sobota, 22 września 2018 napisz DONOS@

Zasolona Łomża

Foto: Zasolona Łomża
cz pon, 13 lutego 2006 15:55

Około 700 ton soli i ponad 150 piasku wysypali już tej zimy na ulice Łomży pracownicy Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Jak podkreśla Marek Olbryś z-ca dyrektora MPGKiM to już więcej niż przez całą ubiegłą zimę, choć do końca tej zimy zostało jeszcze trochę czasu. W tym tygodniu do Łomży mają dotrzeć kolejne ciężarów z solą. W sumie ma na nich być około 150 ton ładunku.

Krzyże dla biskupa...

Foto: Krzyże dla biskupa...
cz so, 11 lutego 2006 22:02

Dwa krzyże biskupie i fioletowa piuskę otrzymał w sobotnie popołudnie ks. prał. Tadeusz Bronakowski. Tego dnia w samo południe Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował go nowym biskupem pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej. Jednocześnie Ojciec Święty przyjął prośbę dotychczasowego sufragana bp Tadeusza Zawistowskiego o zwolnienie go, w związku z uzyskaniem wieku emerytalnego, z obowiązków biskupa pomocniczego.

Nowy biskup pomocniczy w Łomży

Foto: Nowy biskup pomocniczy w Łomży
cz so, 11 lutego 2006 12:17

Jego Świątobliwość Benedykt XVI mianował Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej Ks. Prał. Tadeusza BRONAKOWSKIEGO, Wiece-Kanclerza Kurii Diecezjalnej Łomżyńskiej i wykładowcę prawa kanonicznego w Wyższym Seminarium Duchownym w Łomży, przydzielając Mu stolicę tytularną Tigisi in Mauritania. Ks. biskup nominat Tadeusz Bronakowski ma 47 lat. Przed 22 laty w łomżyńskiej Katedrze został wyświęcony na kapłana.

Tłumy na Giertychu

Foto: Tłumy na Giertychu
cz pt, 10 lutego 2006 23:39

Około dwustu osób przyszło w piątkowe popołudnie do Centrum Katolickiego aby zobaczyć Ramana Giertycha. Szef Ligi Polskich Rodzin jak mówił „od Łomży rozpoczął objazd Polski”. Przez cały rok ma odwiedzić wszystkie większe miasta w kraju i wysłuchać głosu ludu. W Łomży poza słuchaniem także mówił m.in. do radnych miasta aby uchwalili samorządowe becikowe. „Zbliżają się wybory trzeba się zasłużyć społeczeństwu” – argumentował Giertych.

Hipermarketu nie będzie

cz cz, 09 lutego 2006 12:09

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Białymstoku uchylił uchwałę Rady Miejskiej Łomży dopuszczającą budowę przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Zawadzkiej hipermarketu. Sąd uznał zasadność skargi jaką wnieśli okoliczni mieszkańcy sprzeciwiający się tej inwestycji. Przypomnijmy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego i Prokuratura Apelacyjna w Białymstoku od kilku miesięcy prowadzą śledztwo w sprawie przestępstw jakie powstały w związku z lokalizacją łomżyńskiego hipermarketu. Zarzuty postawiono już czterem osobom....

Potrącił dziecko i uciekł

cz śr, 08 lutego 2006 08:04

Łomżyńscy policjanci poszukują świadków wypadku, jaki wczoraj po południu wydarzył się w Kupisakch. Bus potrącił tu 15-latka, po czym kierowca odjechał z miejsca wypadku nie udzielając poszkodowanemu żadnej pomocy. Potrącony nastolatek z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...

Foto: Chciał wręczyć łapówkę, teraz za to odpowie...
cz wt, 07 lutego 2006 13:29

Łapówkę w wysokości 100 zł miał zaoferować łomżyński celnikom jeden z mieszkańców Mazowsza. Przekupstwo miało spowodować przymknięcie celniczego oka na nieważne świadectwo uznania pojazdu drogowego, którym posługiwał się mężczyzna. Funkcjonariusz oka nie przymkną, i o całym zajściu powiadomił policję. Teraz przymknięcie grozi usiłującemu przekupić celnika.

Zmiany w łomżyńskim PKS-ie

cz wt, 07 lutego 2006 08:04

Dwóch związanych z lewicą członków Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa Państwowej Komunikacji Samochodowej w Łomży odwołał wojewoda podlaski Jan Dobrzyński. Adam Dębski rzecznik prasowy wojewody nie wyklucza, iż niebawem zostanie zmieniane także samo kierownictwo przedsiębiorstwa.

Sypnie śniegiem....

cz pon, 06 lutego 2006 15:32

Specjalne ostrzeżenie o opadach śniegu i zawiejach śnieżnych wydało Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku. Synoptycy prognozują, iż we wtorek rano nad regionem wystąpią opady śniegu, które okresami mogą być dość intensywne. W ciągu dnia w Łomży może spaść nawet do 10 cm śniegu. Opadom będzie towarzyszył stosunkowo silny – do 15 m/s - wiatr, który będzie powodował zawieje śnieżne.

Za miesiąc w Jedwabnem wybiorą burmistrza

cz pon, 06 lutego 2006 12:38

5 marca w Jedwabnem odbędą się przedterminowe wybory burmistrza. Mieszkańcy miasta i gminy Jedwabne do urn pójdą, bo poprzedni burmistrz Michał Chajewski został skazany prawomocnym wyrokiem sądu za jazdę pod wpływem alkoholu i musiał ustąpić ze stanowiska. Zgodnie z rozpisanym przez premiera kalendarzem wyborczym potencjalni kandydaci na burmistrza mają teraz 10 dni na zgłoszenie swojej kandydatury.

Uciekł do studni

cz pon, 06 lutego 2006 06:32

Tadeusz Święcicki z Zambrowa na widok policjantów rzucił się do głębokiej studni wypełnionej lodowatą wodą. Mężczyzna zginąłby, gdyby nie policjanci. Jedez z funkcjonariuszy wszedł za nim do studni i wyciagnął go z wody. Pan Tadeusz - relacjonuje "Fakt" - spacerował po ogrodzie działkowym. Zauważyli go działkowcy i powiadomili policję. Kiedy spacerowicz dostrzegł mundury policyjne rzucił się do ucieczki; w panice wskoczył do studni.

Głos Katolicki: z Wami i dla Was

Foto: Głos Katolicki: z Wami i dla Was
cz so, 04 lutego 2006 14:17

Do wszystkich parafii w diecezji łomżyńskiej dotarł już Głos Katolicki. To nowy tygodnik wydawany przez łomżyńską kurię. Gazeta zastąpiła „mutację” łomżyńską, która pod takim samym tytułem do tej pory była wkładką do ogólnopolskiej „Niedzieli”. Ks. Paweł Bejger redaktor naczelny Głosu Katolickiego podkreśla, że nowy tygodnik chce być z czytelnikami i dla nich.

Od Billa dla Zambrowa

Foto: Od Billa dla Zambrowa
cz so, 04 lutego 2006 12:07

Zambrów otrzyma od Billa Gatesa pracownię komputerową do szkolenia bezrobotnych. Ma być w niej 14 komputerów i najnowocześniejsze oprogramowanie Microsoftu. Takie same pracownie powstaną także w czterech innych miejscowościach w podlaskim, ale na razie nie wiadomo jeszcze gdzie. Bill Gates właściciel Microsoftu przekaże na ich sfinansowanie 230 tys dolarów.

Znowu idzie mróz...

Foto: Znowu idzie mróz...
cz pt, 03 lutego 2006 16:15

Biuro Prognoz Meteorologicznych w Białymstoku ostrzega przed nagłym spadkiem temperatury. W sobotę w ciągu dnia stopniowo spadnie od -5 , -8 st. w godzinach rannych do -12 , -15 st. wieczorem. W nocy z 4/5.02 spodziewany jest dalszy spadek temperatury do -17 , -20 st.

Strażacy z Nowogrodu nie dojadą?

Foto: Strażacy z Nowogrodu nie dojadą?
cz pt, 03 lutego 2006 15:50

Czarne chmury zawisły nad funkcjonującą od ponad 125 lat jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowogrodzie. Przed kilkoma dniami burmistrz Nowogrodu Szczepan Zalewski zerwał porozumienie w sprawie włączenia tej jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Strażacy i burmistrz twierdzą, że może to doprowadzić do fizycznej likwidacji jednostki, przy czym obie strony twierdzą, że za ten stan rzeczy winni są ci drudzy...

Strzały na ulicach Łomży

Foto: Strzały na ulicach Łomży
cz pt, 03 lutego 2006 13:18

Przed południem bandzior z Gołdapi usiłował zabić łomżyńskiego policjanta. Cudem nikomu nic się nie stało mimo, że bandzior dwukrotnie - z niewielkiej odległości - usiłował strzelać do funkcjonariusza. Jak podkreśla Krzysztof Leończak oficer prasowy łomżyńskiej policji, broń której używał przestępca dwukrotnie zacięła się... Policjant oddał jeden strzał ostrzegawczy w powietrze i obezwładnił bandziora. Całe zdarzenie miało miejsce niemal w samym centrum Łomży.

Komisarz w Jedwabnem

cz cz, 02 lutego 2006 16:28

Czesław Jakubowicz, białostocki urzędnik miejski, jest od czwartku osobą pełniącą obowiązki burmistrza Jedwabnego. Jakubowicz będzie „komisarzem” przez co najmniej półtorej miesiąca. Do 19 marca w Jedwabnem powinny odbyć się przedterminowe wybory burmistrza. Przypomnijmy poprzedni burmistrz miasta Michał Chajewski stracił stanowisko, po skazaniu go przez sąd za jazdę pod wpływem alkoholu.

Cysterna jak bomba...

Foto: Cysterna jak bomba...
cz cz, 02 lutego 2006 11:32

Jedna osoba zabita, trzy ranne, zniszczone trzy samochody i jeden budynek – to bilans wypadku, jaki wydarzył się na ul. Zjazd. Choć wszystko wyglądało makabrycznie, tylko cudem nie doszło do znacznie większej tragedii. Gdy opel vectra czołowo zderzył się z ciężarowym renault – cysterną przewożącą ponad 20 ton paliwa, a ta uderzyła jeszcze w stojący ponad sto metrów dalej budynek MPWiK... nie wybuchła. Uszkodzeniu uległa tylko ta jej komora, w której nie było paliwa.

Łomżanka wygrała przed Trybunałem Konstytucyjnym

Foto: Łomżanka wygrała przed Trybunałem Konstytucyjnym
cz śr, 01 lutego 2006 19:54

Ograniczenie prawa do zasiłku wychowawczego w czasie równoczesnego pobierania zasiłku macierzyńskiego jest niegodne z konstytucją uznał Trybunał Konstytucyjny. Trybunał rozpoznał skargę mieszkanki Łomży dotyczącą pozbawienia jej prawa do zasiłku wychowawczego z powodu urodzenia drugiego dziecka i pobierania zasiłku macierzyńskiego. Sprawę skargi łomżanki opisała Gazeta Prawna.

Milion razy 4lomza.pl

Foto: Milion razy 4lomza.pl
cz śr, 01 lutego 2006 19:37

W styczniu 2006 roku strony portalu 4lomza.pl wyświetlały się na monitorach Państwa komputerów ponad milion razy. Przez 31 dni stycznia z serwisem połączyło się ponad 51 tysięcy różnych komputerów z niemal wszystkich zakątków globu. To rekordy w czteroipółletniej historii najpopularniejszego w tej części kraju portalu internetowego.

« · «« · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę