II Bieg Rolnika w Popowie koło Grajewa

cz śr, 07 października 2009 06:27

Paweł Grygo z klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrał, w kategorii open, niedzielny Bieg Rolnika. Wśród prawdziwych rolników najszybszy był Karol Krzyżanowski z „Maratonki Grajewo”. Na starcie mierzącej 4 km długości trasy stanęło 140 osób z województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego.

Drugie zwycięstwo AZS „Wałkuscy” Łomża

cz pon, 05 października 2009 07:01

Na trzecie miejsce w tabeli pierwszoligowych rozgrywek tenisa stołowego awansował zespół AZS PWSIP „Wałkuscy” Łomża. Podczas drugiego meczu ligi podopieczne trenera Wacława Tarnackiego w Nadarzynie pokonały silny zespół miejscowego GLKS 8 : 2.

Z ŁKS-u na trenera reprezentacji województwa

cz pt, 02 października 2009 13:32

- Tutaj można stworzyć przepiękny ośrodek piłkarski – mówi o Łomży Sławomir Stanisławski, trener młodych piłkarzy ŁKS-u Łomża, który wczoraj został powołany na stanowisko Trenera Reprezentacji województwa podlaskiego rocznika 1996. To pierwszy w historii województwa podlaskiego przypadek, że trenerem reprezentacji zostaje szkoleniowiec spoza Białegostoku.

Piłkarska Łomża... od najmłodszych

cz pon, 28 września 2009 12:35

W niedzielę po raz pierwszy w Łomży rozegrany został turniej „Orlików” - najmłodszej grupy wiekowej w rozgrywkach ligowej piłki nożnej. Nasze miasto reprezentował ŁKS Łomża. „Ełkaesiacy” w swoich pierwszych meczach pokonali drużynę z Czarnej Białostockiej (8:1) oraz zremisowali z Korą Korycin (2:2).

Pobiegli w maratonie

cz pon, 28 września 2009 07:50

Ponad trzy tysiące osób z około czterdziestu krajów rywalizowało w 31. Maratonie Warszawskim. W tej grupie nie zabrakło także długodystansowców z Łomży. Wśród nich najlepiej wypadł Krzysztof Lewandowski, który w klasyfikacji generalnej zajął 57 miejsce. Dystans 42 km 195 m pokonał w 2 godziny 57 minut i 25 sekund. W pierwszym tysiącu biegaczy było jeszcze czterech łomżan.

Zwycięstwo na inaugurację

cz pon, 28 września 2009 07:31

Bardzo dobrze nowy sezon pierwszoligowych rozgrywek w tenisie stołowym zainaugurowały zawodniczki KU AZS PWSIP „Wałkuscy” Łomża. Łomżanki, grając „u siebie” w hali w Piątnicy pokonała 6 do 4 zespół KS „Spójnia” Warszawa. Z naszych zawodniczek najlepiej wypadał Bingran Ren, który wywalczyła dwa punkty.

Turniej Orlik

cz pt, 25 września 2009 15:53

W najbliższą niedzielę rozpoczyna rozgrywki ligowe najmłodsza drużyna piłkarska w historii miasta. „Orliki” ŁKS Łomża to chłopcy w wieku 8 lat i młodsi. Rozgrywki ligowe prowadzone są systemem turniejowym według regulaminu PZPN.

Motolotnie i paralotnie nad Łomżą

cz wt, 22 września 2009 06:11

Artur Siwiński z Grójca w kategorii motolotni i Grzegorz Krzyżanowski z Rzeszowa w kategorii paralotni wygrali X Mikrolotowe Mistrzostwa Województwa Podlaskiego KONTAKTY 2009 Drugim na podium motolotniarzem był Sylwester Sobiecki z Góry Kalwarii, a trzecim – Stanislavus Pietruskievicius z Litwy. Srebrny medal wśród paralotniarzy zdobył Tomasz Kudaszewicz z Białegostoku (tegoroczny mistrz świata z Chin), a brązowy – jego krajan Sławomir Tarczewski. Najwyższe lokaty spośród łomżan zajęli: Zbigniew Pieciak (piąte miejsce, motolotnie) i startujący po raz pierwszy w życiu w zawodach Artur Mazurek (dziesiąte miejsce, paralotnie).

Derby dla ŁKS-u! - po dogrywce 5 : 2

cz cz, 17 września 2009 06:15

Wielu emocji dostarczyli piłkarze Łomżyńskiego Klubu Sportowego kibicom zebranym na stadionie przy ulicy Zjazd. To właśnie tu rozegrano piłkarskie derby Łomży, a przeciwnikiem ŁKS-u był zespół KS Perspektywa. Co ciekawe to właśnie „goście”, po strzale Pawła Zalewskiego prowadzili przez większość spotkania. Honor ŁKS-u w końcowych minutach spotkania uratował Artur Urban, a jego wyrównujący gol z 86. minuty umożliwił zwycięstwo w dogrywce.

Długodystansowcy...

cz wt, 15 września 2009 12:14

Paweł Grygo, długodystansowiec z klubu „Prefbet Śniadowo” Łomża, wywalczył drugie miejsce w rozegranym w Łukowie koło Siedlec jubileuszowy XV bieg im. księdza Stanisława Brzózki. Na starcie biegu na dystansie 10 km stanęło 102 zawodników z kraju i zagranicy.

WTK w tenisie stołowy

cz pon, 14 września 2009 12:41

Dobrze radzą sobie zwodnicy z klubu AZS PWSIP Wałkuscy Łomża w Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych. Łukasz Lipiński, wygrał weekendowe rozgrywki wśród młodzików, a Edyta Szabłowska była trzecia wśród juniorek.

Justyna Korytkowska prawie... mistrzowska!

cz pon, 14 września 2009 12:10

Bardzo dobrze zakończyła sezon lekkoatletyczny Justyna Korytkowska z LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża. Zawodniczka podczas rozegranego w niedzielę Mitingu Warszawskiego w biegu na 3000m z przeszkodami uzyskała rekord życiowy 10.15,63 i tym samym poprawiła rekord województwa o prawie o 5 sekund.

ŁKS wygrał z Piastem!

cz nie, 13 września 2009 09:53

Drugie z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze czwartoligowego ŁKS Łomża. Tym razem na boisku w Wasilkowie pokonali Piasta Białystok 1 do 0. Decydującą o losach spotkania bramkę dla ŁKS-u zdobył Kamil Alicki. Bramka padła przy dużym udziale obrońcy Piasta, gdyż to on po strzale Alickiego wbił ją do swojej bramki – podaje serwis lks.4lomza.pl.

Tenisistki stołowe z Łomży w województwie bezkonkurencyjne

cz wt, 08 września 2009 15:06

Łomżyńskie tenisistki zdominowało odbywający się w Białymstoku Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Seniorek w tenisie stołowym. W zawodach uczestniczyły 32 zawodniczki, w tym 9 to podopieczne Wacława Tarnackiego z klubu AZS PWSIP „Wałkuscy” Łomża.

Paweł Obiedziński szachowym mistrzem Łomży

cz pon, 07 września 2009 15:00

- Ciężko się grało ze wszystkimi, zwłaszcza z faworytami i kobietami – mówi łomżyniak Paweł Obiedziński (lat 37), który zwyciężył w Otwartych Szachowych Mistrzostwach Łomży 2009. - W poprzednich latach zajmowałem wprawdzie wysokie miejsca w czołówce, ale pierwsze miejsce zdobyłem dopiero teraz!

ŁKS wygrał

cz pon, 07 września 2009 07:10

Potykający się na czwartoligowych boiskach piłkarze ŁKS-u Łomża odnieśli drugie w sezonie zwycięstwo. W niedzielę przed własna publicznością pokonali 3 : 0 beniaminka rozgrywek zespół Rudnia Zabłudów. Drużynę Łomży w tym spotkaniu poprowadził nowy szkoleniowiec Sławomir Kopczewski.

Lekkoatleci z „Prefbetu” w I lidze

cz pon, 07 września 2009 07:01

Zawodnicy z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża wygrali rozgrywany w sobotę w Toruniu finał II ligi lekkoatletycznej. Lekkoatleci „Prefbetu”, jako pierwsza w historii drużyna z ziemi łomżyńskiej, awansowali do pierwszej ligi. Podczas finału aż dziesięciu zawodników uzyskało rekordy życiowe, a najwięcej punktów dla Prefbetu uzyskała Joanna Fiodorow, która z wynikiem 59,08 m (156 pkt) zdobyła złoto w rzucie młotem.

Rośnie nowy ŁKS Łomża!

so, 05 września 2009 19:19

Drużyna "żaków" ŁKS Łomża zajęła czwarte miejsce w rozgrywanym w Ostrołęce, turnieju piłki nożnej „Narew CUP”. To dla nas duży sukces – ocenia występ trener Dariusz Narolewski. Dla jego młodych podopiecznych był to pierwszy tak poważny sprawdzian od momentu powstania drużyny. - Trenujemy zaledwie od dwóch miesięcy. Inne drużyny mają za sobą nawet półtoraroczny staż. - dodaje. W drodze do półfinału łomżyniacy pokonali między innymi swoich rówieśników z Olsztyna, Ostrołęki i Chorzel.

Tenisistki AZS PWSiP „Wałkuscy” Łomża przed pierwszoligowymi rogrywkami

cz cz, 03 września 2009 16:58

Tenisistki stołowe AZS PWSiP „Wałkuscy” Łomża intensywnie przygotowują się do kolejnego sezonu w pierwszej lidze. Ostatnio swoje umiejętności sprawdzały na turniejach w Krakowie i w czeskiej Pradze. Na obu doskonałą formę potwierdziła czołowa łomżyńska zawodniczka Ren Bingran. W Krakowie „łomżyńska Chinka” okazała się bezkonkurencyjna i w każdej kategorii zdobyła złoto, począwszy od juniorek przez deble, mixty a skończywszy na seniorkach, a w Pradze wywalczyła złoty medal w juniorkach i w kategorii do 21 lat.

Złota Asia

cz wt, 01 września 2009 14:36

Złoty medal w rzucie młotem zdobyła Joanna Fiodorow, z klubu LŁKS „Prefbet Śniadowo” Łomża, podczas rozegranych w Bielsku - Białej Młodzieżowych Mistrzostwach Polski (29-30.08). Podopieczna trenera Bogusława Chlebińskiego, objęła prowadzenie już w pierwszej kolejce i nie oddała go do końca. Zwyciężyła zdecydowanie wyprzedzając następną zawodniczkę o ponad 3 metry.

« · «« · 132 · 133 · 134 · 135 · 136 · 137 · 138 · 139 · 140 · 141 · »» · »