Przejdź do treści Przejdź do menu
środka, 23 września 2020 napisz DONOS@

PODZIĘKOWANIE

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2015 18:36

PODZIĘKOWANIE Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli finansowo działalność naszego Stowarzyszenia poprzez przekazanie 1 % podatku dochodowego. Nie zawiedziemy Waszego zaufania! Nadal będziemy realizować nasze cele, przede wszystkim pomagać kobietom chorym na raka i realizować programy profilaktyki zdrowotnej. Wszystkich naszych przyjaciół zapraszamy na koncert z okazji Czerwcowych Dni Walki z Rakiem.

Biuletyn nr 84

Foto: Biuletyn   nr 84
Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2015 17:46

W czerwcu po raz szesnasty odbędą się Czerwcowe Dni Walki z Rakiem. Impreza ta od początku miała za zadanie zwrócenie uwagi na to, że stale rośnie zagrożenie chorobami nowotworowymi. Minęło tyle lat i żadnej zmiany. Na co dzień staramy się o tym nie myśleć, ale coraz więcej osób spośród naszych rodzin, na-szych przyjaciół, znajomych dotyka rak. I jeszcze jedno się nie zmienia: ten, kto szybko podjął decyzję o leczeniu, kto szybko skorzystał z pomocy onkologów, ten ma największe szanse. Nie odkładanie leczenia na później, na "nie wiadomo kiedy" - taka powinna być zasada każdego chorego.

Profilaktyka raka:

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2015 17:44

dieta, styl tycia, badania Nowotwory potrafimy już lepiej leczyć i - co najważniejsze - skuteczniej się przed nimi chronić. Poznaj zasady, które obniżą ryzyko zachorowania na raka. Twój antyrakowy parasol ochronny to odpowiednia dieta, regularne poddawanie się badaniom profilaktycznym i zdrowy styl życia.

Raport Fundacii Alivia

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2015 17:43

Raport Fundacii Alivia o dostępie do innowacyjnych terapii onkologicznych Polscy pacjenci mają dostęp do znacznie mniejszej ilości nowoczesnych leków na raka niż chorzy w innych krajach europejskich

Zaawansowany rak piersi

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2015 17:41

Pomimo postępów w diagnostyce i leczeniu, aż u jednej na trzy pacjentki, u których wykryto raka piersi, rozwinie się postać zaawansowana nowotworu. Na tym etapie choroby przerzuty pojawiają się w innych organach. U niektórych kobiet już w momencie postawienia diagnozy mamy do czynienia

KALENDARIUM

Helena Putkowska cz, 04 czerwca 2015 17:40

KALENDARIUM MAJ 4 - godz. 17.00 - spotkanie otwarte członkiń i sympatyków Stowarzyszenia - Szpital Wojewódzki w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, sala konferencyjna, II piętro

Biuletyn Informacyjny Nr 82

Helena Putkowska wt, 02 grudnia 2014 18:46

Wesołych Świąt Bożego Narodzenia Jeszcze tylko kilka tygodni i nadejdą naj milsze polskie święta: Boże Narodzenie. Znów okna rozbłysną kolorowymi lampkami, w każdym kościele stanie szopka, do które przychodzić będą dzieci i wszędzie słychać będzie melodie znane nam z dzieciństwa. Wokół siebie zobaczymy twarze bliskich, a podczas łamanie się opłatkiem może usłyszę to, co mówiła moja mama: "Daj Boże, abyśmy za rok doczekali". Słowa niezapomniane, słowa pełne wiary, słowa dające nadzieję.

14 rzeczy, które powinnaś wiedzieć o raku piersi

Helena Putkowska wt, 02 grudnia 2014 18:44

Rocznie z powodu raka piersi umiera 5 tysięcy Polek Chętniej dbamy o urodę piersi, niż ich zdrowie. Boimy się raka, a zarazem niechętnie o nim czytamy. Niewiedza nie chroni przed chorobą i nie pomaga jej pokonać. Wiesz, kiedy lepsze jest USG, a kiedy mammografia? Czy rozmiar piersi ma wpływ na ryzyko zachorowania? Czy biopsja szkodzi? Czy pierwszym objawem nowotworu musi być guzek? Przeczytaj!

Klub Amazonek - Płock

Helena Putkowska wt, 02 grudnia 2014 18:41

Moje spotkanie z rakiem Jestem rodowitą płocczanką. Mam 59 lat. W wieku 42lat moje ustabilizowane życie przerwała ciężka choroba - rak piersi. Była piękna wiosna 1995 roku, przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Zaniepokoił mnie kujący ból w lewej piersi. Przy wieczornej kąpieli wykonałam samobadanie piersi i wyczułam coś niepokojącego. Zaraz po świętach udałam się do lekarza onkologa. I teraz potoczyło się lawinowo- badania ... badania, a później diagnoza - rak piersi. Był to ogromny szok dla mnie i mojej rodziny. Byłam mężatką, miałam dwoje dzieci, syna 19 lat i córkę 10 lat. Swiat mi się zawalił. Strach jest uczuciem, które w pewnych sytuacjach dotyka nas wszystkich, ale ten strach i ten żal był tak ogromny, że całą drogę do domu po uzyskaniu tej wiadomości płakałam, nie obchodziło mnie, że obserwują mnie ludzie na ulicy - to było silniejsze ode mnie.

Kalendarium

Helena Putkowska wt, 02 grudnia 2014 18:39

GRUDZIEŃ 1 - spotkanie wigilijne członkiń Stowarzyszenia i wszystkich naszych przyjaciół - Centrum Katolickie, Łomża, ul. Zawadzka 55 - godz. 17.00 - Msza Św. - Kaplica pw. Matki Boskiej Częstochowskiej, - godz. 17.45 - spotkanie opłatkowe - sala im. Św. Jana Pawła II

Biuletyn Nr 80/81

Helena Putkowska cz, 16 października 2014 20:48

Przyszła Jesień Ciepłe, słoneczne, wrześniowe dni. Szkoły pełne hałasu, tętniące życiem. Podczas weekendu ulice pełne spacerujących rodzin, wokół śmiech dzieci. W tak miłej scenerii po letniej przerwie łomżyńskie Amazonki wracają do systematycznej, codziennej pracy. Nadal pragniemy pomagać kobietom, które dotknęła choroba nowotworowa. Nikt nie zrozumie chorego lepiej inny człowiek, którego spotkał podobny los. Rak nie zna słowa - Stój! Zatrzymaj się! Liczba zachorowań co roku się powiększa.

Nasza działalność

Helena Putkowska cz, 16 października 2014 20:43

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do naszego biura w Hotelu Pielęgniarek ( obok Szpitala Wojewódzkiego ) Al. Piłsudskiego 11a , p. Od poniedziałku do piątku w godzinach 10 00 - 13 00 pełnią tam dyżury członkinie Stowarzyszenia. Zapraszamy na spotkania, rozmowę, miłe słowo, kawę itp. Zapewniona miła atmosfera pełna wsparcia i życzliwości.

Postęp diagnostyczno – terapeutyczny w ginekologii onkologicznej

Helena Putkowska cz, 16 października 2014 20:42

W 1991 roku profesor Jan Zieliński powołał do życia Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej w głębokim przeświadczeniu, że wyodrębnienie tej dziedziny wiedzy ze specjalności ginekologii i położnictwa poprawi nie tylko opiekę nad kobietami chorującymi na nowotwory narządów płciowych, ale przede wszystkim zmniejszy umieralność z powodu tej choroby. Pan Profesor, wielki humanista, płonący miłością do ludzi i wiarą w możliwości "dobrego" leczenia zaszczepiał w innych przeświadczenie, że aby uzyskać sukces w leczeniu nowotworu powinniśmy leczyć nie chorobę, ale chorego. Wiedza Profesora i jego następców wynika z szerokiego otwarcia na świat i współpracy z wieloma renomowanymi ośrodkami ginekologii onkologicznej i współuczestniczeniu w działalności Europejskiego Towarzystwa Ginekologii Onkologicznej.

Technika samobadania piersi

Helena Putkowska cz, 16 października 2014 20:39

Mammograficzne badania skriningowe dla populacji kobiet w przedziale wieku 50-69 lat są wykonywane co 24 miesiące. Warto jednak pamiętać, że istnieje metoda, która pozwala badać piersi "we własnym zakresie". Jest to tzw. samobadanie piersi. Metoda ta polega na starannym, według określonego schematu, oglądaniu własnych piersi a także badaniu ich uciskiem własnych palców. Oczywiście jest to metoda mniej dokładna niż rentgenowska mammografia. Jednak gdy badanie wykonuje się regularnie w krótkich odstępach czasu (raz w miesiącu), pozwala to kobiecie na poznanie budowy własnych piersi i wykrycie stosunkowo niewielkich nieprawidłowości.

KALENDARIUM

Helena Putkowska cz, 16 października 2014 20:37

WRZESIEŃ 1 - godz. 17.00 - spotkanie otwarte członkiń i sympatyków Stowarzyszenia - Szpital Wojewódzki w Łomży, Al. Piłsudskiego 11, sala konferencyjna, II piętro

Biuletyn Nr 79

Helena Putkowska wt, 06 maja 2014 15:37

Wesołych Świąt Wspaniały czas wiosny, zbliżające się Święta, chwile, które spędzimy wspólnie z bliskimi - tyle czeka nas radości, ciepła, uśmiechu. Będziemy razem, będziemy dzielić się dobrym słowem - świat od razu będzie lepszy, weselszy. Święta wielkanocne - czas pełen nadziei na przyszłość. Dla wszystkich - szczególnie dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Dlaczego warto uczestniczyć w populacyjnych programach

Helena Putkowska wt, 06 maja 2014 15:35

Nowotwory złośliwe stanowią narastający problem zdrowotny i ekonomiczny polskiego społeczeństwa. Statystycznie, co czwarty Polak zachoruje na nowotwór złośliwy, a co piąty umrze z jego powodu. Ponad 156 000 nowych zachorowań i 93 000 zgonów rocznie, pokazują skalę problemu. Skuteczność leczenia nowotworów złośliwych w znacznym stopniu zależy także od tego, jak wcześnie zostaną one wykryte, a z tym w całej Polsce wciąż nie jest najlepiej.

KALENDARIUM

Helena Putkowska wt, 06 maja 2014 15:32

KWIECIEŃ 20 – 21 - Święta Wielkanocne 28 - godz. 17.00 - Msza Święta w intencji chorych na nowotwory i ich rodzin - Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej w Centrum Katolickim ul. Zawadzka 55 - godz. 17.45 - spotkanie świąteczne w Sali im. Jana Pawła II

Lata 90 – te

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:33

Lata 90 – te był to dobry czas dla ruchu Amazonek Polsce. Idea przeniesiona USA przez dr Krystynę Mikę Centrum Onkologii Warszawie "rozkwitała" całym kraju.

Biuletyn Nr 77

Helena Putkowska wt, 15 października 2013 13:33

Jubileusz 20 - lecia Stowarzyszenia Kobiet z Problemem onkologicznym

« · «« · 1 · 2 · 3 · 4 · 5 · 6 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę