Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 25 września 2020 napisz DONOS@

Sobotnie wypadki na 61.

Foto: Sobotnie wypadki na 61.
cz so, 13 maja 2006 23:37

Dwa wypadki wydarzyły się w sobotę na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Miastkowem. Przed południem fiat tempra uderzył w drzewo w okolicach miejscowości Chojny, po południu tuż przed Miastkowem laweta staranowała ciężarowego mercedesa. W obu wypadkach ucierpiały trzy osoby.

5 lat z myślą o innych

Foto: 5 lat z myślą o innych
mm so, 13 maja 2006 14:27

Pięć lat naszego stowarzyszenia w Łomży to ogromna radość – mówi z entuzjazmem Agata Gołaszewska, prezes Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna - Dzięki społecznej pracy 12 członkiń, badania mammograficzne przeprowadziło ponad 3 tysiące kobiet! Kilkanaście z nich dowiedziało się, że ma raka, i podjęło leczenie. To je uratowało od śmierci. Rak jest podstępny, bo z początku i długo, często latami nie boli...

Sędzinę z Suwałk osądzi sąd w Łomży?

cz pt, 12 maja 2006 18:23

Do Sądu Rejonowego w Łomży trafi sprawa dotycząca korupcji w suwalskim sądzie. Sędziowie z Sądu Rejonowego w Suwałkach, do którego przesłany został akt oskarżenia, złożyli bowiem wnioski o ich wyłączenie z orzekania w tym procesie, by nie było zarzutu braku ich bezstronności w sytuacji, gdy znają niektórych oskarżonych. W takiej sytuacji Sąd Okręgowy w Suwałkach postanowił w piątek o wyłączeniu tych sędziów i przekazał sprawę do rozpatrzenia w sąsiednim okręgu sądowym - do Sądu Rejonowego w Łomży - poinformował PAP rzecznik prasowy suwalskiego sądu Ryszard Filipow.

Jest większa kwota mleczna

cz pt, 12 maja 2006 18:13

Komisja Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie tzw. rezerwy restrukturyzacyjnej zwiększającej hurtową kwotę mleczną o 416 tys. ton mleka - poinformowało w piątek Ministerstwo Rolnictwa. Uruchomienie rezerwy dotyczy obecnego roku kwotowego, a nie poprzedniego, za który Polsce grożą kary niemniej zdaniem Tomasza Gietka prezesa Podlaskiej Izby Rolniczej to dobra wiadomość.

Łoś zginął - cztery samochody potłuczone

cz pt, 12 maja 2006 13:14

Przebiegający przez drogę dorosły łoś przyczynił się do kolizji z udziałem czterech samochodów w okolicach Wyszomierza na drodze nr 8 pomiędzy Zambrowem a Ostrowią Mazowiecką. Łoś zginął na miejscu, kierowcy i pasażerowie samochodów z kraksy wyszli bez szwanku.

Wczoraj w Piątnicy dzisiaj w Miastkowie

cz pt, 12 maja 2006 09:35

Oficjalna delegacja łotewskiego powiatu Daugavpils odwiedza powiat łomżyński. Wczoraj goście zwiedzali przede wszystkim gminę Piątnica. Byli m.in. w tamtejszej Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej i w gospodarstwie Krzysztofa Banacha w Kalinowie – to jedno z największych w okolicach Łomży gospodarstw zajmującym się produkcją mleka. Najwięcej czasu spędzili jednak na zapoznawaniu się z funkcjonowaniem na terenie powiatu łomżyńskiego systemu oświaty.

Wielkie malowanie!

Foto: Wielkie malowanie!
cz cz, 11 maja 2006 23:31

Od tygodnia na ulicach Łomży kierowcy mogą napotkać dodatkowe utrudnienia. Poubierani w pomarańczowe stroje pracownicy Zakładu Drogowego Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej malują oznaczenia poziome jezdni i zalepiają specjalną masą pęknięcia w nawierzchni. Utrudnienia z tym związane będą odczuwalne przez najbliższe 3 miesiące – zapowiada biuro prasowe ratusza.

Świńska tragedia...

cz cz, 11 maja 2006 23:05

Nietypowy wypadek drogowy wydarzył się drodze pomiędzy Przytułami a Radziłowem. 20 świń zginęło, gdy przewożąca zwierzęta ciężarówka wpadła do przydrożnego rowu. Ranni zostali został też kierowca samochodu i jego pasażer.

Zniszczą „polskie” tablice rejestracyjne...

cz cz, 11 maja 2006 09:37

Co zrobić ze starymi tablicami rejestracyjnymi zastanawiają się pracownicy wydziałów komunikacji. Od 1 maja obowiązują nowe tablice rejestracyjne z unijnymi gwiazdkami zamiast polskiej flagi. Stare, choć nigdy nie wykorzystane tablice powinny zostać zezłomowane – przynajmniej tak wynika z rozporządzenia i informacji płynących z Ministerstwa Transportu i Budownictwa.

Być prezydentem - czy to się opłaca?

cz śr, 10 maja 2006 23:36

W dobie coraz większej przedwyborczej gorączki przed jesiennymi wyborami samorządowymi pokusiliśmy się o oszacowanie czy bycie samorządowcem to dobry biznes. Porównujemy pierwsze i ostatnie oświadczenia majątkowe prezydenta Łomży i jego zastępców. Jerzy Brzeziński gdy zostawał prezydentem miasta miła 6-letniego Seata. Dziś jeździ tym samym samochodem, tyle tylko, że ma on już 10 lat.

Kibicu przy stadionie nie parkuj

cz śr, 10 maja 2006 19:43

Zmieniono organizację ruchu na ulicy Zjazd w Łomży. Po lewej stronie jezdni – jadąc od strony miasta - na całym odcinku od WORD-u niemal aż do samej Narwi obowiązuje zakaz postoju. Po drugiej stronie drogi stanął zakaz zatrzymywania się. Jak podkreślają policjanci zakazy będą szczególnie egzekwowane podczas odbywających się na stadionie meczów piłkarskich.

Wulgarny złodziej

cz śr, 10 maja 2006 18:42

W nocy w Koszarówce (gm. Grajewo) policjanci zatrzymali podczas włamania do samochodu ciężarowego MAN 19-letniego Andrzeja S. Mieszkaniec Grajewa próbował ukraść 3 l. benzyny oraz 5 l. oleju samochodowego o łącznej wartości 200 zł. Nastoletni złodziej był pijany i wulgarny.

Wybrano (po raz drugi) Kuratora Oświaty

cz wt, 09 maja 2006 16:47

Jadwiga Szczypiń z Suwałk wygrała konkurs na Podlaskiego Kuratora Oświaty. Do ogłoszonego przez wojewodę podlaskiego po raz drugi konkursu przystąpiło czworo śmiałków. Jeden z nich po kilku dniach sie rozmyślił i wycofał, a dwójka pozostałych odpadła z przyczyn formalnych.

Czarny punkt na 61.

Foto: Czarny punkt na 61.
cz wt, 09 maja 2006 15:19

Niemalże dokładnie 24 godziny po wczorajszym wypadku w okolicach wsi Sulki na krajowej drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Chojnami dziś znowu, w tym samym miejscu, doszło do kolejnego wypadku. Tym razem dachował tu daewoo lanos. W wypadku ucierpiała młoda dziewczyna, która jechała na egzamin maturalny do Łomży.

Wicemarszałek Wiśniowska ...z podlaskiego

Foto: Wicemarszałek Wiśniowska ...z podlaskiego
cz wt, 09 maja 2006 14:55

Genowefa Wiśniowska posłanka wybrana w województwie podlaskim została nowym wicemarszałkiem Sejmu. Posłanka Samoobrony zastąpiła na fotelu marszałkowskim swego partyjnego zwierzchnika Andrzeja Leppera, który został wicepremierem. Wiśniowska zapewniła, że zrobi wszystko, aby godnie reprezentować Sejm.

Tajemnica drozdowskiego dworu?

Foto: Tajemnica drozdowskiego dworu?
cz wt, 09 maja 2006 14:03

Czaszkę - najprawdopodobniej kobiecą - wykopano tuż przy ścianie dworu Lutosławskich w Drozodowie. Zaskakującego odkrycia dokonano podczas prac związanych z osuszaniem fundamentów ponad stuletniej budowli. Czaszka znajdowała się na głębokości ok. 1,5 metra, mniej więcej 80 cm od południowo-wschodniej ściany dworu.

Pomylił skrzyżowanie i zginęło 7 osób

cz wt, 09 maja 2006 10:03

Prokuratura Okręgowa w Łomży będzie prowadziła śledztwo w sprawie katastrofy drogowej w miejscowości Downary Plac na drodze Grajewo – Białystok, w której przed kilkunastoma dniami na miejscu zginęło pięć osób, a ciężko ranna kobieta w dziewiątym miesiącu ciąży straciła nienarodzone dziecko i zmarła w szpitalu. Decyzja o przeniesieniu tego śledztwa z Grajewa do Łomży - jak podkreśla prokuratura - zostało spowodowane przede wszystkim stopień skomplikowania tego postępowania, co wymaga m.in. zaangażowania biegłych z różnych dziedzin.

Ostrołęka bogatsza, a Białystok biedniejszy

cz wt, 09 maja 2006 08:11

Łomża znalazła się na 46 pozycji wśród 68 polskich miast na prawach powiatu pod względem ubiegłorocznego dochodu w przeliczeniu na jednego mieszkańca. Ministerstwo Finansów przedstawiło zbiorcze dane dotyczące budżetów gmin miejskich oraz miast na prawach powiatu za 2005 rok. Najbogatsze z polskich miast Krynica Morska miała po 5318 zł na mieszkańca, a Łomża niemal o połowę mniej.

Karambol na 61.

Foto: Karambol na 61.
cz pon, 08 maja 2006 15:54

Dwie osoby ranne, trzy zniszczone samochody i jedno ścięte drzewo – to efekt wypadku jaki około 14.30 wydarzył się na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Chojnami. Jadąca w kierunku Łomży oplem corsą kobieta nieoczekiwanie wjechała pod koło mijającego ją tira...

Ogień trawi łąki i lasy

cz pon, 08 maja 2006 13:20

70 hektarów podmokłych łąk spłonęło w niedzielę w Biebrzańskim Parku Narodowym. Suche trawy i trzciny płonęły także w Narwiańskim Parku Narodowym. W całym regionie jest bardzo sucho. Tylko w niedzielę w województwie podlaskim było 30 pożarów.

« · «« · 987 · 988 · 989 · 990 · 991 · 992 · 993 · 994 · 995 · 996 · »» · »
 
200831084255.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę