Przejdź do treści Przejdź do menu
poniedziałek, 06 lipca 2020 napisz DONOS@

Podniosą pensje pielęgniarkom w szpitalu czy wyniosą łóżka...?

Foto: Podniosą pensje pielęgniarkom w szpitalu czy wy...
cz cz, 03 stycznia 2019 15:47

- Pod koniec grudnia pielęgniarka zasłabła na dyżurze oddziału Szpitala Wojewódzkiego w Łomży i doszło do czegoś strasznego, że to chory pacjent próbował udzielać jej pomocy, odbierał telefony i otwierał drzwi kodowane na oddział, żeby mogła wejść tam fachowa pomoc medyczna – opowiada Izabela Metelska, przewodnicząca w szpitalu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych. Krytykuje zmniejszanie liczby łóżek, żeby dostosować placówkę do wprowadzonych z początkiem 2019 r. przez ministra zdrowia norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych. - Owszem, są oddziały, że statystycznie 30 procent łóżek stoi wolnych, a są i takie jak wewnętrzne i onkologia, gdzie stale jest 100 procent obłożenia. Dziś umawiam się na rozmowę z dyrektorem Nojszewskim.

Ponad pół tysiąca ludzi w święta na dyżurze w szpitalu

Foto: Ponad pół tysiąca ludzi w święta na dyżurze w s...
cz cz, 27 grudnia 2018 14:48

- Na szczęście, w święta Bożego Narodzenia 2018 nie miałam żadnych niepokojących sygnałów ze strony naszego personelu i pacjentów, nie było żadnych alarmów co do funkcjonowania Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz oddziałów leczniczych – informuje z radością wicedyrektor dr Hanna Majewska – Dąbrowska ze Szpitala Wojewódzkiego imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Łomży. - W wigilię i dwa dni świąteczne SOR przyjął 212 pacjentów, natomiast nocna i świąteczna pomoc medyczna 319. To łącznie 531 osób. Lekarze dyżurujący zwracają uwagę, że zwiększyła się liczba osób pod wpływem alkoholu, młodych, którym nie służyły szkodliwe substancje w trunkach. Królowały przeziębienia i stany podgorączkowe, ale trzem ludziom SOR zdołał przywrócić życie...

Rodzina zmarłej: Tragedia na porodówce wyglądała inaczej

Foto: Rodzina zmarłej: Tragedia na porodówce wyglądał...
cz pt, 07 grudnia 2018 14:31

W nocy z wtorku na środę w łomżyńskim szpitalu podczas porodu zmarła kobieta. Nie żyje także jej dziecko. Ta podana przez nas informacja i tragedia, która dotknęła łomżyńska rodzinę, zszokowała czytelników. Przebieg tragicznych w skutkach zdarzeń na porodówce zupełnie inaczej wygląda w relacji członków rodziny, niż w relacji przekazanej przez dyrekcję szpitala. Zarówno kobieta jak i urodzone dziecko miały przeżyć poród... Mówią także, że kilka godzin wcześniej kobieta zgłosiła się do szpitala, ale odesłano ją do domu.

Czy szpital w Łomży wyrzuci łóżka z powodu pielęgniarek...?

Foto: Czy szpital w Łomży wyrzuci łóżka z powodu piel...
cz pt, 07 grudnia 2018 07:51

Dyrektorzy szpitali w województwie świętokrzyskim chcą zmniejszać liczbę łóżek - nawet o dwie trzecie, jak w Świętokrzyskim Centrum Rehabilitacji ze 140 do 50, żeby nie zatrudniać dodatkowo pielęgniarek. Dzieje się tak dlatego, że nowe normy zatrudnienia pielęgniarek i położnych niesie od 1. stycznia 2019 r. rozporządzenie ministra zdrowia. - To działanie pozorowane ministerstwa i nic nie da, a burza w naszym środowisku polega na tym, że pielęgniarek w większości szpitali w Polsce jest za mało – komentuje dr Hanna Majewska – Dąbrowska, wicedyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdy spytaliśmy, czy dla spełnienia norm ministerialnych też pozbędzie się łóżek chorych.

Tragiczne zdarzenia na porodówce

Foto: Tragiczne zdarzenia na porodówce
cz cz, 06 grudnia 2018 13:05

W nocy z wtorku na środę w łomżyńskim szpitalu podczas porodu zmarła kobieta. Nie żyje także jej dziecko. Prokuratura Rejonowa w Łomży już wszczęła śledztwo w tej sprawie. Prokurator Rejonowa Karolina Szulkowska informuje, że prowadzone jest w kierunku narażenia człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo i nieumyślonego spowodowania śmieci. - Biegły będzie wypowiadał się na temat przyczyn zgonu obu osób – dodaje prokurator.

Dyrektor pogotowia zastała na kolejne 6 lat

Foto: Dyrektor pogotowia zastała na kolejne 6 lat
cz cz, 29 listopada 2018 15:05

Hanna Waniewska nadal jest dyrektorem Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. Zarząd województwa podlaskiego powołał ją na to stanowisko na najbliższe 6 lat. Kadencję rozpoczęła dziś.

Bezpieczeństwo w chorobie - jak to zrobić?

Foto: Bezpieczeństwo w chorobie - jak to zrobić?
JJS cz, 29 listopada 2018 11:39

Wiadomość o ciężkiej lub przewlekłej chorobie to duży cios zarówno dla nas samych, jak i naszych najbliższych. Niestety, stres i zdenerwowanie to nie najlepsze warunki do podejmowania istotnych życiowych decyzji. Dlatego warto odpowiednio wcześnie zabezpieczyć się na wypadek złego stanu zdrowia.

Uratować człowieka

Foto: Uratować człowieka
cz wt, 27 listopada 2018 15:24

- Pierwsze minuty po wypadku, zanim na miejsce dotrze ekipa zawodowych ratowników medycznych, to jest ten czas pierwszej pomocy. Wtedy w naszych rękach jest życie poszkodowanego – mówi ks. dr Radosław Kubeł, założyciel i koordynator Grupy Ratowniczej „Nadzieja” zapraszając wszystkich zainteresowanych na bezpłatne szkolenie z zakresu pierwszej pomocy.

Jak zwalczyć katar w mniej niż 7 dni?

Foto: Jak zwalczyć katar w mniej niż 7 dni?
JJS pon, 26 listopada 2018 16:01

O katarze mówi się, że trwa 7 dni. Jak się pozbyć tej uporczywej dolegliwości w krótszym czasie?

Krwiodawcy... lubią pomagać innym

Foto: Krwiodawcy... lubią pomagać innym
cz so, 24 listopada 2018 00:05

- Daję dla dobrych ludzi, krew oddaję honorowo i będę oddawał do kiedy będę zdrowy – mówi Jerzy Bajkowski, który oddał 62 litry krwi. - Czym więcej oddaję, tym większa jest satysfakcja – dodaje Jerzy Romejko, który od 1975 roku do tej pory oddał już 52 litry krwi. Obaj krwiodawcy znaleźli się wśród niemal 50 osób z Łomży i regionu, którzy w piątek wieczorem otrzymali nadaną przez Ministra Zdrowia odznakę „Honorowy Dawca Krwi – Zasłużony dla Zdrowia Narodu”. To najwyższe odznaczenie przyznawane krwiodawcom, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi. Czesław Krajewski oddał około 60 litrów krwi, a w dowód uznania otrzymał także nadany przez Prezydenta RP, jemu oraz Annie Krajewskiej i Henrykowi Karwowskiemu, Srebrny Krzyż Zasługi. - To jest piękne. Uważam, że nie każdemu to jest pisane, a mnie się to udało z mojego wysiłku. Jestem bardzo szczęśliwy, bo to jest coś pięknego – mówił dodając, że krew oddaje bo lubi pomagać innym.

Pielęgniarki podtrzymują pozwy przeciw dyrektorowi szpitala

Foto: Pielęgniarki podtrzymują pozwy przeciw dyrektor...
cz śr, 21 listopada 2018 10:18

- Negocjacje z dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Łomży się zakończyły: były bardzo krótkie, za krótkie, i zaczęły się bardzo późno, za późno – podsumowuje Izabela Metelska, przewodnicząca organizacji Związku Pielęgniarek i Położnych, wtorkowe spotkanie z około 50 – 60 pielęgniarkami z inicjatywy dyrektora Romana Nojszewskiego. - Dyrektor zaproponował nam wycofanie pozwów z Sądu Pracy, w zamian za – najkrócej rzecz ujmując - „my wam damy to, co wam i tak się należy, według rozporządzenia ministra zdrowia z sierpnia 2018”, czyli 1100 zł brutto. Jednak do tej pory dyrektor nie wywiązał ze swojej obietnicy podwyżek, jakie pielęgniarki i położne miały dostać od kwietnia do wynagrodzenia zasadniczego od 300 do 600 zł miesięcznie, zależnie od wykształcenia.

Zaczyna się sezon... na grypę

Foto: Zaczyna się sezon... na grypę
cz pon, 12 listopada 2018 11:01

Przez cały październik w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego zdiagnozowano ponad 850 przypadków zachorowania oraz podejrzenia zachorowań na grypę. To o około 1/4 więcej niż w październiku ubiegłego roku. Sanepid przypomina, że w Polsce szczyt zachorowań na grypę przypada między styczniem a marcem i zaleca szczepienie ochronne.

Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poniedziałek

Foto: Przychodnie szpitalne będą działać w wolny poni...
cz śr, 07 listopada 2018 14:12

Szpital Wojewódzki w Łomży zaplanowane wizyty i badania przeprowadzi jak w dzień powszedni, niezależnie od tego, co uchwalą posłowie z drugim dniem święta narodowego 12. listopada, czyli w poniedziałek po 11. listopada, gdyż 100. rocznica odzyskania Niepodległości wypada w niedzielę. - Pacjenci, którzy czekali kilka tygodni czy kilka miesięcy na przyjęcie przez lekarza specjalistę lub zabieg albo operację w naszej placówce, nie muszą się denerwować – uspokaja wicedyrektor Hanna Majewska- Dąbrowska.

Odra - szczepienie nie może być zastąpione innymi środkami ochrony

Foto: Odra - szczepienie nie może być zastąpione inny...
cz śr, 07 listopada 2018 12:40

- W związku z występowaniem zachorowań na odrę rodzice/opiekunowie dzieci powinni jak najszybciej dopełnić obowiązku szczepienia przeciwko odrze, śwince i różyczce wobec dzieci, które dotychczas nie zostały zaszczepione! - apeluje Wojewódzka Stacji Sanitarno-Epidemiologiczna w Białymstoku zaznaczając, że w województwie podlaskim w tym roku na odrę zachorowały 3 osoby, przy czym wszystkie nie były szczepione.

Karetka na Kurpiach

Foto: Karetka na Kurpiach
cz pon, 01 października 2018 14:00

- Jej widok dla wielu ludzi będzie błogosławieństwem. Nie tylko dla tych, którzy cierpią, ale i ich rodzin – mówił ks. Radosław Kubeł, który w poniedziałkowe południe w Nowogrodzie poświęcił karetkę pogotowia i nowe miejsce wyczekiwania zespołu ratownictwa medycznego Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Łomży. - Zespół ten w pierwszej kolejności będzie kierowany do wezwań z terenów gmin Nowogród i Zbójna, ale ewentualnie – jeśli będzie bliżej - także ze Śniadowa i południowych regionów powiatu kolneńskiego – mówi Hanna Waniewska, dyrektor łomżyńskiego pogotowia.

„Może wystarczyłaby jedna pigułka”

Foto: „Może wystarczyłaby jedna pigułka”
cz pon, 24 września 2018 08:25

- Dbamy często o serce, płuca, układ gastryczny, układ immunologiczny, moczowy, ale jedyną przyczyną może być układ wegetatywny w naszym mózgu, a powodem jest stres - mówił dr hab. Napoleon Waszkiewicz, kierownik kliniki psychiatrii Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Mówi, że stres jest potężnym czynnikiem wyzwalającym, a psychiatria, która jest częścią medycyny, nie staje się teraz modna, tylko jest coraz więcej dowodów na jej fenomenalne działanie. Profesor był gościem na konferencji zorganizowanej z okazji 20-lecia oddziału psychiatrycznego szpitala w Łomży.

Lepsza opieka nad matką i dzieckiem

Foto: Lepsza opieka nad matką i dzieckiem
cz cz, 13 września 2018 08:13

Szpital w Łomży zrealizuje inwestycję, która podniesie jakość usług medycznych w zakresie ginekologii, położnictwa i opieki nad noworodkami i dziećmi. Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał mu 3,2 mln zł dotacji z Regionalnego Programu Operacyjnego.

Magnez jako suplement diety. Kiedy organizm potrzebuje go więcej niż zwykle?

Foto: Magnez jako suplement diety. Kiedy organizm pot...
JJS śr, 05 września 2018 10:42

To jeden z 4 pierwiastków, który w naszym organizmie występuje w bardzo dużych ilościach. Magnez odgrywa ważną rolę dla zdrowia całego ciała i mózgu. 60% zasobów minerału znajduje się w kościach, a reszta zmagazynowana jest w mięśniach, miękkich tkankach i płynach, w tym również we krwi. Każda komórka organizmu zawiera magnez i potrzebuje go do dobrego funkcjonowania. Jak rozpoznać, że brakuje nam tego pierwiastka i rozpocząć przyjmowanie magnezu jako suplement diety.

Dyrektor Nojszewski odpowiada na zarzuty pielęgniarek

Foto: Dyrektor Nojszewski odpowiada na zarzuty pielęg...
cz śr, 22 sierpnia 2018 13:14

- Ministerstwo Zdrowia narzuca nam określone działania, lecz za tym nie idą w pełni odpowiednie środki finansowe na ich realizację – wyjaśnia Roman Nojszewski, od ponad roku dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, z którego około 200 pielęgniarek i położnych złożyło tydzień temu do Sądu Pracy pozwy przeciwko dyrekcji o niewywiązanie się z porozumienia z marca, w którym była obietnica podwyżek od kwietnia od 300 do 600 zł, zależnie od wykształcenia. - Ja realizuję w 100 procentach porozumienie nie z 23. marca, a z 19. kwietnia, że w szpitalu pielęgniarki i położne nie będą zarabiały mniej niż 2 300 zł brutto. Każda dostała od 1. kwietnia 284 zł 60 gr brutto na etat.

Marszałek podlaski nie da podwyżek pielęgniarkom

Foto: Marszałek podlaski nie da podwyżek pielęgniarkom
mm wt, 21 sierpnia 2018 10:00

„Niestety, obecnie o wysokości pensji zatrudnionych w szpitalach pracowników decydują nie negocjacje między nimi a pracodawcą, czyli dyrekcją konkretnej placówki, a ustalenia Ministerstwa Zdrowia” - odpowiada na tekst portalu 4lomza.pl Urszula Arter, rzecznik marszałka województwa podlaskiego. Rzecznik dodaje, że „samorząd województwa jest pozbawiony możliwości prawnych przekazywania funduszy na wynagrodzenia pracowników”.

« · «« · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · 21 · 22 · 23 · 24 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę