Przejdź do treści Przejdź do menu
piątek, 19 kwietnia 2024 napisz DONOS@

Pola Nadziei dla chorych dzieci

cz pon, 07 kwietnia 2014 08:25

Po raz pierwszy w Łomży przeprowadzono kampanię społeczną „Pola Nadziei”. Trwająca cały dzień akcja odbyła się w Galerii Veneda, zaś w jej zorganizowanie i przebieg było zaangażowanych kilkuset uczniów z łomżyńskich i okolicznych szkół oraz placówki oświatowe i instytucje kultury. Wolontariusze zbierali pieniądze dla podopiecznych jedynego domowego hospicjum dla nieuleczalnie chorych dzieci w województwie podlaskim, prowadzonego przez Fundację „Pomóż im”. – Hasło naszych wolontariuszy brzmi: nieważne, ile czasu się tutaj spędzi, ile się go poświęci – ważne jest to, żeby pomóc chorym dzieciom! – podkreśla Dorota Grabowska, opiekunka wolontariuszy z Bursy Szkolnej nr 3. – I wszystko się udało, puszki robią się coraz cięższe!

Wileńskie palmy na Starym Rynku i kiermasz w „Drzewnej”

mm nie, 06 kwietnia 2014 11:01

Sobota była wymarzonym dniem dla tych mieszkańców Łomży, którzy postanowili na zbliżające się Niedzielę Palmową i Wielkanoc nabyć oryginalne palmy, świąteczne ozdoby czy artystyczne rękodzieło. Na Starym Rynku pojawiły się bowiem kramy Polaków z Litwy, sprzedających nie tylko przepiękne wileńskie palmy, ale też różne tamtejsze przysmaki, z osławionym kindziukiem na czele. W tym samym czasie w Zespole Szkół Drzewnych i Gimnazjalnych trwał kiermasz ozdób wielkanocnych, połączony z występami oraz pokazami lokalnych wielkanocnych tradycji i zwyczajów. Pomimo tego, że chłodny dzień nie zachęcał do dłuższych spacerów, nie brakowało osób, które już przed południem wybrały się na Stary Rynek, po czym dziarskim krokiem udały się do popularnej „Drzewnej” przy ul. Marii Skłodowskiej – Curie.

Przymrozki do -8 st. C przy gruncie

cz pt, 04 kwietnia 2014 13:28

Tomasz Siemieniuk dyżurny synoptyk białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzega przed przymrozkami jakie nad ranem mogą wystąpić na terenie województwa podlaskiego. Synoptyk przewiduje miejscami spadek temperatury do -5 st. C, a przy gruncie do -8 st. C.

Wielkie otwarcie Galerii Bursztynowej już wkrótce!

cz pt, 04 kwietnia 2014 13:00

Mieszkańcy Łomży i okolic, chcący zrobić zakupy w markowych sklepach czy firmowych marketach, do tej pory musieli jeździć w tym celu do Białegostoku lub Warszawy. Już niebawem nie będzie takiej potrzeby, bo 29 maja w Ostrołęce otworzy swe podwoje Galeria Bursztynowa. Będzie to największy obiekt handlowy tego typu w promieniu 120 km od tego miasta, z 60. sklepami największych i najpopularniejszych marek oraz firm. Wielkie otwarcie Galerii potrwa od 29 maja do 5 czerwca. Ogrom atrakcji zaskoczy wtedy nawet najbardziej wybrednych: będą specjalne promocje, konkursy z nagrodami, prezenty dla klientów Galerii. Wyjątkowo atrakcyjnie zapowiada się też Dzień Dziecka oraz koncert na zakończenie dni otwarcia z udziałem wielkich gwiazd.

Browarną od poniedziałku już nie wjedziesz

cz pt, 04 kwietnia 2014 12:33

W poniedziałek, 7 kwietnia w godzinach przedpołudnowych rozpocznie się przebudowa ulicy Browarnej w Łomży. - W związku z prowadzonymi pracami na odcinku od ul. Wojska Polskiego do skrzyżowania z ul. Sosnową i Podleśną wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy z kierunkiem jazdy do ul. Wojska Polskiego. Ruch na odcinku od skrzyżowania z ul. Sosnową i Podleśną do skrzyżowania z ul. Modrzewiową będzie odbywał się wahadłowo, przy połówkowym zamknięciu jezdni – podał Łukasz Czech z ratusza.

Wielkanocna zbiórka żywności w Łomży

cz pt, 04 kwietnia 2014 12:06

W kilkunastu największych łomżyńskich sklepach i marketach trwa wielkanocna zbiórka żywności dla najuboższych. Akcja potrwa przez cały weekend i jest prowadzona przez wolontariuszy w ramach sieci Banków Żywności. W Łomży koordynatorem zbiórki jest phm. Krzysztof Pyczot, drużynowy 59 drużyny harcerskiej Ptaki Ptakom, a harcerzy wspierają uczniowie nie tylko łomżyńskich szkół. – Ja pomagam już drugi raz ! – mówi Iza Kozikowska, uczennica „zerówki” z Wygody, spotkana w Biedronce przy ul. Dwornej. – Zbieram żywność dla potrzebujących dzieci, które są biedne i dlatego trzeba im pomóc. Będę tu jeszcze jutro i pojutrze, aż do nocy!

Nie godzą się z wyceną wywłaszczeń pod Meblową!

cz pt, 04 kwietnia 2014 10:10

Aby móc budować szeroką, dwujezdniową ulicę Meblową miasto wywłaszczyło około stu działek. Mimo, że przejmowane nieruchomości łącznie wyceniono na ponad 8 mln zł okazuje się, że nie wszyscy godzą się z zaproponowaną ceną. - Cztery osoby wniosły uwagi do operatów szacunkowych nieruchomości (wywłaszczanych – dop. red.) przeznaczonych pod budowę ulicy Meblowej – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Kto został wywłaszczony i za ile to pozostaje tajemnicą. Na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent odmówił przekazania radnym listy właścicieli wywłaszczanych działek „aby nie roznosić tego po mieście”.

MPEC będzie miał dwuosobowy zarząd i...

cz cz, 03 kwietnia 2014 16:09

Nowy zarząd Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży składa się z dwóch osób – przekazano po czwartkowych posiedzeniach Zgromadzenia Wspólników (prezydenta Łomży) i Rady Nadzorczej miejskiej spółki. Do nowego zarządu prezydent Mieczysław Czerniawski nie zgłosił dotychczasowej wiceprezes Jadwigi Cwaliny. Ma ona jednak pozostać w spółce.

Plan na walkę z korupcją

cz cz, 03 kwietnia 2014 15:04

Na pierwszym miejscu zagrożonych łapówkarstwem w Polsce są urzędnicy administracji państwowej i samorządowej, a obszary podatne na korupcję to m.in. przetargi na drogi i informatyzację – wynika z nowego rządowego programu przeciwdziałania korupcji na lata 2014-2019. Jak przekazuje Centrum Informacyjne Rządu głównym celem programu jest zwalczanie korupcji w Polsce przez wzmocnienie prewencji i edukacji zarówno w społeczeństwie, jak i administracji publicznej, ale „przewidziano także skuteczniejsze zwalczanie przestępczości korupcyjnej”. Z policyjnych danych wynika, że od kilku lat zjawisko korupcji w Polsce ma się zmniejszać, ale dane Centralnego Biura Antykorupcyjnego wskazują na wręcz odwrotny trend.

Wicemistrz AgroLigi pod Śniadowem

cz cz, 03 kwietnia 2014 12:52

Wojciech i Patrycja Pruszkowscy ze wsi Stare Jemielite pod Śniadowem odebrali z rąk Prezydenta Bronisława Komorowskiego tytuł Wicemistrza AgroLigi 2013. Uroczystość odbyła się we wtorek w Pałacu Prezydenckim. Celem konkursu jest promocja rolników oraz firm potrafiących produkować bardzo dobre wyroby na coraz bardziej konkurencyjnym rynku.

Celnicy przejęli papierosy i spirytus

cz cz, 03 kwietnia 2014 11:55

Przejęcie 1200 paczek papierosów pochodzących z przemytu oraz 270 litrów nielegalnego spirytusu to efekt ostatnich działań celników z Łomży. Kontrabandę znaleziono na dwóch prywatnych posesjach w powiecie łomżyńskim. Z wcześniejszych ustaleń funkcjonariuszy Służby Celnej wynikało, że ich właściciele mogą być związani z procederem handlu nielegalnymi towarami.

Bezrobotnych nam ubyło

cz cz, 03 kwietnia 2014 10:59

O ponad 330 osób w stosunku do lutego zmniejszyła się w marcu liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży. Na listach w urzędzie w dalszym ciągu pozostaje jednak 6 tysięcy 775 bezrobotnych czyli o 159 więcej niż przed rokiem. Na koniec marca stopa bezrobocia w mieście wynosiła 17,2%.

Prezes Mlekpolu na liście do Parlamentu Europejskiego

cz cz, 03 kwietnia 2014 09:00

Edmund Borawski, prezes grajewskiego Mlekpolu, oraz poseł na Sejm z listy PSL będzie kandydował z ramienia tej partii w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego. Na ogłoszonej kilka tygodni temu liście ludowców w okręgu obejmującym województwa warmińsko-mazurskie i podlaskie Borawski zastąpił wiceministra kultury Piotra Żuchowskiego, który zrezygnował ze startu w tych wyborach.

Żołnierze wyklęci – pamiętamy!

cz cz, 03 kwietnia 2014 08:25

Tło historyczne wydarzeń z lat 1944-1957 oraz sylwetki 22. żołnierzy wyklętych - mężczyzn i kobiet - bohaterów zgładzonych i skazanych na zapomnienie przez komunistyczny reżim, upamiętnia ekspozycja w Muzeum Północno-Mazowieckim w Łomży. Wystawa „Żołnierze wyklęci. Pamiętamy. Polskie podziemie niepodległościowe na Białostocczyźnie 1944-1957”, została przygotowana przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Białymstoku. – Żołnierzami wyklętymi nazywamy żołnierzy podziemia niepodległościowego, którzy działając na tych terenach w czasie II wojny światowej od lata 1944 r. nie złożyli broni i walczyli do samego końca – wyjaśnia dr Łukasz Lubicz-Łapiński z białostockiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. – Region białostocko-łomżyński wyróżniał się na tle kraju. W dużej mierze było to też związane z okresem pierwszej okupacji sowieckiej w latach 1939-41 – osoby, które ją pamiętały po 1944 r. jeszcze z większym zaangażowaniem występowały przeciwko władzy komunistycznej.

Prezydent Czerniawski sam zgłosi kandydatów na członków nowego zarządu MPEC

cz śr, 02 kwietnia 2014 16:48

Anna Sobocińska, rzeczniczka prezydenta Łomży, oficjalnie w środę po południu potwierdziła wszystkie podawane przez nas we wtorek informacje dotyczące upływu kadencji zarządu Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Łomży. Jutro (w czwartek) ma zostać wybrany zarząd miejskiej spółki na nową kadencję. Jak przekazuje Sobocińska kandydatów na członków zarząd zgłasza prezydent, a zatwierdza Rada Nadzorcza spółki.

Na zakupy do nowej hali po Wielkanocy?

cz śr, 02 kwietnia 2014 16:26

Pierwszego kwietnia, w Prima aprilis, pierwsi kupcy mogli otrzymali swoje boksy w nowej miejskiej hali targowej przy ul. Sikorskiego. Dzień wcześniej, po roku budowy, niemal dwóch miesiącach odbiorów, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego Powiatu Grodzkiego w Łomży wydał pozwolenie na użytkowanie hali wybudowanej wraz z wiatą na terenie miejskiego targowiska przy dworcu PKS. I choć planowano, że zakupy w nowej hali mieszkańcy Łomży będą mogli robić już bardzo szybko okazuje się, że jeszcze trzeba będzie poczekać. Uroczyste przecięcie wstęgi planowano na przyszły weekend, ale przesunięto je na koniec kwietnia. Tym razem „sprawcami” opóźnienia mają być sami kupcy, którzy obawiają się, że przeprowadzka przed wielkanocnym szczytem handlowym sprawi, że klienci którzy przez kilkanaście miesięcy przyzwyczajali się do ich tymczasowych lokalizacji, będą mieli problemy z ich odnalezieniem w nowej rzeczywistości. Zgodnie z ostatnimi ustaleniami „tymczasowe” targowisko muszą opuścić do końca kwietnia. Wtedy też pełną parą ruszyć ma handel w nowej hali.

Błyskawiczna kara dla Estończyka, który szalał na „61”

cz śr, 02 kwietnia 2014 13:55

Karą 1500 złotych oraz rocznym zakazem prowadzenia pojazdów na terytorium Polski ukarał sąd w Grajewie estońskiego kierowcę ciężarówki, który we wtorek rano „szarżując” na krajowej 61 pod Szczuczynem zmusił kierowców dwóch innych samochodów do ucieczki do rowów. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a pirata jadącego w kierunku Łomży zatrzymali policjanci.

Oszuści naciągają na promocyjne aparaty słuchowe

cz śr, 02 kwietnia 2014 10:50

Około 2 tysięcy złotych stracił 86-letni mieszkaniec Łomży, kupując aparat wzmacniający słuch rzekomo w promocyjnej, a jak się okazało w znacznie zawyżonej cenie. Niestety to nie jedyny tego typu przypadek. Na zakup takiego samego aparatu wzmacniającego słuch dał się namówić także 73-latek, tyle, że tym razem aparat kosztował „jedyne” 400 złotych. Scenariusz działania oszustów był identyczny. Teraz pary oszustów, podających się za przedstawicieli firmy, zajmującej się dystrybucją sprzętu medycznego, poszukują policjanci.

Prezes i kierowcy nie odpuszczają za ujawnienie afery paliwowej w PKS

cz śr, 02 kwietnia 2014 09:19

Do Sądu Okręgowego w Łomży trafiło zażalenie jakie na postanowienie Sądu Rejonowego, który niespełna miesiąc temu umorzył postępowania jakie z oskarżenia prywatnego byłemu pracownikowi PKS Łomża, który ujawnił aferę paliwową w zakładzie wytoczyła spółka reprezentowana przez jej prezesa Adama Wykowskiego, oraz „firmowy” Związek Zawodowy Kierowców. Oskarżają oni Jacka Karwowskiego o pomówienie kierowców o kradzież paliwa i szkalowanie dobrego imienia PKS Łomża. Sąd Rejonowy w Łomży uznał, że to co uczynił były już pracownik spółki nie zawiera znamion czynu zabronionego. Sędzia Michał Gąsiewski w uzasadnieniu wyroku nie pozostawiał suchej nitki na oskarżeniu uznając, że Jacek Karwowski nie tylko mógł, ale nawet miał obowiązek informować także właściciel spółki, prokuraturę czy media o stwierdzonych nieprawidłowościach.

Dzieci mogły wypaść przez dziurę w podłodze gimbusa

cz śr, 02 kwietnia 2014 08:52

Przerażający stan techniczny busa marki Lublin, którym gmina Mały Płock dowoziła dzieci do szkół, ujawniła Inspekcja Transportu Drogowego. Samochód skontrolowano pod koniec ubiegłego tygodnia. Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku nie mogli uwierzyć jak pojazd ten mógł zostać dopuszczony przez organizatora tj. Urząd Gminy do przewozu dzieci, oraz jakim cudem z wynikiem pozytywnym przeszedł on badania techniczne.

« · «« · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · »» · »
 
 

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę