sobota, 14 grudnia 2019 napisz DONOS@

Woda rośnie w oczach

Foto: Woda rośnie w oczach
cz pt, 18 marca 2005 13:06

Tak mówi Krzysztof Wróblewski z Miejskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Wody w Łomżyczce jest coraz więcej coraz więcej posesji jest zalanych i coraz więcej bezpośrednio zagrożonych zalaniem. Kilka minut przed 13-tą Wróblewski przyznał, że niebezpieczeństwo podtopienia realnie jest już nawet na osiedlu domków jednorodzinnych „Maria”. Z powodzią walczą juz służby miejskie przy ulicach Jasnej, Cichej i na posesji przy ul Poznańskiej 7.

Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała

Foto: Wody coraz więcej... Łomżyczka wylała
cz pt, 18 marca 2005 08:35

Kilkudniowa odwilż i padający deszcz doprowadziły do tego czego się obawiano. Woda zalewa niżej położone posesje, piwnice i garaże. W Łomży w jednym miejscu z koryta wystąpiła już Łomżyczka – za zwyczaj mała rzeczka, która przepływa przez południowo - zachodnią część miasta. W wodzie są już magazyny firmy Terrazyt przy ul. Spokojnej. Woda podchodzi także pod posesje pomiędzy ulicami Spokojną i Wojska Polskiego.

Podwyżki w ZGM

cz cz, 17 marca 2005 14:18

Około 42 % więcej będą płacić mieszkańcy bloków administrowanych przez MPGKiM w Łomży. Ta najwyższa tegoroczna podwyżka w zasobach Zakładzu Gospodarki Mieszkaniowej dotyczy funduszu remontowego.

Jadą komendanci

cz cz, 17 marca 2005 06:59

Podinsp. Janusz Rybakowski w Łomży, a mł. insp. Krzysztof Radomski w Zambrowie – to jak podaje Gazeta Współczesna nowi komendanci policji w tych miastach. Nowy KMP w Łomży ma pojawić się najdalej za miesiąc – dziś jest szefem białostockiej sekcji Biura Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji. W Zambrowie awans na Komendanta ma dostać dotychczasowy zastępca.

Nowe Piekuty walczą o becikowe

cz śr, 16 marca 2005 20:55

Gmina Nowe Piekty będzie się odwoływać od decyzji wojewody. Chodzi o tak zwane becikowe. Tamtejsi radni podjęli uchwałę na mocy której mieszkanki gminy Nowe Piekuty, które urodziły lub przysposobiły dziecko miałyby otrzymywać jednorazowy zasiłek w wysokości 1000 złotych. Decyzję radnych gminy uchylił jednak Wojewoda Podlaski.

NPR wyrówna?

cz wt, 15 marca 2005 10:16

Stworzenie specjalnego programu nadrabiania zaległości rozwojowych dla wschodnich województw Polski chce zambrowski poseł Wojciech Borzuchowski. Program miałby być realizowany na w ramach Narodowego Planu Rozwoju na lata 2007-2013 i wzorować się na tym wprowadzonym przed kilkunastu laty we wschodnich landach Niemiec. Zdaniem posła, który skierował w tej sprawie interpelację do wicepremier, Ministra Gospodarki i Pracy Jerzego Hausnera takie działanie pozwoli uniknąć wrażeniu, że granica Unii Europejskiej leży na Wiśle, a także przyniesie pozytywny efekt z punktu widzenia polityki zagranicznej poprzez wzmocnienie rozwojowe regionów leżących wzdłuż wschodniej granicy Unii Europejskiej.

Za m.in. łomżyńskie biuro TVP pod sąd

cz wt, 15 marca 2005 08:39

Przed Sądem Rejonowym w Białymstoku zakończył się w poniedziałek trwający od prawie dwóch lat proces kierownictwa białostockiego oddziału Telewizji Polskiej. Chodzi o zorganizowanie w lipcu 2001 roku za pieniądze TVP prywatnego przyjęcia w domu ówczesnego dyrektora białostockiego oddziału TVP w Nieporęcie, wynajęcie na trzy lata bez zgody zarządu TVP lokalu w Trzciannem na biuro Międzynarodowego Festiwalu Filmów Przyrodniczych imienia Braci Wagów w Wiźnie oraz wynajęcie bez podstaw prawnych od miasta Łomży pomieszczenia na potrzeby Telewizji Białystok.

Uwaga, łosie... na drodze

Foto: Uwaga, łosie... na drodze
cz pon, 14 marca 2005 15:22

„Uwaga, łosie” - znaki drogowe z takim napisem pojawią się na drogach w okolicach Biebrzańskiego Parku Narodowego. Tylko w ostatnim czasie po wtargnięciu łosi na drogę doszło tam do dziesięciu wypadków. Zwierzęta najczęściej giną na miejscu, samochody nadają się tylko na złom, a często jadący samochodami doznają poważnych ran.

Milion więcej na łomżyńskie inwestycje

cz pon, 14 marca 2005 14:23

Rada Miasta Łomży podczas nadzwyczajnej sesji wprowadziła dziś zmiany w budżecie Łomży. Radni dołożyli do dwóch miejskich inwestycji prawie milion złotych. Co ciekawe dodatkowe pieniądze nie zwiększą zakresu robót, a zostaną przeznaczone na pokrycie należnego państwu podatku. Zgodnie bowiem z wytycznymi Ministerstwa Infrastruktury w przypadku dwóch łomżyńskich inwestycji drogowych, które mają być zrealizowane przy udziale funduszy europejskich podatek Vat powinien wynieść 22%, a nie jak liczył samorząd miasta tylko 7%.

Łabędzie w Łomży czekają na wiosnę

Foto: Łabędzie w Łomży czekają na wiosnę
cz pon, 14 marca 2005 10:09

Około 50 łabędzi czeka na ocieplenie na Narwi w Łomży. Ptaki najprawdopodobniej przyleciały z Europy Zachodniej, gdzie wiosna już się zaczęła i są na szlaku do północnej Rosji. Zima ich zaskoczyła dlatego jak twierdza specjaliści postanowiły tu poczekać na ocieplenie.

Prezydent Łomży ostrzega przez podtopieniami

cz pon, 14 marca 2005 09:01

Specjalne ostrzeżenie do mieszkańców Łomży mieszkających wzdłuż rzeki Łomżyczki skierował prezydenta Łomży Jerzy Brzeziński. Prezydent ostrzega przed spodziewanym w połowie tygodnia ociepleniem i spowodowanymi nim gwałtownymi roztopami, które najprawdopodobniej doprowadza do wylania Łomżyczki i podtopienia okolicznych terenów. W związku z tym prezydent Łomży prosi mieszkających wzdłuż rzeki łomżan o usunięcie z miejsc szczególnie narażonych na podtopienie cenniejszych rzeczy, które mogłyby ulec zniszczeniu; wyłączenie urządzeń elektrycznych znajdujących się w piwnicach i miejscach zagrożonych zalaniem, a także zabezpieczenie w nisko położonych pomieszczeniach otworów okiennych i drzwiowych.

W Pisie wody coraz więcej

Foto: W Pisie wody coraz więcej
cz nie, 13 marca 2005 20:20

Stan wody w górnym biegu Pisy osiągnął najwyższy w kraju poziom. Hydrolodzy rzekę na mapach zaznaczyli kolorem ciemno niebieskim, a to oznacza że jest to tzw. „stan górny wysoki” - następny jest już alarmowy. W niedzielę była to jedyna rzeka w kraju na której zanotowano tak wysoki poziom wody. Niżej - pomiędzy Turoślą a Nowogrodem - wody w Pisie jest mniej - rzeka jest w tzw. „strefie górnej średniej.”

Lomza Tabacco – płotki a nie bossowie

cz so, 12 marca 2005 21:40

W połowie kwietnia prokuratura w Radomiu chciałaby zakończyć sprawę nielegalnej wytwórni papierosów zlikwidowanej w maju ubiegłego roku w Łomży. Przypomnijmy aresztowano wówczas 9 osób w tym trzech łomżyńskich biznesmenów. Jak pisze weekendowa Gazeta Współczesna prokuratorzy wyjaśniający tę sprawę doszli do wniosku, że łomżanie byli tylko płotkami, a nie jak pierwotnie sądzono „bossami” grupy. Fabrykę zorganizowała „grupa obywateli Litwy i Łotwy. Oni także zajmowali się dostarczaniem surowców do produkcji i dystrybucją gotowych wyrobów.” I prawdziwi bossowie papierosowego gangu w dalszym ciągu są na wolności.

Drogi śliskie i miejscami nieprzejezdne

cz so, 12 marca 2005 16:31

Ponad 80 km dróg w województwie podlaskim w sobotę po południu było nieprzejezdnych - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku. Są to przede wszystkim drogi gminne. Na terenie powiatu łomżyńskiego samochody ciężarowe nie mogły dojechać do pięciu miejscowości: Murawy, Jarnuty – Szczepankowo, Koty – Pęsy, Modzele – Wyżyki, Grądy – Chojny. Komunikacja ma zostać przywrócona do wieczora.

Biskup poświęcił starostwo

Foto: Biskup poświęcił starostwo
cz pt, 11 marca 2005 20:18

Ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek poświęcił nowe pomieszczenia łomżyńskiego starostwa. Po sześciu latach od ustanowienia powiatów Starosta Łomżyński i wszyscy jego urzędnicy trafili wreszcie do swoich docelowych gabinetów. Właśnie zakończył się I etap modernizacji siedziby Starostwa Powiatowego w Łomży przy ul. Szosa Zambrowska.

Ciągnik zepchnął gimbus w dzieci

mm pt, 11 marca 2005 11:04

We wsi Sikory Wojciechowięta niedaleko Wysokiego Mazowieckiego (podlaskie) autobus szkolny jadący po uczniów został uderzony w bok przez ciągnik i zsunął się na pobocze w grupę dzieci. Te jednak zdołały rozbiec się i nie odniosły obrażeń - poinformowała policja.

Śnieg sparaliżuje ruch na drogach

cz pt, 11 marca 2005 07:05

Znowu pogorszyły się warunki jazdy na drogach regionu. Przez noc w północno-wschodniej Polsce spadło nawet do kilkunastu centymetrów śniegu. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków tak też ma być przez cały dzień w nocy i jutro. Wiesław Winnicki z białostockiego biura prognoz podaje, że opadom śniegu będzie towarzyszył wiatr okresami dość silny, porywisty z kierunków zachodnich w porywach do ok. 15 m/s, a w nocny lokalnie nawet do 20 m/s. Wiatr ten będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

...zima trzyma!

mm cz, 10 marca 2005 14:29

Początek realnej wiosny w pogodzie z dodatnimi temperaturami i błękitnym niebem może zbiec się z początkiem kalendarzowej wiosny – mówi Barbara Jakubowska z Białostockiego Biura Prognoz IMGW. Wniosek. Jeszcze przez dwa tygodnie...

Coraz więcej wody

cz cz, 10 marca 2005 09:43

Silne opady śniegu, jakie w ostatnich dniach nawiedziły region spowodowały wzrost poziomu wód w rzekach. Na Biebrzy w Osowcu o 6 cm. został już przekroczony stan ostrzegawczy. Poziom wody wynosi tam 386 cm. Do ogłoszenia alarmu brakuje tylko 24 cm, tymczasem jak podają meteorolodzy na okolicznych polach leży 40 cm śniegu.

Znowu wzrost bezrobocia

cz cz, 10 marca 2005 08:34

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lutego 2005 roku wyniosła 8.633 osoby, w tym w mieście Łomża 5.280 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.353 osoby. W porównaniu do stanu na koniec stycznia poziom bezrobocia zwiększył się o 45 osób. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec lutego 2005 roku wyniosła 19,3%, a dla samego miasta Łomży 21,6 %. Bezrobocie nieprzerwanie rośnie od października ubiegłego roku. W tym czasie liczba osób bez pracy wzrosła o niemal 900.

« · «« · 951 · 952 · 953 · 954 · 955 · 956 · 957 · 958 · 959 · 960 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę