sobota, 23 lutego 2019 napisz DONOS@

Idzie zima

Foto: Idzie zima
cz wt, 23 stycznia 2007 17:06

W środę w Łomży zrobi się zimowo – zapowiadają synoptycy. Nad ranem ma zacząć padać śnieg, który powinien sypać jutro przez cały dzień, a także w nocy z środy na czwartek i jeszcze w czwartek do wieczora. Prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej za cały okres może wynieść 10-15 cm.

Skrzyżowanie na pasach

Foto: Skrzyżowanie na pasach
cz wt, 23 stycznia 2007 14:10

Łagodna zima sprzyja prowadzeniu inwestycji. Widać to choćby przy skrzyżowaniu ulic Zwadzkiej i Alei Piłsudskiego, gdzie budowany jest supermarket dla Kauflanda. Zimą postawiono praktycznie cały budynek, a teraz wykonywany jest choćby dojazd do supermarketu od strony ulicy Porucznika Łagody. I wszystko byłoby ładnie gdyby nie fakt, że wjazd ten budowany na wprost przed wejściem do Centrum Katolickiego i w miejscu gdzie jest przejście dla pieszych....

Psychiatrzy zbadają pirata drogowego z Łomży

Foto: Psychiatrzy zbadają pirata drogowego z Łomży
cz pon, 22 stycznia 2007 16:31

Przemysław L. 30-letni kierowca z Łomży który zasłynął po tym jak białostocki fotoradar wykonał mu w ciągu godziny kilkadziesiąt zdjęć trafił na badania psychiatryczne do szpitala w Łomży – podał na swojej stronie internetowej Kurier Poranny. Badania mają pomóc ustalić, czy nie ma wskazań medycznych do odebrania mu prawa jazdy.

Starosta apeluje o zmiany w projektach „Rozwój Polski Wschodniej”

Foto: Starosta apeluje o zmiany w projektach &#82...
cz pon, 22 stycznia 2007 14:48

Starosta łomżyński chce aby na liście projektów realizowanych w ramach programu Rozwój Polski Wschodniej znalazł się także ten dotyczący przebudowy drogi Nowogród – Kuzie wraz z modernizacją mostu na rzece Pisie. W piątek starosta Krzysztof Kozicki przekazał Grażynie Gęsickiej Minister Rozwoju Regionalnego list w tej sprawie.

Patologia uderza w rodziny

Foto: Patologia uderza w rodziny
cz pon, 22 stycznia 2007 12:45

Niemal 10 procent wszystkich przestępstw, którymi zajmowali się w ubiegłym roku łomżyńscy prokuratorzy dotyczyło przestępstw przeciwko rodzinie i opiece – podał prokurator okręgowych Henryk Żochowski. W sumie w całym okręgu łomżyńskim odnotowano 904 takie sprawy. Najwięcej bo ponad 340 z nich dotyczyło Grajewa i najbliższej okolicy. W rejonie Łomży było ich 285.

Ranny motocyklista

cz pon, 22 stycznia 2007 07:58

Z połamanymi żebrami i ogólnymi potłuczeniami trafił wczoraj do łomżyńskiego szpitala 22 letni motocyklista. To poszkodowany w wypadku jaki wydarzył się w niedzielne popołudnie na skrzyżowaniu tuż przy kościele Krzyża Świętego. Zderzyły się tu motor i dwa samochody.

Fotoradarowy rekordzista jest już znany

cz nie, 21 stycznia 2007 22:14

Jest nim trzydziestoletni mieszkaniec Łomży Przemysław L. . Czwartkowego wieczoru na ulicy Branickiego 37 razy przekroczył prędkość przy tym samym fotoradarze, który za każdym razem robił mu fotografię. Zawracał na najbliższym skrzyżowaniu i znowu nabierał prędkości i tak w kółko. Kierując seatem jeździł z tak przez godzinę. Dzięki temu wyczynowi łomżanin ma na koncie 370 punktów karnych i prawie 20 tysięcy mandatu do zapłacenia.

Zlot Druha Szarego - Drozdowo 2007

Foto: Zlot Druha Szarego - Drozdowo 2007
cz so, 20 stycznia 2007 11:22

Łomżyńscy harcerze po raz czternasty uczczą rocznicę urodzin - w tym roku już 127. - współtwórcy polskiego harcerstwa i twórcę krzyża organizacji Druha Szarego, czyli ks. harcmistrza Kazimierza Lutosławskiego. Organizują w Łomży i w Drozdowie, skąd pochodzi i gdzie jest pochowany zasłużony społecznik, XIV Zlot Druha Szarego. Imprezie towarzyszyć będzie Polowa Zbiórka Naczelników Poczt Harcerskich ZHP z całej Polski.

37 razy w ciągu godziny złapany przez fotoradar

Foto: 37 razy w ciągu godziny złapany przez fotoradar
cz pt, 19 stycznia 2007 15:08

Aż 37 razy w ciągu jednej godziny przekroczył dozwoloną prędkość mieszkaniec Łomży, co odnotował fotoradar zainstalowany w centrum Białegostoku. Wszystkie wykroczenia popełnił w tym samym miejscu. Wyczyn pirata drogowego wykryto, gdy policjanci przejrzeli zapis z jednego z zamontowanych na stałe ulicznych fotoradarów w centrum Białegostoku.

Nowy p.o. łomżyńskiego ARiMR

cz pt, 19 stycznia 2007 09:57

Zamiana w kierownictwie Podlaskiego Oddziału Regionalnego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Łomży. Pełniący dotychczas obowiązki dyrektora Jerzy Leszczyński został zdegradowany do wicedyrektora, a nowym p.o. dyrektora został były wicedyrektor Bogdan Domagała.

„Cyryl” szaleje nad regionem

Foto: „Cyryl” szaleje nad regionem
cz pt, 19 stycznia 2007 09:56

Do 6.30 było na ogół spokojnie – mówią strażacy, którzy dyżurowali nocą w Miejskiem Stanowisku Kierowania. Do tego czasu wichura powaliła zaledwie 3 drzewa. Rano ich liczba gwałtownie jednak wzrosła. Do godziny 8.00 strażakom zgłoszono aż 16 powalonych drzew w Łomży i na terenie powiatu łomżyńskiego. W większości przypadków drzewa przewróciły się na drogi nie wyrządzając żadnych szkód. Trzy z nich spadły jednak na dachy domów przy ul. Nadnarwiańskiej, Kolegiackiej i Cegielnianej w Łomży. Strażacy informują, że straty spowodowane powalonymi drzewami nie są duże.

Nadciąga wichura

Foto: Nadciąga wichura
cz cz, 18 stycznia 2007 15:58

Meteorolodzy z Biuro Prognoz w Białystoku ostrzegają przed zbliżającą się wichurą. W nocy prędkość wiatru w porywach może wynieść nawet do 100 km/h. Dyżurny synoptyk Tomasz Siemieniuk ostrzega, że przy takiej pogodzie mogą wystąpić zniszczenia zabudowań, zrywanie dachów, uszkodzenia wież i kominów, zrywanie linii napowietrznych, wyrywanie drzew z korzeniami i utrudnienia komunikacyjne.

Proces o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych

cz śr, 17 stycznia 2007 16:16

Sąd Okręgowy w Łomży odroczył bezterminowo sprawę z powództwa małżeństwa Wojnarowskich z Łomży, przeciwko tamtejszemu szpitalowi i lekarzowi z tego szpitala o odszkodowanie za odmowę badań prenatalnych. Sąd chce uzupełnić opinie biegłych, które są kluczowe dla orzeczenia w tej sprawie. Dał biegłym na to sześć tygodni. To ponowny proces w tej sprawie. W pierwszym sąd uznał zasadność jedynie części roszczeń finansowych Wojnarowskich.

Liczą na twój procent

Foto: Liczą na twój procent
cz śr, 17 stycznia 2007 11:37

Sam zdecyduj na co idą twoje podatki – działacze stowarzyszeń i zachęcają do skorzystania z możliwości przekazania 1% płaconego podatku dochodowego na rzecz organizacji pożytku publicznego. Zgodnie z wykazem Ministerstwa Sprawiedliwości w Łomży jest 14 takich organizacji, a na terenie na terenie byłego województwa łomżyńskiego łącznie 28.

Nim objął rządy, chcą go odwołać

cz wt, 16 stycznia 2007 16:50

Raptem pół godziny trwała nadzwyczajna sesja Sejmiku województwa podlaskiego. Radni spotkali się by formalnie złożyć wniosek o odwołanie marszałka elekta Bogusława Dębskiego z PiS. Nim jednak do tego doszło radni bez żadnych sporów wybrali Komisję Rewizyjną. Jest ona niezbędna aby Sejmik za miesiąc mógł rozpatrywać wniosek o odwołanie marszałka.

Tylko zimy brak...

cz wt, 16 stycznia 2007 15:46

Zimy nie ma, ale sprzęt zimowy musi być dobry uznali pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Inspekcji Handlowej w Białymstoku i ruszyli na kontrole zimowego sprzętu sportowego w sklepach regionu. Kontrolowano sanki, łyżwy, narty i m.in. deski snowboardowe. W 9 placówkach handlujących sprzętem tego typu zakwestionowano aż 1/3 badanego sprzętu, przy czym ze względów bezpieczeństwa tylko jedną partię sanek. Pozostałe uwagi inspektorów dotyczyły niewłaściwego oznakowania.

Biskup Stefanek w konfraterni Zakonu Paulinów

cz wt, 16 stycznia 2007 11:27

Biskup diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek został przyjęty w poczet konfratrów Zakonu Paulinów. Uroczystość odbyła się dziś w przed Cudownym Obrazem Matki Bożej na Jasnej Górze.

Dochodowy fotoradar

cz wt, 16 stycznia 2007 10:12

Blisko 900 mandatów z tytułu jazdy z nadmierną prędkością wystawili w minionym roku strażacy miejscy w Łomży. Mandaty to efekt fotoradaru, który już przed trzema laty zakupiły władze miasta. Jak twierdzi Zbigniew Gadziński z-ca komendanta Straży Miejskiej dochód jaki uzyskał ratusz z fotoradaru tylko w ubiegłym roku po raz kolejny pokryłby koszty związane z jego zakupem.

WOŚP w Łomżyńskiem: Pieniądze na rzecz dzieci poszkodowanych w wypadkach

Foto: WOŚP w Łomżyńskiem: Pieniądze na rzecz dzieci p...
cz pon, 15 stycznia 2007 21:06

Skończyło się wielkie, ogólnonarodowe granie Polaków w XV Finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaczęło się wielkie liczenie pieniędzy, tak aby w razie wypadku sprzęt do ratowania ludzkiego życia był nowoczesny, sprawny i mógł być szybko użyty. Aby pomoc nie nadeszła za późno. Ile zebrali wolontariusze w Łomżyńskiem? Ponad 74 tysiące złotych. Będzie pewnie trochę więcej, bo część pieniędzy jest jeszcze liczonych, a część - w drodze.

Niebezpieczne przedpołudnie

cz pon, 15 stycznia 2007 15:50

Do dwóch wypadków z udziałem pieszego i rowerzysty doszło w poniedziałkowe przedpołudnie w Łomży. Najpierw o godzinie 10.30 ciężarówka marki Volvo potrąciła 14-letnią dziewczynę. Do zdarzenia doszło na jednym z przejść dla pieszych na Al. Leginów. Poszkodowana została przewieziona do szpitala.

« · «« · 823 · 824 · 825 · 826 · 827 · 828 · 829 · 830 · 831 · 832 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę