Przejdź do treści Przejdź do menu
niedziela, 05 lipca 2020 napisz DONOS@

Szansa na przeżycie – mammograf działa

cz pt, 19 maja 2006 15:04

Zakończyła się procedura dopuszczenia do użytkowania mammografu w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej łomżyńskiego szpitala. Mammograf już pracuje normalnie. Badania mammograficzne to badania wykrywające raka piersi w najwcześniejszym jego okresie. Tą metodą możemy wykryć nowotwór dwa do czterech lat wcześniej niż pojawi się wyczuwalny palcami guz, a to oznacza, że znacznie wzrasta szansa na wyleczenie się nowotworu i ...przeżycie.

Nobliści w Łomży

Foto: Nobliści w Łomży
cz pt, 19 maja 2006 14:15

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Łomży przyjęło imię Noblistów Polskich. Odpowiednią uchwałę nadającą imię szkole Rada Miasta podjęła 19 grudnia 2004 roku, ale dopiero dziś odbyły się uroczystości z tym związane. W budynku gimnazjum odsłonięto pamiątkową tablicę, poświęcono też i przekazano uczniom sztandar szkoły. Wśród przybyłych na uroczystość gości była m.ni. wnuczka Henryka Sienkiewicza.

Pijany kierowca zabił rowerzystę

cz cz, 18 maja 2006 15:52

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło w środę po południu w miejscowości Tama niedaleko Grajewa. Jadący poboczem drogi rowerzysta został potrącony przez samochód osobowy marki Mercedes. Rowerzysta po przewiezieniu do szpitala zmarł, zaś za kierowcą Mercedesa, który nawet nie zatrzymał się by udzielić pomocy poszkodowanemu policjanci zorganizowali pościg.

Posłowie w łomżyńskim OHP

Foto: Posłowie w łomżyńskim OHP
cz cz, 18 maja 2006 14:01

Posłowie z Sejmowej Komisja Pracy odwiedzili Łomżę. Parlamentarzyści wyjechali z Warszawy na dwudniowe wyjazdowe posiedzenie komisji w Ośrodku Szkolenia i Wychowania Ochotniczego Hufca Pracy w Wasilkowie a po drodze zajechali do łomżyńskiego OHP. W trakcie ich wizyty poseł Kołakowski zaproponował by w Łomży powstał ośrodek szkolno-konferencyjny OHP.

Bez wiz do USA?

Foto: Bez wiz do USA?
cz cz, 18 maja 2006 06:39

Senat amerykański uchwalił w środę poprawkę do ustawy o reformie imigracyjnej, tymczasowo (na 2 lata) włączającą Polskę do programu bezwizowego ruchu turystycznego do USA.

Ciężarówka leży na Górce Zawadzkiej

Foto: Ciężarówka leży na Górce Zawadzkiej
cz śr, 17 maja 2006 18:54

Wywrotka kamaz przewróciła się wieczorem ok. godz. 18.00 na Górce Zawadzkiej. Było groźnie, zaledwie kilkanaście metrów do bloków, ale na szczęście nawet jedna osoba nie ucierpiała. Wywrotka dowoziła piasek w miejsce gdzie wymieniana jest instalacja cieplna. Kamaz przewrócił się w podczas rozładunku.

Bezrobocie ostro w dół

cz wt, 16 maja 2006 22:52

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu kwietnia 2006 roku wyniosła 7.182 osoby, w tym w mieście Łomża 4.365 osób i w Powiecie Łomżyńskim 2.817 osób. W porównaniu do stanu na koniec miesiąca poprzedniego poziom bezrobocia zmniejszył się o 417 osób. Z danych statystycznych wynika, że poziom bezrobocia w kwietniu zmniejszył się o 5,5 % w stosunku do poprzedniego okresu sprawozdawczego.

W procesji ze św. Bobolą

Foto: W procesji ze  św. Bobolą
mm wt, 16 maja 2006 21:31

Kilkaset osób przeszło ulicami Łomży w procesji ku czci św. Andrzeja Boboli. Procesja przed wieczorem wyruszyła sprzed klasztoru Ojców Kapucynów, by dojść do kaplicy parafii pw. św. Andrzeja Boboli przy ul. Wąskiej. W procesji niesiono relikwie świętego Boboli i wieziono naturalnej wielkości jego rzeźbę.

5 minut dla Łomży?

Foto: 5 minut dla Łomży?
cz wt, 16 maja 2006 16:07

- Teraz jest 5 minut, które dobrze wykorzystane może zaważyć na dalszych losach regionu i miasta – mówił Wiesław Kamieński doradca premiera ds. pięciu regionów Polski wschodniej, który we wtorek przyjechał do Łomży by spotkać się z posłem Lechem Kołakowskim i dziennikarzami. „Minister” nie widział się natomiast z władzami miasta choć zapewniał, że z ma z nimi dobre kontakty, i gdy tylko zostanie zaproszony odwiedzi też prezydenta Łomży i radnych...

Ludzkie kości w Drozdowie

Foto: Ludzkie kości w Drozdowie
cz wt, 16 maja 2006 14:35

Kolejne kości wykopano w pobliżu drozdowskiego dworu. Tym razem prawdopodobnie będzie to kompletny ludzki szkielet. Kości są przygniecione ogromnym kamieniem. Jak podkreśla Mirosław Grużewski dyrektor mieszczącego się dworze Lutowsławskich Muzeum Przyrody na razie nie wiadomo czy kamień położono tam specjalnie, czy też fakt że przygniata on szkielet to przypadek.

Łomżyński święty

Foto: Łomżyński święty
cz pon, 15 maja 2006 23:41

Dziś przypada 349 rocznica śmierci świętego Andrzeja Boboli – patrona Polski i obok św. Brunona z Kwerfurtu patrona Diecezji Łomżyńskiej. Kapłan męczennik zginą za wiarę 16 maja 1657 roku. W trakcie swojego życia jezuita przez kilka lat nauczał w Łomży.

Niebezpieczna kąpiel

cz pon, 15 maja 2006 23:30

Dwie osoby utonęły w miniony weekend w okolicach Łomży. W niedzielę rano mieszkaniec jednej z wsi w gminie Stawiski odnalazł pływające w stawie zwłoki mężczyzny. Gdy wyciągnął go na brzeg okazało się, że jest to jego 54-letni sąsiad. Kolejna tragedia rozegrał się kilka godzin później w Rybakach nad Narwią. Po „zakrapianym” obiedzie na oczach przyjaciół utopił się 59-letni mieszkaniec Warszawy.

Na podwójnym gazie

cz pon, 15 maja 2006 14:36

Rano pijany kierowca jadący Renault Safrane najechał na tył innego samochodu na drodze nr 61, pomiędzy Grajewem a Mieczami. 23 – latek, mieszkaniec Białegostoku, w wydychanym powietrzu miał 2,3 promila alkoholu. Policjanci apelują o rozwagę i przestrzegają. Pijanych kierowców wciąż jest bardzo dużo. Przez ostatnie dwa dni – sobotę i niedzielę – w województwie podlaskim zatrzymano niemal 60 pijanych za kółkiem.

Dopłaty rolnicze - przedłużą termin?

cz pon, 15 maja 2006 07:28

Kilkanaście tysięcy rolników z województwa podlaskiego nie złożyło jeszcze wniosku o dopłaty bezpośrednie. Termin upływa dziś o północy. Od tygodnia powiatowe biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa pracowały o kilka godzin dłużej. Wszędzie ustawiały się kolejki rolników. Wczoraj mimo, że była niedziela wnioski przyjmowano do północy, tak też będzie i dziś.

Ładniejszy jak nowy

Foto: Ładniejszy jak nowy
mm nie, 14 maja 2006 23:20

Po roku prac przy starym łomżyńskim ratuszu w sobotę zdjęto zasłaniające budynek rusztowania. Wybudowany w pierwszej połowie XIX stulecia łomżyński stary ratusz, to już nie tylko jeden z najciekawszych pod względem historycznym i architektonicznym budynków w mieście, ale teraz także jeden z najładniejszych... Stary ratusz prezentuje się o wiele bardziej okazale niż stojący obok, oddany do użytku przed kilkoma laty nowy budynek władz miasta.

Sobotnie wypadki na 61.

Foto: Sobotnie wypadki na 61.
cz so, 13 maja 2006 23:37

Dwa wypadki wydarzyły się w sobotę na drodze nr 61 pomiędzy Łomżą a Miastkowem. Przed południem fiat tempra uderzył w drzewo w okolicach miejscowości Chojny, po południu tuż przed Miastkowem laweta staranowała ciężarowego mercedesa. W obu wypadkach ucierpiały trzy osoby.

5 lat z myślą o innych

Foto: 5 lat z myślą o innych
mm so, 13 maja 2006 14:27

Pięć lat naszego stowarzyszenia w Łomży to ogromna radość – mówi z entuzjazmem Agata Gołaszewska, prezes Ruchu Kobiet do Walki z Rakiem Piersi Europa Donna - Dzięki społecznej pracy 12 członkiń, badania mammograficzne przeprowadziło ponad 3 tysiące kobiet! Kilkanaście z nich dowiedziało się, że ma raka, i podjęło leczenie. To je uratowało od śmierci. Rak jest podstępny, bo z początku i długo, często latami nie boli...

Sędzinę z Suwałk osądzi sąd w Łomży?

cz pt, 12 maja 2006 18:23

Do Sądu Rejonowego w Łomży trafi sprawa dotycząca korupcji w suwalskim sądzie. Sędziowie z Sądu Rejonowego w Suwałkach, do którego przesłany został akt oskarżenia, złożyli bowiem wnioski o ich wyłączenie z orzekania w tym procesie, by nie było zarzutu braku ich bezstronności w sytuacji, gdy znają niektórych oskarżonych. W takiej sytuacji Sąd Okręgowy w Suwałkach postanowił w piątek o wyłączeniu tych sędziów i przekazał sprawę do rozpatrzenia w sąsiednim okręgu sądowym - do Sądu Rejonowego w Łomży - poinformował PAP rzecznik prasowy suwalskiego sądu Ryszard Filipow.

Jest większa kwota mleczna

cz pt, 12 maja 2006 18:13

Komisja Europejska wyraziła zgodę na uruchomienie tzw. rezerwy restrukturyzacyjnej zwiększającej hurtową kwotę mleczną o 416 tys. ton mleka - poinformowało w piątek Ministerstwo Rolnictwa. Uruchomienie rezerwy dotyczy obecnego roku kwotowego, a nie poprzedniego, za który Polsce grożą kary niemniej zdaniem Tomasza Gietka prezesa Podlaskiej Izby Rolniczej to dobra wiadomość.

Łoś zginął - cztery samochody potłuczone

cz pt, 12 maja 2006 13:14

Przebiegający przez drogę dorosły łoś przyczynił się do kolizji z udziałem czterech samochodów w okolicach Wyszomierza na drodze nr 8 pomiędzy Zambrowem a Ostrowią Mazowiecką. Łoś zginął na miejscu, kierowcy i pasażerowie samochodów z kraksy wyszli bez szwanku.

« · «« · 966 · 967 · 968 · 969 · 970 · 971 · 972 · 973 · 974 · 975 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę