Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 23 września 2020 napisz DONOS@

NASZE osiągnięcia

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:29

• od 1994 roku prowadzimy systematyczną rehabilitację dla kobiet po amputacji piersi, • również od 1994 roku wydajemy Biuletyn Informacyjny Stowarzyszenia - jest to jedyne bezpłatne wydawnictwo dotyczące tematyki onko

Co nowego w leczeniu raka piersi ?

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:28

Obecnie, jak nigdy dotąd, o wyborze metody leczenia decydują rozliczne czynniki rokownicze (określające rokowanie tj. określające ryzyko nawrotu choroby lub zgonu) i predykcyjne (takie, dzięki którym możemy przewidywać odpowiedź na zastosowane leczenie). Do najważniejszych czynników klinicznych o znaczeniu rokowniczym należą: wielkość guza, typ histologiczny i stopień jego złośliwości, liczba zajętych przerzutami węzłów chłonnych pachy, stan receptorów hormonalnych, naciekanie okołoguzowych naczyń chłonnych i żylnych, stan HER2, a ostatnio także stopień proliferacji czyli wskaźnik Ki-67 określający ilość figur podziału komórek nowotworowych.

XX - lecie

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:27

Błogosławiony Jan Paweł II mówił, że człowiek znaczy tyle, ile może dać drugiemu człowiekowi. Z okazji XX Lecia Jubileuszu Stowarzyszenia Kobiet z Problemem Onkologicznym w Łomży chciałabym wspomnieć niektóre ZNACZĄCE osoby, zaangażowane w jego działalność w różny sposób, w różnych formach. Jubileusz często skłania do wspomnień, do refleksji.

Dbajmy o swoje zdrowie

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:24

Przez kolejne lata badania naukowe pokazują coraz więcej danych o chorobach nowotworowych. Kolejne odkrycia dotyczą tak mechanizmów powstawania nowotworów, jak i metod diagnostycznych oraz sposobów zwiększania skuteczności leczenia.

20 lat i co dalej … ?

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:12

Piękna rocznica. Stowarzyszenie Kobiet z Problemem Onkologicznym działa 20 lat. Przez ten czas rozwijałyśmy swoją działalność, planowałyśmy i organizowałyśmy różne akcje. Nasze członkinie uczestniczyły w ogólnopolskich spotkaniach, konferencjach, zawodach. Prowadziły szkolenia, organizowały spotkania, koncerty, wydawały publikacje.

KALENDARIUM

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:10

KALENDARIUM PAŹDZIERNIK 7 - godz. 17.00 - spotkanie otwarte członkiń i sympatyków Stowarzyszenia - Szpital Wojewódzki, ul. Piłsudskiego 11 , II piętro - sala konferencyjna

Biuletyn Nr. 76

Helena Putkowska pon, 26 sierpnia 2013 15:01

Zbliża się lato, wakacje, czas odpoczynku, radości, słońca , na które liczymy po długiej „zimowej" wiośnie. To czas, aby , jak to się mówi żartem: „naładować baterie" - czyli nabrać sił do dalszej pracy, działania, jak najlepszego życia. Cóż — piękne słowa, miłe, sam raz na koniec czerwca.

25 LAT RUCHU AMAZONEK W POLSCE – EWOLUCJA MISJI OCHOTNICZE

Helena Putkowska pon, 26 sierpnia 2013 14:32

Pomysł psychicznego wspierania kobiet bezpośrednio po mastektomii podsunęła nam dr Krystyna Mika - twórczy ni programu rehabilitacji kobiet po mastektomii w Polsce. „Musicie dotrzeć do szpitali, do kobiet po operacji, przekonać je, że raka można pokonać i wygrać życie. Pokazać na własnym przykładzie, że tak może być. I to musicie zrobić właśnie wy. Bo kiedy ja próbuję przekonać o tym chore kobiety, odpowiadają - pani tak mówi, bo pani za to płacą. Wy będziecie wiarygodne, bo wyście same przez to przeszły".

MITY O RAKU

Helena Putkowska pon, 26 sierpnia 2013 14:29

MIT 1. Nagły atak raka - tego się boję najbardziej. Fakt: Aż 7-8 lat potrzebuje guzek, aby osiągnąć rozmiar 1 centymetra. Bardzo rzadko w tym czasie grozi przerzutami. Staje się niebezpieczny, gdy zaczyna się stykać z naczyniami limfatycznymi i krwionośnymi. Może być całkowicie wyleczony - 80-90 procent szans. Dlatego z jednej strony należy zachować spokój, z drugiej zaś nie należy lekceważyć dostrzeżonych zmian.

BADANIE PIERSI

Helena Putkowska pon, 26 sierpnia 2013 14:24

Obecnie zachęca się kobiety do lepszego poznania, jak wyglądają ich piersi i jakie są w dotyku po to, by łatwiej było dostrzec jakiekolwiek podejrzenie zmiany. Największe szanse skutecznego leczenia przy rozpoznaniu raka istnieją w przypadku zmian wcześnie wykrytych.

WARTO WIEDZIEĆ

Helena Putkowska pon, 26 sierpnia 2013 14:21

Jak się rozpoznaje rodzaj nowotworu piersi? Żeby rozpoznać rodzaj raka, lekarze muszą przeprowadzić, m.in. badania na obecność trzech „receptorów". Receptor jest białkiem wy¬stępującym w komórce lub na jej powierzchni i jest cennym źródłem wielu informacji na te¬mat tego jak rak się rozwija.

KALENDARIUM

Helena Putkowska pon, 26 sierpnia 2013 14:18

LIPIEC i SIERPIEŃ - Przerwa wakacyjna Przygotowujemy się do obchodów 20-łecia Stowarzyszenia w paź¬dzierniku br.

Biuletyn Nr. 75

Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:44

Z dużymi oporami, ale jednak - wiosna nadchodzi. I chociaż zima długo nie dawała nam o sobie zapomnieć - to jednak w końcu doczekaliśmy się poprawy pogody Zbliżają się też najbardziej „wiosenne" święta - najważniejsze święta dla wszystkich katolików - Wielkanoc.

CO TO JEST RAK PIERSI ?

Foto: CO  TO  JEST  RAK  PIERSI ?
Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:40

„Rak" jest to termin określający zespól chorób różniących się typem i miejscem występowania, ale mających jedna wspólną cechę - nadzwyczajny wzrost komórek, wykraczający poza kontrolę.

ZMIANY W ONKOLOGII. POWSTANIE SIEĆ LECZENIA RAKA

Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:34

Minister Bartosz Arłukowicz, podczas debaty z okazji Światowego Dnia Chorych, zapowiedział, że 2013 rok będzie rokiem onkologii i zmian w onkologii. - Obiecuję, że wprowadzimy te zmiany, ale na pewno nie będzie to proste - powiedział szef resortu zdrowia.

DIETA - TO PODSTAWA

Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:28

Zgłębiając przyczyny występowania chorób w tym i nowotworów w wielu publikacjach zwraca się uwagę na znaczenie diety. Nieprawidłowa dieta w około 35% jest przyczyną zwiększonego zachorowania na nowotwory i nie tylko. W dużym stopniu również niekorzystnie wpływa na nasz układ odpornościowy przewlekły silny stres. O ile jednak w życiu często trudno unikać sytuacji stresowych to na to, co jemy mamy wpływ tylko my sami.

KARNAWAŁOWY BAL ŻYCZLIWYCH SERC.

Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:26

Dziękujemy SPONSPROM Wanda i Tadeusz Wałkuscy, Drukarnia Kamil Borkowski, Dorota Karwowska – Hotel „ Zbyszko ”, Ks. Jan Grochowski, Radio Taxi PLUS 9626.

CUDOWNY SEN CZY KOSZMAR ?

Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:23

Czy polski system zdrowia jest gotowy na wyko¬nywanie większej liczby badań cytologicznych? Wywiad z dr n. med. Grzegorzem Południewskim Centrum Medyczne Damiana Towarzystwo Rozwoju Rodziny

KALENDARIUM

Helena Putkowska wt, 09 kwietnia 2013 14:21

KALENDARIUM MARZEC - KWIECIEŃ 31 – 1 - Wielkanoc 8 - spotkanie wielkanocne członkiń i przyjaciół Stowarzyszenia - Centrum Katolickie ul. Zawadzka 55

Biuletyn Nr 74

Helena Putkowska śr, 05 grudnia 2012 18:15

Najpiękniejsze polskie święta. Pełne radości, zabawy, śpiewania, uścisków... Cza-sem może małej łezki „w „oku, gdy przy łamaniu opłatka spoglądamy na puste miejsce przy stole. Święta, które łączą, nawet tych mocno podzielonych... Święta, które go¬dzą - często tych mocno skłóconych. Święta, które skłaniają do podania ręki, uśmie¬chu, czasem do zadumy... Święta, które chorym niosą nadzieję związaną ze szczególną opieką DZIŚ NAM NARODZONEGO. Niech będzie z nami, niech nam błogosławi z ubogiej stajenki w Betlejem.

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę