wobec porażek kolejnych dziewięciu prób poszukiwań zainteresowanych jej wynajęciem postanowił uruchomić ją na swój rachunek. Nawet gdy kriokomora nie pracowała MOSiR musiał płacić ok 1500 zł miesięcznie. - Ściągnęliśmy serwis, uzupełniliśmy gaz, nasi konserwatorzy zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i w związku z kriokomorą zatrudniamy lekarza i fizykoterapeutę, którzy będą czuwać od strony medycznej nad naszymi klientami – mówi Sławomir Grygo dyrektor łomżyńskiego MOSiR-u. - Właśnie rozpoczynamy nabór chętnych na marcowy turnus.

Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.

Foto: Dyrektora szpitala zatrudnię – marszałek.
cz śr, 06 lutego 2013 15:22

Jarosław Dworzański, marszałek województwa podlaskiego ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Wymagania nie są wygórowane. Wystarczy mieć wykształcenie wyższe, kilkuletni staż pracy a nade wszystko „posiadać wiedzę i doświadczenie dające rękojmię prawidłowego wykonywania obowiązków dyrektora”. Na składanie ofert jest miesiąc.

Grypa w Łomży nadal atakuje

cz śr, 09 stycznia 2013 11:29

W pierwszych dniach nowego roku w Łomży i okolicy na grypę zachorowało więcej osób niż przez cały grudzień. - W Łomży i powiecie łomżyńskim zostały zgłoszone od 1. stycznia do 8. stycznia 1 174 przypadki chorób grypopodobnych - informuje Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - Wśród nich były zgłoszone dwa potwierdzone laboratoryjnie przypadki grypy typu A, wśród których znajdują się wirusy świńskiej grypy AH1N1. Jednak w Łomży świńskiej grypy nie stwierdzono.

Grypa zaatakowała w Łomży

Foto: Grypa zaatakowała w Łomży
cz cz, 03 stycznia 2013 14:07

Istne oblężenie przeżywały apteki jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia i w tygodniu poświątecznym, lecz tłumy pacjentów ruszyły do przychodni dopiero po sylwestrze. Lekarze nie mają wątpliwości: w całym mieście panuje ostra epidemia grypy. Tymczasem łomżyński sanepid podaje, że w grudniu w Łomży i na trenie powiatu odnotowano 1 162 przypadki tzw. paragrypy i jeden - w ostatnim tygodniu miesiąca - potwierdzony laboratoryjnie przypadek grypy.

Jaszewski odwołany. Bajno będzie p.o. dyrektora szpitala w Łomży

cz wt, 18 grudnia 2012 13:01

Zarząd Województwa odwołał Mariana Jaszewskiego ze stanowiska dyrektora Szpitala Wojewódzkiego w Łomży. Stosunek pracy zostanie rozwiązany za porozumieniem stron z dniem 31 grudnia br. Wcześniej pan Jaszewski złożył wniosek o rozwiązanie z nim umowy - poinformował Jan Kwasowski, rzecznik marszałka województwa.

Chudnij zdrowo z Natur House

Foto: Chudnij zdrowo z Natur House
cz cz, 06 grudnia 2012 09:15

Natur House to światowy lider w dziedzinie żywienia i dietetyki. W nowo powstałym Centrum Dietetycznym można skorzystać z pomocy dietetyka, który udzieli specjalistycznych konsultacji, przeprowadzi dokładne pomiary ciała i dobierze plan diety dopasowany do indywidualnych potrzeb organizmu.

Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Łomży?

Foto: Będzie zmiana na fotelu dyrektora szpitala w Ło...
cz pon, 03 grudnia 2012 12:56

Marian Jaszewski dyrektor szpitala w Łomży – według nieoficjalnych informacji - miał złożyć rezygnację z tej funkcji. Sam tego nie potwierdza, ani nie dementuje. Mówi, że „to jego prywatna sprawa”, ale dodaje, że „do końca roku sprawa się wyjaśni”.

Szpital dopłaci pielegniarkom

Foto: Szpital dopłaci pielegniarkom
cz pon, 03 grudnia 2012 09:41

Ponad pół miliona pielęgniarkom i blisko 150 tysięcy innym grupom zawodowym – tyle musi wypłacić szpital w Łomży swoim pracownikom. To pieniądze należne im z tytułu wzrostu kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia w 2011 roku. Na konieczność wypłaty tych środków dyrekcji szpitala uwagę, po kontroli w placówce, zwróciła Państwowa Inspekcja Pracy. - Pieniądze pracownikom będą wypłacone w pięciu miesięcznych ratach – mówi Marian Jaszewski dyrektor szpitala dodając, że pieniądze i tak byłyby wypłacone, ale szpital czekał na końcowe rozliczenie kontraktu z NFZ.

Waniewska już dyrektorem pogotowia

cz cz, 29 listopada 2012 13:28

Hanna Waniewska została dziś powołana na dyrektora Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Decyzję podjął zarząd województwa. Wcześniej wygrała ona konkurs na to stanowisko. Pani Waniewska ma być dyrektorem łomżyńskiego pogotowia przez 6 lat.

Kobieta pokieruje łomżyńskim pogotowiem

cz pt, 09 listopada 2012 16:05

Hanna Waniewska ma zostać nowym dyrektorem Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Informację tę przekazał wicemarszałek województwa Cezary Cieślukowski (PO), który stał na czele komisji konkursowej. - Tę kandydaturę poparła większość członków komisji – mówił Cieślikowski, dodając, że do konkursu zgłosiło się 7 chętnych.

Szpital w Łomży unowocześniany

cz pt, 09 listopada 2012 14:00

Cztery stoły operacyjne i tyle samo nowoczesnych zestawów do znieczulenia pacjentów oraz lamp operacyjnych pojawiło się na wyposażeniu bloku operacyjnego łomżyńskiego szpitala. - To pierwsze tak duże zakupy od 1997 roku i rzeczy, które były już praktycznie niezbędne do wymiany – mówił ordynator Bogdan Szumski, dziękując władzom województwa za finansowe wsparcie z kasy samorządu i funduszy unijnych. Urządzenia na blok operacyjny kosztowały około 1,8 mln zł. Jeszcze więcej pieniędzy - 2,5 mln zł – z tych samych środków, wydano na nowoczesne urządzenia do działu higieny szpitalnej. - Codziennie przygotowujemy kilkaset kilogramów materiału jałowego bez których w szpitalu żaden zabieg by się nie mógł odbyć – mówiła szefowa sterylizatorni Magda Ostaszewska.

Szpital wygrał w sądzie z NFZ-etem

Foto: Szpital wygrał w sądzie z NFZ-etem
cz cz, 27 września 2012 12:56

Grajewski szpital wygrał przed sądem 930 tysięcy złotych za świadczenia ponadlimitowe wykonywane w 2009 roku. Pieniądze ma mu wypłacić białostocki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Wyrok w tej sprawie wydał dzisiaj Sąd Apelacyjny w Białymstoku podnosząc niemal trzykrotnie kwotę zasądzoną przez sąd pierwszej instancji. Wyrok jest już prawomocny.

Szpitale na minusie, ale mniejszym...

cz pon, 10 września 2012 15:25

Poprawia się sytuacja finansowa szpitali w regionie. Z danych, które przekazano radnym województwa wynika, że za pierwsze półrocze łączna strata 16 podległych samorządowi województwa szpitali wyniosła ponad 13,5 mln zł, podczas gdy po pierwszych 6 miesiącach ubiegłego roku wynosiła prawie 30,5 mln zł. Szpital wojewódzki w Łomży zmniejszył stratę z 7 do 2,6 mln zł.

Ciepło, za ciepło...

Foto: Ciepło, za ciepło...
cz wt, 03 lipca 2012 12:17

Wysoka temperatura powietrza – powyżej 30 stopni Celsjusza - może być bardzo niebezpieczna dla zdrowia. Upały niosą ze sobą ryzyko przegrzania się organizmu, odwodnienia czy udaru słonecznego. Takie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla dzieci oraz osób starszych – ostrzega sanepid i zachęca do zapoznania się z podstawowymi regułami zachowania się podczas upałów.

Pieniądze na przeprowadzkę „zakaźniaka”

cz wt, 19 czerwca 2012 08:43

Niemal 5 mln zł przekaże samorząd województwa podlaskiego na adaptację pomieszczeń szpitala na potrzeby przenoszonych oddziałów i przychodni z budynku Szpitala Zakaźnego w Łomży. Chodzi o przebudowę pomieszczeń głównym budynku szpitala na potrzeby Oddziału Chorób Płuc i Gruźlicy a przy okazji także adaptacja pomieszczeń na potrzeby Oddziału Ginekologiczno-Położniczego oraz Oddziału Noworodków i Wcześniaków z Pododdziałem Patologii Noworodka i Intensywnej Opieki, które w związku z przeprowadzką „zakaźniaka” też zostaną przeniesione. Wszystkie prace remontowe mają zakończyć się w połowie grudnia.

Młode pielęgniarki w Łomży - oczepkowane

Foto: Młode pielęgniarki w Łomży - oczepkowane
cz pt, 27 kwietnia 2012 12:21

- Wykształcenie pielęgniarskie daje satysfakcję z niesienia pomocy chorym i cierpiącym oraz gwarantuje łatwą do znalezienia i dobrze płatną pracę, zwłaszcza w zachodniej Europie i Stanach Zjednoczonych Ameryki – tak Karol Ibrahim (lat 24) przedstawia motywy podjęcia studiów w Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży. Urodzony w Białymstoku młodzieniec jest jednym z pięciu, którzy wraz z 29 koleżankami złożyli w czwartek ślubowanie podczas uroczystego „czepkowania” pielęgniarek.

« · «« · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę