czwartek, 21 czerwca 2018 napisz DONOS@

Łabędzie w Łomży czekają na wiosnę

Foto: Łabędzie w Łomży czekają na wiosnę
cz pon, 14 marca 2005 10:09

Około 50 łabędzi czeka na ocieplenie na Narwi w Łomży. Ptaki najprawdopodobniej przyleciały z Europy Zachodniej, gdzie wiosna już się zaczęła i są na szlaku do północnej Rosji. Zima ich zaskoczyła dlatego jak twierdza specjaliści postanowiły tu poczekać na ocieplenie.

Prezydent Łomży ostrzega przez podtopieniami

cz pon, 14 marca 2005 09:01

Specjalne ostrzeżenie do mieszkańców Łomży mieszkających wzdłuż rzeki Łomżyczki skierował prezydenta Łomży Jerzy Brzeziński. Prezydent ostrzega przed spodziewanym w połowie tygodnia ociepleniem i spowodowanymi nim gwałtownymi roztopami, które najprawdopodobniej doprowadza do wylania Łomżyczki i podtopienia okolicznych terenów. W związku z tym prezydent Łomży prosi mieszkających wzdłuż rzeki łomżan o usunięcie z miejsc szczególnie narażonych na podtopienie cenniejszych rzeczy, które mogłyby ulec zniszczeniu; wyłączenie urządzeń elektrycznych znajdujących się w piwnicach i miejscach zagrożonych zalaniem, a także zabezpieczenie w nisko położonych pomieszczeniach otworów okiennych i drzwiowych.

W Pisie wody coraz więcej

Foto: W Pisie wody coraz więcej
cz nie, 13 marca 2005 20:20

Stan wody w górnym biegu Pisy osiągnął najwyższy w kraju poziom. Hydrolodzy rzekę na mapach zaznaczyli kolorem ciemno niebieskim, a to oznacza że jest to tzw. „stan górny wysoki” - następny jest już alarmowy. W niedzielę była to jedyna rzeka w kraju na której zanotowano tak wysoki poziom wody. Niżej - pomiędzy Turoślą a Nowogrodem - wody w Pisie jest mniej - rzeka jest w tzw. „strefie górnej średniej.”

Lomza Tabacco – płotki a nie bossowie

cz so, 12 marca 2005 21:40

W połowie kwietnia prokuratura w Radomiu chciałaby zakończyć sprawę nielegalnej wytwórni papierosów zlikwidowanej w maju ubiegłego roku w Łomży. Przypomnijmy aresztowano wówczas 9 osób w tym trzech łomżyńskich biznesmenów. Jak pisze weekendowa Gazeta Współczesna prokuratorzy wyjaśniający tę sprawę doszli do wniosku, że łomżanie byli tylko płotkami, a nie jak pierwotnie sądzono „bossami” grupy. Fabrykę zorganizowała „grupa obywateli Litwy i Łotwy. Oni także zajmowali się dostarczaniem surowców do produkcji i dystrybucją gotowych wyrobów.” I prawdziwi bossowie papierosowego gangu w dalszym ciągu są na wolności.

Drogi śliskie i miejscami nieprzejezdne

cz so, 12 marca 2005 16:31

Ponad 80 km dróg w województwie podlaskim w sobotę po południu było nieprzejezdnych - informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku. Są to przede wszystkim drogi gminne. Na terenie powiatu łomżyńskiego samochody ciężarowe nie mogły dojechać do pięciu miejscowości: Murawy, Jarnuty – Szczepankowo, Koty – Pęsy, Modzele – Wyżyki, Grądy – Chojny. Komunikacja ma zostać przywrócona do wieczora.

Biskup poświęcił starostwo

Foto: Biskup poświęcił starostwo
cz pt, 11 marca 2005 20:18

Ordynariusz łomżyński biskup Stanisław Stefanek poświęcił nowe pomieszczenia łomżyńskiego starostwa. Po sześciu latach od ustanowienia powiatów Starosta Łomżyński i wszyscy jego urzędnicy trafili wreszcie do swoich docelowych gabinetów. Właśnie zakończył się I etap modernizacji siedziby Starostwa Powiatowego w Łomży przy ul. Szosa Zambrowska.

Ciągnik zepchnął gimbus w dzieci

mm pt, 11 marca 2005 11:04

We wsi Sikory Wojciechowięta niedaleko Wysokiego Mazowieckiego (podlaskie) autobus szkolny jadący po uczniów został uderzony w bok przez ciągnik i zsunął się na pobocze w grupę dzieci. Te jednak zdołały rozbiec się i nie odniosły obrażeń - poinformowała policja.

Śnieg sparaliżuje ruch na drogach

cz pt, 11 marca 2005 07:05

Znowu pogorszyły się warunki jazdy na drogach regionu. Przez noc w północno-wschodniej Polsce spadło nawet do kilkunastu centymetrów śniegu. Zgodnie z zapowiedziami synoptyków tak też ma być przez cały dzień w nocy i jutro. Wiesław Winnicki z białostockiego biura prognoz podaje, że opadom śniegu będzie towarzyszył wiatr okresami dość silny, porywisty z kierunków zachodnich w porywach do ok. 15 m/s, a w nocny lokalnie nawet do 20 m/s. Wiatr ten będzie powodował miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

...zima trzyma!

mm cz, 10 marca 2005 14:29

Początek realnej wiosny w pogodzie z dodatnimi temperaturami i błękitnym niebem może zbiec się z początkiem kalendarzowej wiosny – mówi Barbara Jakubowska z Białostockiego Biura Prognoz IMGW. Wniosek. Jeszcze przez dwa tygodnie...

Coraz więcej wody

cz cz, 10 marca 2005 09:43

Silne opady śniegu, jakie w ostatnich dniach nawiedziły region spowodowały wzrost poziomu wód w rzekach. Na Biebrzy w Osowcu o 6 cm. został już przekroczony stan ostrzegawczy. Poziom wody wynosi tam 386 cm. Do ogłoszenia alarmu brakuje tylko 24 cm, tymczasem jak podają meteorolodzy na okolicznych polach leży 40 cm śniegu.

Znowu wzrost bezrobocia

cz cz, 10 marca 2005 08:34

Liczba bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy w Łomży w końcu lutego 2005 roku wyniosła 8.633 osoby, w tym w mieście Łomża 5.280 osób i w Powiecie Łomżyńskim 3.353 osoby. W porównaniu do stanu na koniec stycznia poziom bezrobocia zwiększył się o 45 osób. Stopa bezrobocia dla PUP w Łomży na koniec lutego 2005 roku wyniosła 19,3%, a dla samego miasta Łomży 21,6 %. Bezrobocie nieprzerwanie rośnie od października ubiegłego roku. W tym czasie liczba osób bez pracy wzrosła o niemal 900.

Zagłosuj na wójta

cz wt, 08 marca 2005 22:49

Dzwoniąc pod numer telefonu 0-708 777 007, lub wysyłając SMS-a na numer 7198 o treści: 7 mieszkańcy gminy Śniadowo głosują na Lecha Szabłowskiego wójta tej gminy, który znalazł się w finale ogólnopolskiego konkursu "Wójt Roku 2004". Spośród 61 kandydatur z całej Polski kapituła konkursu wybrała dziesięciu najlepszych. Szabłowski jest jedynym nominowanym wójtem z tej części kraju. Głosowanie w systemie audiotele trwa od niedzieli, a zakończy się w środę za tydzień.

Komendant Rutkowski odchodzi

Foto: Komendant Rutkowski odchodzi
cz wt, 08 marca 2005 15:59

Młodszy inspektor Bogdan Rutkowski Komendant Miejski Policji w Łomży złożył raport o zwolnienie ze służby w Policji - poinformował rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Białymstoku kom. Jacek Dobrzyński. "Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku rozpatrzył raport i podjął decyzję o zwolnieniu go ze służby" - dodał. Sprawa rezygnacji Komendanta Rutkowskiego ma najprawdopodobniej związek z jego czwartkowym wypadkiem. W drodze powrotnej z pracy do domu samochód prowadzony przez Komendanta wpadł do rowu. Rutkowski z lekkimi obrażeniami ciała trafił do szpitala. Nie wiadomo czy był pijany czy trzeźwy. Po „dmuchaniu” policyjny alkomat wykazał 0,00, ale przybyła chwilę później na miejsce wypadku prokuratura zażądała pobranie krwi. Wyniki tego badania mają być znane pod koniec marca.

Długa zima naciąga na koszty drogowców

cz wt, 08 marca 2005 08:21

Zarząd Dróg Powiatowych w Łomży musiał dokupić piaskosoli, bo tej zgromadzonej na tę zimę już zabrakło. Adam Łazarski dyrektor jednostki podkreśla, że większości wydawać by się mogło, że drogowcy zaoszczędzili na stosunkowo ciepłym i bezśnieżnym grudniu i styczniu jednak to nie jest prawdą. Gdy śniegu nie było a temperatura powietrza spadało poniżej zera drogowcy musieli łatać bardzo szybko powstające dziury w jezdniach co także wiązało się w kosztami.

Odcięci od świata

cz pon, 07 marca 2005 12:48

Do kilkudziesięciu miejscowości na terenie dawnego województw łomżyńskiego nie można dojechać. Z danych Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Białymstoku przed południem nie można było dotrzeć do ponad 50 miejscowości przede wszystkim w powiatach grajewskim i zambrowskim.

Ostrzeżenie o intensywnych opadach śniegu, dość silnym wietrze oraz zawiejach i zamieciach śnieżnych

cz so, 05 marca 2005 18:44

W niedzielę w ciągu dnia oraz w nocy z niedzieli na poniedziałek a także w ciągu następnej doby w województwie podlaskim a będą występowały ciągłe, okresami intensywne opady śniegu – ostrzega dyżurny synoptyk meteorolog z białostockiego Biura Prognoz W. Winnicki. Przewidywany przyrost pokrywy śnieżnej może wynieść od 8 do 15 cm w ciągu 24 godz.

Prezydent apeluje o nie obojętność...

cz pt, 04 marca 2005 12:21

“Zwracam się do dorosłych mieszkańców Łomży, aby nie byli obojętni. Kiedy w Twojej obecności sprzedaje się alkohol osobie niepełnoletniej lub gdy osoba niepełnoletnia usiłuje kupić alkohol – protestuj. Nie wyrażaj „cichego przyzwolenia” na sprzedaż alkoholu nieletnim – protestuj” - apeluje prezydent Łomży Jerzy Brzeziński. Od czterech miesięcy trwa w mieście kampania informacyjna „Alkohol – nieletnim dostęp wzbroniony”... kampania o której łomżyńskim przebiegu nie wiedzą nie tylko mieszkańcy, ale także m.in. szef Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Chciał wyłudzić odszkodowanie

cz pt, 04 marca 2005 11:24

Chiał wyłudzić odszkodowanie ale mu się nie udało. Łomżyńscy policjanci zatrzymali mieszkańca Wołomina, który najpierw uszkodził swoje auto, a później zgłosił policji, że samochód został skradziony. W ten sposób chciał wyłudzić odszkodowanie. Policjanci z łomżyńskiej komendy szybko ustalili, że samochód stoi na parkingu przed blokiem właściciela.

Strzaliński mówi „nie” dla becikowego

cz cz, 03 marca 2005 19:28

Wojewoda podlaski Marek Strzaliński uznał za nieważną uchwałę rady gminy w Nowych Piekutach, dotyczącą tzw. becikowego. Samorządowcy chcieli płacić po tysiąc złotych na każde urodzone w gminie dziecko. Tymczasem wojewoda w ramach uprawnień nadzorczych uchylił podjętą przez Radę Gminy uchwałę, bo jego zdaniem samorząd nie miał do tego stosownej podstawy prawnej.

Taxi trójca

cz cz, 03 marca 2005 13:39

Trzy korporacje taksówkarskie w Łomży porozumiały się co do ustaleń cenowych. Za popularnie zwane “trzaśnięcie drzwiami” klient Radio Taxi Plus, Bis i MPT zapłaci 4 zł. Bez zmian zostają w tych korporacjach opłaty za przejechany 1 km trasy. Korporacje te zlikwidowały jednak wszystkie promocje.

« · «« · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · 833 · 834 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę