Przejdź do treści Przejdź do menu
wtorek, 22 września 2020 napisz DONOS@

Był strajk...

Foto: Był strajk...
cz cz, 26 lutego 2015 08:15

W poniedziałek na niemal całą dobę stanął PKS Łomża. Przez cały dzień w trasy nie wyjechał żaden autobus łomżyńskiego przewoźnika i to zarówno z bazy przy Alei Piłsudskiego jak i z placówek w Grajewie i Kolnie. Pracownicy należącej do samorządu województwa spółki strajkowali żądając odwołania prezesa Grzegorza Rytelewskiego. Ten uznawał strajk za nielegalny. Jeszcze w poniedziałek złożył wniosek do prokuratury o popełnieniu przestępstwa przez organizatorów strajku, a do sądu wniosek o natychmiastowe udzielenie zabezpieczenia roszczenia poprzez przerwanie akcji protestacyjnej. W poniedziałek wieczorem, po 17 godzinach strajku i trzech godzinach negocjacji z wysłanymi przez marszałka województwa delegatami, podpisano porozumienie kończące strajk. Zgodnie z nim prezes Rytelewski zostaje na stanowisku, a wobec uczestników strajku nie będą wyciągane żadne konsekwencje. Przede wszystkim jednak od wtorku wszystkie autobusy PKS Łomża normalnie wyjechały w trasy.

Boskie i ludzkie tajemnice Księdza Jana

Foto: Boskie i ludzkie tajemnice Księdza Jana
cz cz, 19 lutego 2015 08:06

- Nie zapomnę, jak papież Jan Paweł II pod koniec mszy świętej 4. czerwca 1991 roku w Łomży do obrazu Matki Boskiej podchodził, ażeby go ukoronować, i tak przez moment zaśmiał się, i mrugnął do mnie, a dopełnił te znaki dopiero w Pałacu Biskupim pochwałą: „Ale żeś się napracował!” - oto najważniejsze wydarzenie, jakie w powodzi faktów ze swego pracowitego 70-letniego życia wybrał wikariusz biskupi ks. Jan Sołowianiuk, który - po 37 latach pracy jako wykładowca łaciny i liturgiki w Wyższym Seminarium Duchownym i przewodniczący wydziału duszpasterstwa ogólnego kurii w Łomży – przeszedł z początkiem lutego na emeryturę. Nie rozstaje się, na życzenie biskupa Janusza Stepnowskego, z wykładami w WSD i konsultowaniem spraw z wydziału duszpasterstwa ogólnego.

Pedofil skazany

Foto: Pedofil skazany
cz cz, 12 lutego 2015 08:09

48-letni Janusz K. winny jest popełnienia przestępstwa dopuszczenia się „innych czynności seksualnych” wobec trojga dzieci: od 2 i pół do 3 i pół roku w jednym z nieistniejących już przedszkoli niepublicznych w Łomży. Tak orzekł trzyosobowy skład Sądu Okręgowego w Łomży, rozpatrując apelację oskarżonego od ubiegłorocznego wyroku Sądu Rejonowego w Łomży, który także uznał go winnym pedofilii. Sąd Okręgowy złagodził natomiast z pięciu lat do czterech i pół roku karę ograniczenia wolności wobec Janusza K. Wyrok jest prawomocny i nie wstrzymuje jego wykonania ew. założenie kasacji do Sądu Najwyższego, zatem Sąd Okręgowy wydał znów nakaz aresztowania mężczyzny. Janusza K. podczas ogłaszania wyroku nie było na sali rozpraw. Miesiąc wcześniej także Sąd Okręgowy w Łomży zwolnił go z aresztu, w którym przebywał od chwili zatrzymania przed dwoma laty.

Ostatni pociąg...

Foto: Ostatni pociąg...
cz cz, 05 lutego 2015 07:32

W najbliższym czasie znikną ostatnie pociągi dojeżdżające do Śniadowa i Łomży? Niestety, mimo deklarowanych chęci zainwestowania ogromnych pieniędzy w modernizację linii kolejowych prowadzących do Łomży, wygląda na to, że w już maju ruch kolejowy na liniach nr 36 Ostrołęka-Śniadowo i nr 49 Śniadowo – Łomża zostanie „zawieszony czasowo” co najmniej na kilka lat. Pretekstem do takiej decyzji zarządzającej torami PKP PLK mają być decyzje Prezesa Urzędu Transportu Kolejowego, który stwierdził nieprawidłowości zagrażające bezpieczeństwu ruchu na tych odcinkach. Wynikają one z fatalnego stanu torowiska, a UTK wezwał PKP PLK do natychmiastowego usunięcia nieprawidłowości. - Sprawdzamy, jakie są możliwości finansowe, aby wykonać zalecenia UTK, i czy takie działanie byłoby optymalne w perspektywie szacowanej na około 100 milionów modernizacji tych linii – mówi Maciej Dutkiewicz z PKP PLK. - Na dziś żadnego rozwiązania nie można wykluczyć – dodaje, pytany, czy oznacza to, że do czasu wyremontowania torowiska za kilka lat linie będą zlikwidowane. - Nie mówimy o likwidacji czy zamykaniu linii, ale o czasowym zawieszeniu.

Wielkiej górki Rybno nie będzie

Foto: Wielkiej górki Rybno nie będzie
cz cz, 29 stycznia 2015 08:11

Stacja narciarska w Rybnie jest niewątpliwie największą zimową atrakcją w regionie. Jej właściciel miał ambitne plany wielkiej rozbudowy z podniesieniem górki o 15 metrów i znaczące wydłużanie stoków, tak aby usytuowane na nich cztery trasy zapewniały jeszcze większe emocje. Gigantyczna inwestycja, szacowana na kilkanaście milionów złotych, miała być zrealizowana przy wsparciu unijną dotacją. Niestety, mimo że wiosną ubiegłego roku zarząd województwa przyznał na nią 6 mln zł z „resztówek” RPO, właściciel stoku nie podpisał umowy z Urzędem Marszałkowskim. Jak mówi, nikt nie jest w stanie zrealizować tam tak wielkiego przedsięwzięcia do października, kiedy inwestycję należałoby ostatecznie rozliczyć. Mimo to, Stacja Narciarska Rybno ruszyła jak co roku już od 9 lat. Jest jeszcze lepsza niż przed laty, chociaż właściciel przyznaje, że nie jest to łatwy biznes. Ubiegły rok zakończył się stratą stacji rzędu 50 tysięcy złotych...

Afera śmieciowa 2

Foto: Afera śmieciowa 2
cz cz, 22 stycznia 2015 08:10

- Jako prezydent miasta mam ogromną pretensję i żal, że poprzednik, który w kampanii wyborczej głosił, że był najlepszym gospodarzem miasta, naraził miasto na ogromne sankcje – mówił prezydent Łomży Mariusz Chrzanowski, wnosząc na środową sesję Rady Miasta w trybie pilnym wniosek o utworzenie nowej miejskiej spółki „Zakład Gospodarowania Odpadami”, która od MPGKiM miałaby przejąć miejskie wysypisko śmieci w Czartorii pod Miastkowem. - Niepowołanie dzisiaj spółki spowoduje, że w najbliższy poniedziałek Urząd Marszałkowski w Białymstoku wygasi nam pozwolenie zintegrowane, co skutkuje zamknięciem wysypiska odpadów – dodał podkreślając, finansowe konsekwencje ponieśliby mieszkańcy Łomży i 18 gmin, które oddają tu swoje śmieci. Wniosek o powołanie spółki poparli wszyscy miejscy radni, po czym tylko jeden głosował przeciwko drugiemu wnioskowi, aby „sprawy nie zamiatać pod dywan” i wyjaśnienie zaniedbań poprzedników zlecić Komisji Rewizyjnej.

„Drzewna” do likwidacji?

Foto: „Drzewna” do likwidacji?
cz cz, 15 stycznia 2015 08:12

Utworzony 6 lat temu Zespół Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych w Łomży ma być zlikwidowany. Tak planują nowe władze miasta. Wniosek w tej sprawie już trafił do radnych Łomży. Uczniowie z Drzewnej mają trafić do innych miejskich szkół, a nauczyciele... boją się, że tym razem już definitywnie stracą pracę. - W ciągu ostatnich trzech lat w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży zarejestrowało się 400 osób jako bezrobotne, dla których ostatnim miejscem pracy był sektor edukacji - informuje Maria Gwardys, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej zaznaczając, że z samej Łomży takich bezrobotnych było 257. - Można powiedzieć orientacyjnie, że jedną trzecią w tej grupie stanowili nauczyciele, dla których pracodawcy złożyli u nas w ciągu tych trzech minionych lat łącznie zaledwie 21 ofert pedagogicznych.

Chory kraj

Foto: Chory kraj
cz cz, 08 stycznia 2015 08:11

Przez dwa dni – w piątek 2. stycznia i poniedziałek 5. stycznia - większość mieszkańców Łomży nie miała zapewnionej podstawowej opieki medycznej, świadczonej przez lekarzy rodzinnych. Lekarze z ośmiu przychodni w mieście „zastrajkowali”, bo reprezentujące ich Porozumienie Zielonogórskie nie doszło do porozumienia z ministerstwem zdrowia odnośnie umów, jakie mieli zawierać z Narodowym Funduszem Zdrowia. I choć siedmiodniowy ostry konflikt na linii ministerstwo – lekarze szczęśliwie w większości wypadł w dni, w którym gabinety lekarzy rodzinnych i tak są zamknięte, wielu chorych mieszkańców Łomży konsekwencje sporu „o zasady” dotkliwie odczuło, usiłując dostać się po bezpłatną fachową pomoc medyczną w szpitalnym oddziale ratunkowym, którego lekarze, zgodnie z planem „B” ministra, mieli zastępować strajkujących lekarzy rodzinnych. - Jest zamieszanie, fakt – przyznawała w poniedziałek 5. stycznia dr Hanna Majewska – Dąbrowska, zastępczyni dyrektora łomżyńskiego szpitala - ale i nas zaskoczył faks z NFZ 40 minut po północy 2. stycznia, że jest konieczność zabezpieczenia podstawowej opieki zdrowotnej.

W Nowy Rok bez podstawowej opieki medycznej

Foto: W Nowy Rok bez podstawowej opieki medycznej
cz śr, 31 grudnia 2014 07:52

Większość mieszkańców Łomży po Nowym Roku nie będzie mogła iść do swojego lekarza rodzinnego. Gabinety lekarskie mają być zamknięte, bo Ministerstwo Zdrowia nie doszło do porozumienia ze zrzeszającą większość naszych lekarzy organizacją Porozumienie Zielonogórskie. Do zamknięcia wydania tej gazety, we wtorek po południu, umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia miało osiem łomżyńskich przychodni, świadczących dotychczas opiekę dla około 40% mieszkańców. Reszta gabinetów umów nie miała, co oznacza, że w piątek 2. stycznia mogą być zamknięte. - Ilość i koszt zadań, jakie minister chce przerzucić na lekarzy rodzinnych, są nieadekwatne do środków finansowych, jakie zamierza na te cele przeznaczyć z budżetu państwa – mówił doktor Waldemar Pędziński, dyrektor Łomżyńskiego Centrum Medycznego i koordynator Porozumienia Zielonogórskiego w Łomży i powiecie łomżyńskim. Pod opieką lekarzy z tych gabinetów dziś jest ponad 60% mieszkańców Łomży.

Wigilijne opowieści na Boże Narodzenie

Foto: Wigilijne opowieści na Boże Narodzenie
cz śr, 24 grudnia 2014 07:28

Znani i lubiani łomżyniacy noszą w sercu piękne wzruszenie, jakie czuje każdy z nas, kiedy na myśl przywołuje święta Bożego Narodzenia: przystrojona choinka, stół białym obrusem nakryty i kruchy opłatek, odświętni rodzice i dzieci, i rodzeństwo, nierzadko dziadkowie i wnuki... Cisza, życzenia i nagle gwar, śmiech i kolędy... Jednak świąteczni goście „Bezcennej” przeżyli też Boże Narodzenie, o jakim mało kto może pamiętać albo w jakim uczestniczyli nieliczni. Autorka monografii Łomży prof. Donata Godlewska (lat 89) pamięta srebrną gwiazdę z obrazkiem Dzieciątka Jezus na choince maturzystów 1946 r. Tenor i solista Opery Bałtyckiej Jacek Szymański (lat 48) – kolędy rok temu w 30-stopniowym upale na Synaju. Gdy najmłodszy w historii miasta prezydent Mariusz Chrzanowski (lat 30) wspomina jak z braćmi wypatrywał pierwszej gwiazdki, to biegaczka i mistrzyni Polski Justyna Korytkowska (lat 28) - autentyczną rózgę przed osiemnastką od najprawdziwszego Mikołaja.

Wiceprezydenci z OKE i Kasy Stefczyka

Foto: Wiceprezydenci z OKE i  Kasy Stefczyka
cz cz, 18 grudnia 2014 07:25

- Żadnego związku z samorządem nie miałem. Boję się, ale jestem przekonany, że sobie poradzę – mówi Andrzej Garlicki (45 lat), dotychczas kierownik regionalny Kasy Stefczyka w Łomży, który ma objąć funkcję zastępcy prezydenta Łomży odpowiedzialnego za przedsiębiorczość i gospodarkę. Wiceprezydentem do spraw oświaty, kultury i pomocy społecznej ma zostać dr Agnieszka Muzyk (43 lata), która od lat pracuje w Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Łomży i jest wykładowcą w tutejszej Państwowej Wyższej Szkole Informatyki i Przedsiębiorczość. - Doświadczenie, profesjonalizm, a jednocześnie cechy charakteru, które będą pomagały realizować program wyborczy – to, jak mówił prezydent Mariusz Chrzanowski, zdecydowało, że właśnie ich wskazał na zastępców prezydenta. - Tworzymy dobry zespół. Jesteśmy w stanie zmienić nasze miasto. Nasza współpraca będzie korzystna dla miasta – dodawał prezydent. Nowi zastępcy prezydenta Łomży funkcje w ratuszu obejmują po nowym roku. Agnieszka Muzyk od 2 stycznia, a Andrzej Garlicki od 2 lutego.

Łomża poza województwem?

Foto: Łomża poza województwem?
cz cz, 11 grudnia 2014 08:06

To, co się stało w poniedziałek przy wyborze nowych władz samorządu województwa podlaskiego, jest niedopuszczalne. W zarządzie województwa koalicji PSL-PO, na którego czele stanął Mieczysław Baszko (PSL), nie ma nikogo z Łomży ani z całego „zachodniego” okręgu wyborczego, sięgającego od Szumowa za Zambrowem po Rajgród za Grajewem. Konsekwencje tej decyzji trudne są dziś do oszacowania, ale nikt nie ma wątpliwości, że „źle się stało”. I nie chodzi tu o nazwisko konkretnego człowieka, który mógł być w zarządzie, a nie jest. W najważniejszym organie województwa, który będzie dzielił miliardy złotych z funduszy unijnych, ustalał zasady i priorytety rozwojowe, ale też przyznawał małe – kilku- czy kilkudziesięciotysięczne dotacje dla organizacji, stowarzyszeń lub klubów sportowych, nie ma nikogo, kto by mógł się upomnieć o sprawy zgłaszane z Łomży, Kolna czy Piątnicy. Najgorsze jest zaś to, że ta decyzja była podjęta świadomie i z premedytacją.

Prezydent Chrzanowski

Foto: Prezydent Chrzanowski
cz cz, 04 grudnia 2014 08:08

30-letni prawnik z Łomży Mariusz Chrzanowski (PiS) będzie nowym prezydentem miasta. W niedzielnej drugiej turze wyborów zdecydowanie – zdobywając ponad dwa razy większe poparcie – pokonał dotychczasowego prezydenta, Mieczysława Czerniawskiego (66 lat, SLD). Chrzanowski zdobył 11367 czyli 67,67 proc. głosów łomżan. Frekwencja w drugiej turze wyborów wyniosła 34,5 proc. była o 5 proc. niższa niż w pierwszej turze. - „To początek drogi do normalności” - mówił Mariusz Chrzanowski po odebraniu z rąk Joanny Rawy, przewodniczącej Miejskiej Komisji Wyborczej, zaświadczenia o wyborze na urząd prezydenta Łomży. Formalnie Chrzanowski urząd prezydenta obejmie dopiero we wtorek 9 grudnia, po złożeniu ślubowania przed Radą Miasta.

„Najlepsza” - dla kogo?

Foto: „Najlepsza” - dla kogo?
cz cz, 27 listopada 2014 07:47

W mieście pospiesznie rozwieszane są niebieskie plakaty i plandeki. Z szeroko rozłożonymi rękami uśmiecha się z autobusów komunikacji miejskiej. Z plakatów woła, że była to „finansowo najlepsza kadencja w dziejach Łomży”. Hasło nie pozwala przejść obok bez reakcji. „Najlepsza” - dla kogo?

PiS idzie po władzę

Foto: PiS idzie po władzę
cz cz, 20 listopada 2014 08:18

Mariusz Chrzanowski (30 lat) z PiS w przyszłą niedzielę – 30 listopada - w finale wyborczym o fotel prezydenta Łomży spotka się z Mieczysławem Czerniawskim (66 lat) z SLD-Lewica razem. Chrzanowski zdobył blisko dwa i pół raza więcej głosów niż urzędujący prezydent, który w walce bycie w drugiej turze wyborczej „o włos” - 19 głosów - pokonał Jacka Piorunka (49 lat) z PO. - Cieszę się bardzo z wyniku – mówi Mariusz Chrzanowski, niekwestionowany zwycięzca niedzielnych wyborów w Łomży. - Dziękuję wyborcom za poparcie i zaufanie. To nie koniec wyborów, zachęcam do pójścia do II tury. Mieszkańcy Łomży pokazali, że oczekują zmiany w mieście i nowej osoby na urzędzie prezydenta. Mariusz Chrzanowski zdobył także największe poparcie wśród kandydatów na miejskich radnych. W okręgu wyborczym nr 3 na radnego Chrzanowskiego oddało swe głosy 577 osób. Barierę pół tysiąca poparcia przekroczyły jeszcze tylko cztery kandydatki na radne: Bogumiła Olbryś (PiS) – 565, Bernadeta Krynicka (PiS) – 561, Anna Maria Godlewska (PiS) – 537 i Edyta Śledziewska (PO) – 514.

Tysiąc złotych straty dziennie

Foto: Tysiąc złotych straty dziennie
cz cz, 13 listopada 2014 08:09

Ponad 362 tysiące złotych straty zanotowała miejska spółka Park Przemysłowy Łomża w pierwszym roku działalności. Tak wynika z danych, które w niedzielę, pod naporem radnych, którzy spotkali się na ostatniej sesji Rady Miasta w tej kadencji samorządu, ujawnił prezydent Mieczysław Czerniawski. Dokument, który w niedzielę przekazano radnym, z odręcznym dopiskiem „do użytku wewnętrznego Rady Miejskiej w Łomży”, powstał w marcu 2014 roku. Przez kilka miesięcy był skrywany w ratuszu, bo – jak tłumaczył Beniamin Dobosz, pierwszy zastępca prezydenta Czerniawskiego, pokazanie im wcześniej dokumentu „mogłoby doprowadzić do niewłaściwych wniosków”. Spółka PPŁ, w której pracuje i biznesplan pisał zięć prezydenta Czerniawskiego, przy ul. Sikorskiego, za ponad 18,5 mln zł ma zbudować i wyposażyć nowoczesny biurowiec „Inkubator Przedsiębiorczości”. Unijna dotacja do budowy wynosi 7,5 mln zł, a roczna wartość wsparcia młodych przedsiębiorców z tytułu preferencyjnych usług jakie mają być świadczone po zakończeniu inwestycji szacowana jest na niespełna 390 tys zł, przy kosztach niemal trzy razy wyższych.

Europejski gazociąg obok Łomży

Foto: Europejski gazociąg obok Łomży
cz cz, 06 listopada 2014 08:13

W pobliżu Łomży budowany jest już most energetyczny Polska – Litwa, zaplanowana jest budowa drogi Via Baltica łączącej Warszawę ze stolicami Państw Nadbałtyckich, a dochodzi do tego jeszcze projekt budowy nieopodal miasta strategicznego gazociągu łączącego Polskę z Litwą. Międzypaństwowy projekt został pozytywnie zaopiniowany do dofinansowania z europejskiego instrumentu finansowego, zarządzanego bezpośrednio przez Komisję Europejską, Connecting Europe Facility (CEF - „Łącząc Europę”). Budowa tej magistrali gazowej pozwoli też na gazyfikację polskiego regionu północno-wschodniego. Na 118 gmin województwie podlaskim, tylko w 18 istnieje infrastruktura gazownicza. W planie budowy nowego gazociągu, który w regionie przebiegnie na pograniczu gmin Nowogród i Zbójna, jest też realizacja odgałęzienia do Łomży.

Tajna spółka „pana zięcia”

Foto: Tajna spółka „pana zięcia”
cz cz, 30 października 2014 07:47

Mimo że ku końcowi zbliża się już rok 2014, mieszkańcy Łomży nie mieli okazji zapoznać się ze sprawozdaniem finansowym miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża za 2013 rok. Dokumentów tej spółki nie pokazano nawet miejskim radnym, choć wszystkie inne miejskie spółki co roku oficjalnie składają do Rady Miasta swoje sprawozdania. Prezes PPŁ Andrzej Kiełczewski mówił podczas środowej sesji radnym: „nie jesteście uprawnieni do kontroli spółki prawa handlowego”. Zbulwersowani radni odpowiadali, że na spółkę przeznaczane są miejskie pieniądze, które oni przekazują i że informacji o ich wydawaniu od miesięcy domagają się nie od prezesa spółki, ale prezydenta Łomży. Oliwy do ognia dolał jeszcze zastępca prezydenta Beniamin Dobosz tłumacząc, że radnym dokumentów nie przekazano, bo sądzili, iż znajdą je sobie sami w internecie. Teoretycznie dane te powinny być opublikowane w urzędowym, ogólnopolskim Monitorze Sądowym i Gospodarczym, ale jakimś cudem dotychczas także i tam ich nie ma. Pod naporem radnych prezydent Mieczysław Czerniawski ustąpił i obiecał, że dokumenty przekaże - „jak zdążymy, to jeszcze w tym tygodniu”.

Ile zarabia emeryt Czerniawski

Foto: Ile zarabia emeryt Czerniawski
cz cz, 23 października 2014 08:06

Prezydent Łomży Mieczysław Czerniawski w oświadczeniu majątkowym, składanym na dwa miesiące przed upływem kadencji, w rubryce dochody wpisał, że wyniosły one niemal 206 tysięcy złotych, czyli dokładnie tyle samo, co w składanym wiosną oświadczeniu za 2013 rok. Zdaniem urzędników wojewody podlaskiego, prezydent popełnił błąd. Joanna Gaweł, rzecznik prasowy wojewody, mówi, że powinny tam być wpisane dochody za rok 2014.

CBA w ratuszu tropem Galerii „Widmo”

Foto: CBA w ratuszu tropem Galerii „Widmo”
cz cz, 16 października 2014 08:08

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zabrali z łomżyńskiego ratusza dokumenty związane z wymianą i dokupowaniem działek na potrzeby dróg przy galerii handlowej, która miała być budowana na Bawełnie. O sprawie pisaliśmy przed miesiącem. Wówczas dowiedzieliśmy się, że miasto na początku roku zapłaciło ponad 1,5 mln zł odszkodowania za przejęcie gruntów pod budowę ulicy Ciepłej. Wśród pozyskanych działek były dwie, które kilka lat wcześniej władze miasta oddały tym samym biznesmenom, od których teraz je odzyskały. Jednak cena przyjmowana do rozliczeń teraz była niemal trzy razy wyższa niż wtedy, gdy się miasto tych działek „wyzbywało”. - Na tym etapie Biuro nie przesądza, czy doszło w tym wypadku do złamania lub naruszenia prawa – mówi Jacek Dobrzyński, rzecznik CBA, potwierdzając nasze informacje o wizycie agentów w ratuszu.

« · «« · 11 · 12 · 13 · 14 · 15 · 16 · 17 · 18 · 19 · 20 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę