czwartek, 21 listopada 2019 napisz DONOS@
191119103851.png

Nowa, większa Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

cz pt, 18 czerwca 2004 11:24

Prezydent Łomży Jerzy Brzeziński powołał w czwartek nową Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W porównaniu ze starą ta jest większa – liczy 12 osób, a poprzednia miał tylko 10 członków. W samej komisji nastąpiły też zmiany personalne. W jej składzie nie ma żony właściciela hurtowni alkoholu.

Biskup zachęca do pielgrzymowania na Jasną Górę

cz pt, 18 czerwca 2004 07:27

Pasterz diecezji łomżyńskiej J.E. ks. bp Stanisław Stefanek w specjalny liście zachęca – szczególnie młodzież – do udziału w Łomżyńskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymka z Łomży do Częstochowy wyruszy już po raz dwudziesty. Dwa tygodnie pieszego, wakacyjnego, wędrowania do Cudownego Obrazu Matki Bożej Królowej Polski (od 1 do 13 sierpnia) to - zdaniem biskupa - dobra sposobność odnowienia siły dla naszego życia duchowego. „W sposób szczególny zachęcam was ludzie młodzi, ponieważ jest to w znacznej mierze pielgrzymka młodych. Jesteście pełni sił i entuzjazmu. A tego potrzeba nie tylko na pielgrzymce, ale i we współczesnym świecie. Niech udział w pielgrzymce będzie dla was wezwaniem i wielką przygodą” - napisał biskup.

32 miliony na drogi

cz pt, 18 czerwca 2004 07:00

32 miliony złotych na modernizację dróg wojewódzkich i szkół podzielił Regionalny Komitet Sterujący, działający przy Urzędzie Marszałkowskim w Białymstoku. Inwestycje mają być realizowane w ramach unijnego Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego, który zakłada, że podejmujące się ich samorządy muszą mieć tylko 25% potrzebnej kwoty – reszta to dotacja z Unii.

Kultura zyska pół miliona, a sport poczeka

cz cz, 17 czerwca 2004 22:42

530 tysięcy 833 zł – tyle pieniędzy chcą przeznaczyć władze miasta dla instytucji kultury. Dodatkowe pieniądze, to tylko tymczasowy – przewidziany na okres dwóch miesięcy -zastrzyk gotówki podtrzymujący je przy życiu „do czasu otrzymania dotacji z budżetu państwa”. Na najbliższej sesji radni Łomży mają zająć się zaproponowanymi przez Prezydenta zmianami w tegorocznym budżecie. Pieniądze na kulturę mają pochodzić ze specjalnej rezerwy ogólnej budżetu Łomży.

Złom na wagę złota

cz cz, 17 czerwca 2004 13:28

Przypuszczenia, że kradzieży dokonali ludzie, zajmujący się handlem złomem wysnuwa sama policja. Komu innemu chciało by się organizować całą akcję – mówią funkcjonariusz z Zambrowa. To właśnie na terenie działania Komendy Powiatowej Policji w tym mieście zdarzyła się kradzież i to oni prowadzą dochodzenie. Złodzieje całą akcję przeprowadzili na raty. Jednego dnia palnikiem odcięto konstrukcje. Następnego dnia zdemontowano wieże, jak przypuszcza policja również przy pomocy palnika. W powodzeniu, dochodzenia przeszkadza również fakt, że cała ta sprawa miała miejsce już kilka tygodni temu.

Borzuchowski zamiast Kamińskiego w Sejmie

Foto: Borzuchowski zamiast Kamińskiego w Sejmie
cz wt, 15 czerwca 2004 21:55

Michał Kamiński do niedawna „poseł z łomżyńskiego” wygrał mandat w Parlamencie Europejskim startując z pierwszego miejsca listy Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Konsekwencją wyboru Kamińskiego do Brukseli jest pozbawienie go mandatu w Sejmie. Zwolniony poselski fotel zajmie Wojciech Borzuchowski - obecny wicestarosta zambrowski - który w poprzednich wyborach parlamentarnych (krajowych) startował z tej samej listy wyborczej co Michał Kamiński.

Imperialne zakusy Białegostoku

cz wt, 15 czerwca 2004 09:23

Łączenie czy likwidacja. Pytanie dotyczy przyszłości stacji pogotowia ratunkowego w województwie podlaskim. Dziś w Kurierze Porannym Marszałek Krzysztof Tołwiński przekonuje o słuszności pomysłu połączenia wszystkich trzech działających na tym terenie stacji pogotowia ratunkowego. Sam pomysł - dodajmy – wcale nie jest nowy, a raczej ponownie przez władze województwa odgrzebany. Rok temu spotkał się on ze zdecydowanym sprzeciwem w Łomży i Suwałkach. Dziś też tak będzie tym bardziej, że dyrektorzy stacji o powrocie do koncepcji łączenia dowiedzieli się z gazety podkreśla Grzegorz Wasilewski dyrektor wojewódzkiej stacji pogotowia ratunkowego w Łomży.

Wyniki wyborów w okręgu podlasko-warmińsko-mazurskim do PE

cz pon, 14 czerwca 2004 15:23

Wyniki wyborów z Okręgowej Komisji Wyborczej w Olsztynie. Platforma Obywatelska - 95106 głosów - 26% Liga Polskich Rodzin - 65926 głosów - 18% Samoobrona - 45717 głosów - 12,9% Prawo i Sprawiedliwość - 40412 głosów - 11% Sojusz Lewicy Demokratycznej - 31120 głosów - 8,8%

Konkurs Fundacji Fundusz Współpracy

cz nie, 13 czerwca 2004 18:49

Do 13 sierpnia można składać wnioski na projekty w ramach Programu Inicjatywy Wspólnotowej EQUAL Środki przeznaczone z Europejskiego Funduszu Społecznego na Program Inicjatyw Wspólnotowych EQUAL to około 134 miliony euro. Konkurs ogłoszony na początku czerwca skierowany jest głównie do odbiorców publicznych, ale zgodnie z założeniami, wnioskodawcami mogą być także organizacje pozarządowe.

Motocros na piątnickich fortach

cz so, 12 czerwca 2004 13:16

Przygotowania do motocrosu idą pełną parą. Już w niedzielę na piątnickich fortach można będzie podziwiać wyczyny motocyklistów. Na fanów motocrosowego sportu czeka mnóstwo atrakcji i emocji. Po raz pierwszy zawody odbędą się na zmodernizowanym torze. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania przed niedzielną imprezą - powiedział jeden z organizatorów rajdu - Krzysztof Jasiński. Swój udział w zawodach zapowiedziało około 80-ciu zawodników z kraju i zagranicy.

Episkopat w Licheniu: Zło w ustawach

cz pt, 11 czerwca 2004 22:01

- Rząd podejmuje działania wrogie rodzinie - mówił w piątek bp Stanisław Stefanek o ustawie o świadczeniach rodzinnych. Podczas 328. zebrania plenarnego Episkopatu w Licheniu biskupi nie szczędzili krytyki ustawie. - Władze tworzą prawo zapewniające dobre samopoczucie nielicznym homoseksualistom przez legalizację ich związków, a normalne rodziny sięgają po rozwody, by móc przeżyć - powiedział bp Stefanek, przewodniczący rady ds. rodziny Konferencji Episkopatu Polski. Krytykował też m.in. skrócenie urlopów macierzyńskich, projekt ustawy o równym statusie kobiet i mężczyzn oraz o ochronie zdrowia reprodukcyjnego.

Psy z łomżyńskiego schroniska czekają na nowy dom

cz pt, 11 czerwca 2004 16:31

Setka psich sierot czeka na nowych właścicieli. Porzucone zwierzęta przebywają w łomżyńskim schronisku. Niestety adopcje zdarzają się wciąż zbyt rzadko, a zwierząt systematycznie przybywa. Nie dziwi więc fakt, że przy takiej ilości czworongów placówka musi się rozbudowywać. Niestety na dodatkowe boksy brakuje pieniędzy - powiedziała Beata Sobolewska.

Boże Ciało w Łomży

cz cz, 10 czerwca 2004 13:29

Kilkadziesiąt tysięcy wiernych przeszło ulicami Łomży w procesjach Bożego Ciała. Główną procesję po Mszy Świętej w Katedrze poprowadził biskup łomżyński Stanisław Stefanek. Uroczystość Bożego Ciała jest momentem uświadomienia sobie Bożego Planu zbawienia człowieka i jednocześnie zrozumienia i wyeliminowania błędu sezonowości ludzkich uniesień do Boga – mówił w homilii, podczas uroczystej Mszy Świętej poprzedzającej procesję biskup Stanisław Stefanek. Tej Mszy Świętej przewodniczył biskup Marcjan Trofimiak ordynariusz diecezji Łuck na Ukrainie.

Potrzebni ochotnicy do liczenia bocianów

Foto: Potrzebni ochotnicy do liczenia bocianów
cz śr, 09 czerwca 2004 21:03

W lipcu bieżącego roku, we wszystkich krajach gniazdowania bociana białego Ciconia ciconia odbędzie się już VI Światowe Liczenie tego gatunku. Odbywa się ono co 10 lat, a ostatnie miało miejsce w latach 1994/95 i wykazało na terenie Polski ok. 40,9 tys. par bociana białego (na całym świecie - 200 tys. par). Liczenie na terenie powiatu łomżyńskiego odbędzie się w dniach od 10 do 30 lipca. Będą prowadzić je pracownicy Muzeum Przyrody w Drozdowie wsparci przez wolonatariuszy.

Żaden z krewnych kandydatów PO nie został aresztowany w związku z nielegalną fabryką papierosów

cz śr, 09 czerwca 2004 13:53

Gazeta Wyborcza w Białymstoku musi zamieścić na swoich łamach sprostowanie nieprawdziwych informacji zawartych w artykule zatytułowanym „Papierosy szkodzą zdrowiu” (GW w B 8.06.2004r) jakoby w związku z likwidacja nielegalnej fabryki papierosów w Łomży wśród 9. zatrzymanych był także brak kandydata do europarlamentu z listy Platformy Obywatelskiej. Dziś Sąd Okręgowy w Łomży rozpatrywał pierwszą w tej kampanii sprawę wniesioną na podstawie ordynacji wyborczej. Takiego rozstrzygnięcia domagało się dwóch łomżyńskich kandydatów z listy PO Jacek Piorunek i Marek Przeździecki. Obaj żądali sprostowania twierdząc, że podana przez Gazetę Wyborczą w Białymstoku informacja jest nieprawdziwa i że godzi w dobre imię partii politycznej oraz samych kandydatów. Twierdzili, iż żaden z krewnych kandydatów znajdujących się na ich liście do Europarlamentu nie został w związku z opisaną w Gazecie sprawą aresztowany.

Brakuje co najmniej 30 proc. rolniczych wniosków

cz śr, 09 czerwca 2004 10:29

Jeszcze tylko pięć dni mają rolnicy na złożenie wniosków o dopłaty bezpośrednie. Termin upływa już w najbliższy wtorek. Tymczasem jak informuje dyrektor podlaskiego oddziału Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Wojciech Szczepkowski wniosków nie złożył jeszcze niemal co trzeci rolnik. Do dziś we wszystkich 14-nastu Powiatowych Biurach ARiMR złożono w sumie 58 437 wniosków. Jest to 70% w stosunku do ilości wniosków o wpis do ewidencji gospodarstw rolniczych i około 60% wszystkich działających w województwie gospodarstw wg. szacunku Głównego Urzędu Statystycznego.

Znaczny spadek bezrobocia w maju

cz śr, 09 czerwca 2004 09:26

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu maja 2004 roku wyniosła 8.276 osób, w tym w mieście Łomża 5.078 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.198 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 552 osoby. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec maja 2004 roku wyniosła 18,5 %, - dla miasta Łomży 20,8 %, - dla Powiatu Łomżyńskiego 15,8 %.

Jak będzie rozporządzenie to i publiczna uczelnia też będzie

cz wt, 08 czerwca 2004 08:03

W przyszłym tygodniu rząd ma debatować nad utworzeniem w Łomży publicznej szkoły wyższej. W ministerstwie Edukacji o utworznieu w mieście Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej z ministrem rozmawiali przedstawiciele miasta. Jak podkreśla wiceprezydent Krzysztof Choiński – uczetnik tego spotkania - odpowiednie rozporządzenie ma być rzez rząd podjęte w przyszły czwartek - 17 czwerwca. Zdaniem wiceprezydenta Łomży wydane w tym czasie rozporządzenie Rady Ministrów gwarantowałoby uruchomienie uczelni jeszcze w tym roku.

Zobaczyć wenus

cz wt, 08 czerwca 2004 06:26

We wtorek od 7.20 można będzie obserwować w Polsce bardzo rzadkie zjawisko astronomiczne - przejście Wenus na tle tarczy słonecznej. "Warto poświęcić czas na obserwacje, ponieważ będzie to pierwsze takie zjawisko widoczne z terenu naszego kraju od 1761 roku. Następne będzie można w Polsce zobaczyć dopiero w roku 2247" - zachęca astronom dr Arkadiusz Olech z Centrum Astronomicznego Mikołaja Kopernika w Warszawie. Zjawisko rozpocznie się o godzinie 7.20, kiedy to brzeg tarczy Wenus zetknie się z brzegiem tarczy słonecznej Od 7.30 cała planeta będzie widoczna na tle Słońca. Środek zjawiska wystąpi o godz. 10.22, a koniec całego zjawiska - o godz. 13.23.

Sprawca wypadku w Zambrowie trafił do aresztu

cz so, 05 czerwca 2004 21:37

Na dwa miesiące został aresztowany 41-letni kierowca TIR-a, sprawca piątkowego karambolu kilku aut w Zambrowie, w którym zginęły cztery osoby - poinformował PAP Adam Fabian z komendy powiatowej policji w Zambrowie. Dodał, że w czasie przesłuchania kierowca mówił, iż nie pamięta szczegółów zdarzenia. Okoliczności wypadku wciąż badają biegli, ale policja nie wyklucza, że sprawca mógł zasnąć za kierownicą.

« · «« · 966 · 967 · 968 · 969 · 970 · 971 · 972 · 973 · 974 · 975 · »» · »
 
190401023634.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę