Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Drozdowo dla turystów

Foto: Drozdowo dla turystów
cz śr, 12 kwietnia 2006 10:33

Trwają prace planistyczne i projektowe nad modernizacją i rozbudową Dworku Lutosławskich, w którym znajduje się siedziba Muzeum Przyrody w Drozdowie. Koncepcja zakłada renowację obecnego zespołu pałacowo-dworskiego poprzez prace modernizacyjne wewnątrz budynku. Oprócz przebudowy dworku planowana jest przede wszystkim budowa kompleksu obiektów towarzyszących mających na celu zwiększenie atrakcyjności turystycznej i historycznej Muzeum Przyrody w Drozdowie.

Ulotki i mandaty w walce z psimi kupami

cz śr, 12 kwietnia 2006 10:25

Administracja łomżyńskich osiedli mieszkaniowych wyrusza na wojnę z psimi odchodami. Do każdego mieszkania na osiedlach Konstytucji 3 Maja i Górka Zawadzka, w którym z lokatorami mieszkają psy, w najbliższych dniach zapuka harcerski patrol. Harcerze mają uświadomić właścicielom psów, że po pupilach trzeba sprzątać. Jeśli to nie pomoże do akcji wkroczy straż miejska i policja...

Zambrów miasto Tirów

cz śr, 12 kwietnia 2006 10:23

Średnio trzy samochody ciężarowe w ciągu jednej minuty przejeżdżają przez Zambrów. Każdej doby jest ich około 4,5 tys wynika z najnowszych satelitarnych badań ruchu. Jeśli doliczy się do tego samochody osobowe w sumie jest ich niemal 15 tys. To miasto o zdecydowanie największym natężeniu ruchu w regionie.

Obwodnica na zachodzie

Foto: Obwodnica na zachodzie
cz wt, 11 kwietnia 2006 09:03

Obwodnica Łomży powinna przebiegać po stronie zachodniej miasta – wynika z oceny środowiskowej przygotowanej przez dr Włodzimierza Kwiatkowskiego z Politechniki Białostockiej. Ekspert na zlecenie projektującego łomżyńską obwodnicę Biura Projektowo-Badawczego Dróg i Mostów Transpojekt Warszawa, porównał wpływ na środowisko wariantów wschodnich i zachodnich planowanej obwodnicy Łomży. Kilkunastostronicowy dokument kończy się krótką konkluzją: „przeprowadzone prace terenowe prowadzą do wniosku, że optymalnym na wdrożenie jest wariant zachodni obwodnicy Łomży”.

Kamery w samochodach WORD-u

Foto: Kamery w samochodach WORD-u
cz pon, 10 kwietnia 2006 09:09

Od dziś egzaminy na prawo jazdy kat. „B” rejestrują kamery. Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego zobowiązane były do zainstalowania kamer w każdym samochodzie osobowym, w którym przeprowadza się jazdy egzaminacyjne. Jak podkreśla Mirosław Oliferuk dyrektor łomżyńskiego WORD-u kamery mają przede wszystkim pomóc zdającym, który gdyby nie zgadzał się z werdyktem egzaminatora może poprosić o przejrzenie taśmy z nagraniem jego egzaminu.

„Wy jesteście naszym potencjałem” - mówił premier Kazimierz Marcinkiewicz do łomżyńskiej młodzieży

Foto: „Wy jesteście naszym potencjałem&...
cz nie, 09 kwietnia 2006 17:04

„Dawno nie widziałem tyle piękna w jednym miejscu” – tak rozpoczął spotkanie z młodzieżą i mieszkańcami Łomży premier Kazimierz Marcinkiewicz. Na Starym Rynku premiera oczekiwało około 3 tys osób – przede wszystkim młodzieży uczestniczącej w XXI Światowych Dniach Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej.

Niedziela Palmowa

Foto: Niedziela Palmowa
cz so, 08 kwietnia 2006 21:14

Niedziela Męki Pańskiej – zwana powszechnie Niedzielą Palmową - rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia, w którym zostały zawarte przeżycia odnoszące się do najważniejszych tajemnic religijnych związanych z odkupieniem. Niedziela Palmowa została ustanowiona na pamiątkę przybycia Chrystusa do Jerozolimy. Tego dnia wierni przynoszą do kościoła palemki, symbol odradzającego się życia. Na Kurpiach palmy wielkanocne są bardzo wysokie.

Fort w ogniu

Foto: Fort w ogniu
mm so, 08 kwietnia 2006 13:26

Nawet kilku metrów wysokości sięgały płomienie ognia, którzy wczoraj wieczorem pochłaniały trawę na Forcie nr 2 w Piątnicy. Sucha roślinność paliła się błyskawicznie pochłaniając coraz to większe przestrzenie ponad wiekowego zabytku... Strażacy ugasili pożar. Ogień na piątnickich fortach był dziewiąty pożarem do gaszenia którego w piątek wyjeżdżali łomżyńscy strażacy.

Wiadomości Łomżyńskie

Foto: Wiadomości Łomżyńskie
cz so, 08 kwietnia 2006 12:49

„Zawsze byłam typową dziewczyną z Łomży, która przed do przodu” - mówiła zmarła w marcu Hanka Bielicka. Jedna z najwybitniejszych polskich aktorek okresu powojennego i najznamienitsza dama rodem z Łomży jest główną bohaterką najnowszego wydania Wiadomości Łomżyńskich. Kwartalnik Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej właśnie znalazł się w sprzedaży.

Ogrodnicza wiosna w Szepietowie

Foto: Ogrodnicza wiosna w Szepietowie
cz so, 08 kwietnia 2006 09:36

Największa w regionie impreza ogrodnicza odbywa się w Szepietowe. Wokół tamtejszego Ośrodka Doradztwa Rolniczego rozstawiło się ponad stu wystawców prezentujących sadzonki roślin ozdobnych i jagodowych, sprzęt i środki, użyteczne w ogrodzie a także rękodzieło ludowe. U jednego z wystawców można kupić 20 odmian winorośli gruntowej, u innych setki róż...

Zbudują rondo

Foto: Zbudują rondo
cz cz, 06 kwietnia 2006 21:56

Jak informuje przedstawiciel Przedsiębiorstwa Budownictwa Komunikacyjnego z Łomży, w sobotę 8 kwietnia 2006 r. od godziny 7:00, rozpoczną się kompleksowe prace rozbiórkowe nawierzchni jezdni na skrzyżowaniu ulicy Wojska Polskiego z ulicami Poznańską i Browarną. W ciągu kilku miesięcy powstanie tu rondo. Nim jednak to się stanie łomżan czekają korki...

Premier w Łomży

cz cz, 06 kwietnia 2006 21:31

W najbliższą niedzielę premier Kazimierz Marcinkiewicz odwiedzi Łyse oraz Łomżę, gdzie uczestniczyć będzie w uroczystościach Niedzieli Palmowej oraz spotkaniach z młodzieżą i mieszkańcami miasta.

Nie warto pić alkoholu, a szczególnie „nie opłaca się” w takim stanie kierować - nawet rowerem

Foto: Nie warto pić alkoholu, a szczególnie &#822...
cz śr, 05 kwietnia 2006 23:13

„Alkoholizm to coraz większy problem” - mówi Paweł Kołakowski dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Łomży. Stale rośnie liczba osób podejmujących tu terapię. W ubiegłym roku było ich już niemal tysiąc.

Zarząd PO bez Sroczyńskiego

cz śr, 05 kwietnia 2006 19:26

Wiceprezydent Łomży Marcin Sroczyński nie wszedł do zarządu łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej. Niedawny kandydat na szefa lokalnych struktur Platformy nie chciał być w nowych władzach PO. W środę rada powiatowa partii wybrała nowy - 15-osobowy zarząd łomżyńskiej Platformy Obywatelskiej.

Powszechny spis ptactwa

cz śr, 05 kwietnia 2006 11:59

We wszystkich wsiach i miastach województwa podlaskiego trwa powszechny spis ptactwa. Zarządził go wojewoda podlaski. Do dziś do Urzędu Miejskiego w Łomży zgłosiło się 10 właścicieli lub posiadaczy drobiu. Wykazali oni posiadanie łącznie 131 gołębi, 105 kur, 39 bażantów, 6 kaczek i 4 indyków.

Co ósmy bez pasów, a co 45 pijany

cz wt, 04 kwietnia 2006 23:34

Policjanci z województwa podlaskiego zakończyli działania pod kryptonimem „Pasy bezpieczeństwa”. Przez kilka ostatnich miesięcy funkcjonariusze z drogówki szczególne znacznie przykładali do sprawdzania jak kierowcy przestrzegają obowiązku jazdy w pasach. W trakcie przeprowadzonych na drogach województwa podlaskiego działań mundurowi skontrolowali prawie 8200 pojazdów.

Salonik Pani Hani będzie bogatszy i większy

Foto: Salonik Pani Hani będzie bogatszy i większy
cz wt, 04 kwietnia 2006 13:47

Salonik Hanki Bielickiej znajdujący się w Centrum Katolickim im. Jana Pawła II przy parafii Krzyża Świętego w Łomży zyska kolejne rzeczy jakie pozostały rodzinie po zmarłej w marcu aktorce. W czerwcu ubiegłego roku wywodząca się z Łomży Hanka Bielicka otworzyła swój łomżyński salonik, a dziś odwiedzili go jej spadkobiercy. Obiecali przekazać kolejne pamiątki, a ks Andrzej Godlewski proboszcz parafii zdeklarował gotowość wydzielenia kolejnego pomieszczenia, w którym te pamiątki mogłyby być prezentowane.

W Biebrzy wody coraz więcej

cz wt, 04 kwietnia 2006 11:34

Wzrastają poziomy wód we wszystkich dużych rzekach regionu. Na razie niebezpieczeństwa powodzi nie ma, ale Biebrza w Osowcu przekroczyła już stan ostrzegawczy. W zagłębieniach terenowych oraz na terenach o utrudnionym odpływie możliwe jest występowanie lokalnych podtopień ostrzegają meteorolodzy.

Kilometrowe korki w Piątnicy

cz pon, 03 kwietnia 2006 23:01

Ponad godzinę trzeba było czekać w poniedziałkowy wieczór aby wjechać od strony Wizny do Piątnicy. W związku z remontem skrzyżowania ulic Jedwabieńskiej z Włościańską i Szkolną stworzył się tu gigantyczny – ciągnący się grubo ponad kilometr korek. Remont skrzyżowania rozpoczął się wczoraj i potrwa pięć miesięcy.

POwybierali

Foto: POwybierali
cz pon, 03 kwietnia 2006 10:34

Łomżyńskiej Platformie Obywatelskiej, tydzień później niż zakładano, udało się wyłonić radę powiatową. W niedzielę po południu – po tygodniowej przerwie w obradach - delegaci wybrali 26 jej członków. Wraz z tzw. funkcyjnymi liczy ona 34 osoby, czyli niemal połowę składu osobowego wszystkich łomżyńskich kół partii. Jak podkreśla Sławomir Zgrzywa jeden z lokalnych liderów formacji „łomżyńską Platformę udało się zjednoczyć”.

« · «« · 970 · 971 · 972 · 973 · 974 · 975 · 976 · 977 · 978 · 979 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę