Przejdź do treści Przejdź do menu
czwartek, 28 maja 2020 napisz DONOS@
200316011340.png

Warszawski radny trafił za kratki, bo łomżyńscy prokuratorzy rozpracowali „Wołomin”

cz pon, 20 marca 2006 23:16

Radny jednej z gmin warszawskich został aresztowany jako podejrzany w śledztwie dotyczącym wołomińskiej grupy przestępczej. Śledztwo prowadzone jest przez Prokuraturę Apelacyjną w Białymstoku, która niedawno przejęła je z Łomży. Łomżanie dochodzenie przeciwko grupie przestępczej z Wołomina prowadzili od ponad dwóch lat, po tym jak w lesie koło Szumowa odkryto zwęglone ciało – jak się później okazało - jednego z wysoko postawionych członków „Wołomina”.

Zbudujemy campus, stadion i m.in. ok. 80 km dróg...

cz pon, 20 marca 2006 14:09

Zaliczanie Łomży do „ściany wschodniej” do tej pory nie przysparzało niczego dobrego... Teraz może się to zmienić dzięki unijnym pieniądzom dla pięciu najbiedniejszych województw Polski wschodniej. Z miasta i regionu łomżyńskiego do realizacji w ramach tego programu zgłoszono inwestycje na łączną kwotę ponad 370 mln zł.

Wybory w Jedwabnem 23 kwietnia

cz pon, 20 marca 2006 11:52

Premier Kazimierz Marcinkiewicz po raz drugi wyznaczył datę przedterminowych wyborów burmistrza w Jedwabnem. Tym razem mają one się odbyć 23 kwietnia. Poprzednie, wyznaczone na 5 marca, zostały odwołana na kilka dni przed tą datą, bo weszły w życie nowelizacje ustaw samorządowej i samorządowej ordynacji wyborczej, których nowe zapisy prawo decydowania czy w takiej sytuacji jak w Jedwabnem – gdy do końca kadencji samorządu pozostało mniej niż rok, a więcej niż pół roku - przeprowadzać wybory przedterminowe oddawały radom gmin.

Pirat drogowy

cz nie, 19 marca 2006 16:20

Pijany 29-latek, jadący ładą, potrącił 30-letnią kobietę i próbował uciec z miejsca wypadku, nie pomagając rannej. Do zdarzenia doszło w niedzielę tuż po północy w Nowogrodzie na ul. Łomżyńskiej. Kobieta ze złamaną nogą i ogólnymi potłuczeniami trafiła do szpitala.

O zabytkach bagien...

Foto: O zabytkach bagien...
cz pt, 17 marca 2006 15:32

O zachowanych śladach dawnej kultury materialnej w Dolinie Biebrzy dowiedzą się uczestnicy XIX spotkania Wszechnicy Biebrzańskiej. Dwudniowe spotkanie rozpoczyna się w sobotę. Jak podkreślają organizatorzy dolina Biebrzy także pod względem znajdujących się tu zabytków architektury jest unikatowa w skali Europy. Wędrując biebrzańskimi szlakami spotykamy drewniane chaty, stodoły z polnego kamienia, charakterystyczne krzyże i kapliczki – harmonijnie wkomponowane w przyrodę i krajobraz.

ONW - ułatwienia dla rolników

cz pt, 17 marca 2006 09:18

Rolnik który przekaże część gospodarstwa wraz ze zobowiązaniami kontynuowania działalności rolniczej, nie będzie musiał zwracać płatności z tytułu wsparcia obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW). Także zerwanie umowy dzierżawy nie z winy dzierżawcy będzie traktowane jako siła wyższa i nie będzie skutkowało koniecznością zwrotu takiej dopłaty – poinformowała Iwona Musiał Rzecznik Prasowy Agencji restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Tysiące warszawiaków, łomżyniaków, wielbicieli i przyjaciół pożegnało Hankę Bielicką

Foto: Tysiące warszawiaków, łomżyniaków, wielbicieli ...
cz cz, 16 marca 2006 18:03

Nieprzoliczone rzesze wielbicieli towarzyszyły Hance Bielickiej w ostatniej drodze. Wśród pochylonych nad grobem najsłynniejszej „łomżynianki” była m.in. Maria Kaczyńska – żona Prezydenta Polski Lecha Kaczyńskiego. Na warszawskich Powązkach byli też łomżanie i kapela kurpiowska. Wielbiciele talentu zmarłej aktorki uhonorowali ją mnóstwem kwiatów. Jeden z wieńców uformowany był na kształ ogromnego kwiecistego kapelusza.

Oszczędności podlaskie - z Łomży i Suwałk zabierają, a w Białymstoku dodają

cz śr, 15 marca 2006 22:06

Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku wprowadza oszczędności. Od 1 kwietnia likwiduje po dwa etaty pracy w Łomży i w Suwałkach, by zwiększyć o osiem liczbę etatów w centrali w Białymstoku. Dyrektor WUP, Janina Mironowicz mówi, że likwidacje etatów w Łomży i Suwałkach wymusiło zmniejszenie budżetu urzędu. Zaskoczeni pracownicy i m.in. interweniujący poseł Lech Kołakowski widzą tu raczej „pazerność”.

Rajcowanie czyli wylewanie goryczy

cz śr, 15 marca 2006 16:48

Punkt 10.00 rajcy miejscy zasiedli w największej sali ratusza.... W proponowanym porządku obrad środowej sesji znalazły się tylko trzy, za to ważkie tematy. Radni Łomży zaprosili do siebie władze województwa podlaskiego – te samorządowe i rządowe, parlamentarzystów, przedstawicieli największych organizacji ekologiczny w kraju... aby z nimi rajcować o nie skuteczności starań o nowe środki ZPORR i nie budowaniu Via Baltica przez Łomżę. Goście nie zaszczycili...

Ronda Hanki Bielickiej

Foto: Ronda Hanki Bielickiej
cz śr, 15 marca 2006 10:50

Na dzisiejszej sesji Rady Miejskiej Łomży, na wniosek Prezydenta Miasta, radni jednomyślnie podjęli uchwałę w sprawie nadania nazwy skrzyżowaniu - rondom ulic: Giełczyńskiej, Polowej, Szosy Zambrowskiej, Zawadzkiej - imieniem Hanki Bielickiej. Uchwała wejdzie w życie po 14 dniach od daty jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Podlaskiego.

Rolniku - wnioski czas składać!

cz śr, 15 marca 2006 06:50

Od dziś (15 marca) do 15 maja rolnicy mogą składać wnioski o przyznanie płatności bezpośrednich i z tytułu wsparcia obszarów o niekorzystnych warunkach gospodarowania (ONW) za 2006 r. Producenci rolni, którzy w poprzednich latach składali wnioski, otrzymają z ARiMR częściowo wypełniony formularz wniosku (tzw. wniosek spersonalizowany) z załącznikami graficznymi oraz instrukcjami ich wypełnienia.

Radni Łomży o pieniądzach ze ZPORR-u, Via Baltica i hipermarkecie

cz wt, 14 marca 2006 22:42

Tylko trzy merytoryczne tematy znalazły się w programie dzisiejszego posiedzenia Rady Miasta Łomży. Miejscy rajcy rajcować będą o wykorzystywaniu przez Urząd Miasta Łomży dotychczas otrzymanych i skuteczności starań o nowe środki ZPORR. Debatować będą o drodze szybkiego ruchu Via Baltica. Mają także ustosunkować się do wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Białymstoku dotyczącego stwierdzenia nieważności ich uchwały w sprawie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego części miasta w rejonie ulic: Kard. S. Wyszyńskiego, Gen. W. Sikorskiego i Zawadzkiej. Dodajmy, że jest to uchwała, która dopuszczała budowę w tym miejscu hipermarketu.

Ośmiu chętnych - żaden dobry

Foto: Ośmiu chętnych - żaden dobry
cz wt, 14 marca 2006 18:26

Nie udało się wybrać osoby pasującej do fotela w gabinecie dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Choć do konkursu zgłosiło się ośmiu śmiałków w jego wyniku „nie został wyłoniony kandydat na stanowisko Dyrektora Podlaskiego Oddziału Regionalnego” - podało biuro prasowe centrali Agencji. Wśród kandydatów, którzy nie pasowali, było czterech z Łomży.

Ostrzeżenie przed oszustami

mm wt, 14 marca 2006 10:23

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Finansów Izba Skarbowa w Białymstoku informuje, że do służb skarbowych docierają sygnały o oszustach, którzy próbują podszywać się pod pracowników urzędów skarbowych. Osoby takie dzwonią do samotnych, starszych osób, proponując, podczas wizyty domowej, pomoc przy wypełnieniu formularzy PIT.

Policjant złodziejem

cz pon, 13 marca 2006 17:09

28-letni policjant z Grajewa został zatrzymany w jednym z białostockich hipermarketów, gdy próbował ukraść kilka sztuk odzieży, m.in. koszulki jednego ze znanych producentów odzieży sportowej. Czeka go proces i dyscyplinarne usunięcie z policji.

Sprawa wypadku licealistów koło Jeżewa z Łomży do Białegostoku

cz pon, 13 marca 2006 17:00

Białostocka prokuratura okręgowa przejmie od łomżyńskiej śledztwo dotyczące okoliczności wypadku autokaru z licealistami koło Jeżew, w którym we wrześniu 2005 roku zginęło trzynaście osób. Taką decyzję podjęła Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku.

Zimno, coraz zimniej...

Foto: Zimno, coraz zimniej...
cz nie, 12 marca 2006 20:11

Średnia miesięczna temperatura powietrza w lutym 2006 roku w Łomży i regionie wyniosła minus 5 st. Celsjusza. To znacznie chłodniej niż np. dwa lata wcześniej gdy było to tylko minus 1 st. C. Mroźniejszy był także styczeń. Średnia temperatura w pierwszym miesiącu tego roku wyniosła -8 st. C, a w 2005 roku w styczniu było u nas około zera.

Spłonął hotel

cz nie, 12 marca 2006 12:29

W miejscowości Gosie Małe niedaleko Zambrowa, na trasie nr 8 z Warszawy do Białegostoku, spłonął w niedzielę budynek hotelowy zlokalizowany przy stacji paliw. - Nie było zagrożenia wybuchem zbiorników z paliwem, w wyniku pożaru nikt nie odniósł obrażeń - poinformowała straż pożarna.

„Przyjazny brzeg” Arcusa w Rajgrodzie

Foto: „Przyjazny brzeg” Arcusa w ...
cz so, 11 marca 2006 22:15

Yacht Klub Arcus z Łomży otrzymał nagrodę „Przyjaznego Brzegu” za uczynienie ośrodka w Rajgrodzie w pełni przyjaznym dla osób niepełnosprawnych. Konkurs o zasięgu ogólnopolskim organizowany jest przez Polski Związek Żeglarski i Polskie Towarzystwo Turystyczno Krajoznawcze. Wręczenie „Przyjaznych Brzegów” odbyło się podczas XVIII Targi Sportów Wodnych i Rekreacji Wiatr i Woda.

XXI Światowe Dni Młodzieży w Diecezji Łomżyńskiej

cz so, 11 marca 2006 11:08

„Twoje słowo jest lampą dla moich kroków i światłem na mojej ścieżce” (Ps 119, 105) Trwają przygotowania do kolejnego spotkania młodych diecezji łomżyńskiej. Tradycyjnie rozpocznie się one w przeddzień Niedzieli Palmowej. Do łomżyńskiego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia przyjeżdżają setki młodzieży by wspólnie się modlić. Papież Benedykt XVI zachęca, aby spotkanie XXI ŚDM stało się okazją do wciągnięcia wielu młodych, często zagubionych, do „duchowej pielgrzymki młodych pokoleń ku Chrystusowi”.

« · «« · 963 · 964 · 965 · 966 · 967 · 968 · 969 · 970 · 971 · 972 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę