środa, 19 grudnia 2018 napisz DONOS@

Pieskie sprawy...

Foto: Pieskie sprawy...
cz pt, 20 kwietnia 2007 16:41

Co zrobić, aby na trawnikach i w piaskownicach nie było psich odchodów - to temat jaki zdominował dyskusję radnych miasta z komisja rodziny opieki społecznej i zdrowia o utrzymaniu czystości i porządku na terenie Łomża. Radni doszli do wniosku, że należy przeprowadzić kampanię informacyjną przypominającą właścicielom psów o ich obowiązkach...

Podwodne zwiedzanie kamieniołomów

Foto: Podwodne zwiedzanie kamieniołomów
cz pt, 20 kwietnia 2007 15:36

Kolejne wyzwanie postawili przed sobą członkowie Łomżyńskiego Klubu Płetwonurków „Podwodny Jeleń”. Tym razem chcieli zobaczyć jak wyglądają podwodny świat zalanych kamieniołomów. Chcieli i zobaczyli...

Eksplozja wiosny w Szepietowie

Foto: Eksplozja wiosny w Szepietowie
cz pt, 20 kwietnia 2007 14:06

Kwiaty, krzewy, drzewka ozdobne i owocowe, a także wszystko co jest potrzebne do ich uprawy i pielęgnacji będzie można zobaczyć i kupić w weekend w Szepietowie. „Wiosenne Targi Ogrodnicze” już po raz 13 organizuje tamtejszy środka Doradztwa Rolniczego. Jak podkreślają organizatorzy targów to jedna z największych imprez tego typu w kraju. Do Szepietowa przyjeżdżają wystawcy z całej Polski... Każdy z klientów będzie mógł zakupić coś zielonego i kwitnącego do swego ogrodu, na balkon, czy choćby na parapet.

Fałszerstwo w książeczce szczepień psa

cz pt, 20 kwietnia 2007 10:11

Nietypowe przestępstwo ujawnili policjanci z Zambrowa. Zatrzymali mężczyznę, który podrobił wpis w książce szczepień swojego psa. Właściciel rodwajlera - rasy uważanej za niebezpieczną - przeprawił datę ostatniego szczepienia zwierzęcia.

PiS da swoim

cz pt, 20 kwietnia 2007 10:03

Prawie milion złotych zostanie wydane na diety członków komisji referendalnych, którzy będą czuwać nad przebiegiem wojewódzkiego referendum w sprawie przebiegu obwodnicy Augustowa. Połowę składu każdej obwodowej komisji referendalnej wyznaczą działacze inicjatora referendum czyli Prawa i Sprawiedliwości. Pozostali członkowie mają zostać wyznaczeni przez lokalne samorządy.

Gdański sąd aresztował łomżan

cz cz, 19 kwietnia 2007 17:37

Gdański sąd aresztował siedmiu zatrzymanych we wtorek łomżan. Są podejrzani m.in. o handel narkotykami, wymuszanie haraczy, udział w strzelaninie i włamanie do komisariatu policji. Wśród aresztowanych jest m.in. domniemany szef gangu Sławomir W., pseud. Generał, któremu grozi do 10 lat więzienia.

Zarzuty i wnioski o aresztowania

cz cz, 19 kwietnia 2007 06:46

Sławomirowi W. ps. „Generał”, domniemanemu przywódcy gangu z Łomży grozi do 10 lat więzienia. Gdańska prokuratura apelacyjna postawiła w środę jemu i sześciu innym mężczyznom zarzuty. Wystąpiła też do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie zatrzymanych we wtorek mężczyzn.

Szwedzkie kule wyłowione z Narwi

Foto: Szwedzkie kule wyłowione z Narwi
cz cz, 19 kwietnia 2007 05:44

Muzeum Forteczne w schronie pogotowia bojowego Fortu III w Piątnicy przeżyło wczoraj oblężenie. Blisko setka działaczy powstałego w 2003 r. stowarzyszenia Klub Fort, przyjaciół i sympatyków przybyła, aby zwiedzić największą w naszym regionie ekspozycję militariów, związanych z liczącymi blisko sto lat carskim umocnieniami obronnymi. Forty mają swoje tajemnice i przez lata obrosły legendą, jak choćby to, że pod Narwią łączą się z klasztorem Ojców Kapucynów. Olbrzymie budowle były użyte zaledwie dwa razy, i to przez Polaków: w 1920 i 1939 roku. Dziś stanowią magnes, który przyciąga nad Narew miłośników historii i turystów. Magnes działa dzięki twórcy Muzeum Fortecznego płk. Ludwikowi Zalewskiemu (obecnie senatorowi RP), jego synowi Pawłowi i działaczom stowarzyszenia Klub Fort, które powoli przywraca zabytek do życia.

Światła przez cały rok

śr, 18 kwietnia 2007 17:31

We wtorek weszła w życie nowelizacja Prawa o ruchu drogowym, która wprowadza m.in. obowiązek jazdy z włączonymi światła mijania przez całą dobę i przez cały rok. Nowe prawo dodaje w związku z tym kolejne pytania, na które podczas egzaminu odpwiedzieć musi przyszły kierowca. Są to kolejne zmiany w puli ok. 800 pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy.

Pożar w fabryce mebli w Kupiskach

Foto: Pożar w fabryce mebli w Kupiskach
śr, 18 kwietnia 2007 17:17

Przez kilka godzin trwało gaszenie pożaru hali w fabryce mebli Home Pine w Kupiskach Starych nieopodal Łomży. Jedna osoba została ranna. Młody mężczyzna ma poparzoną rękę. Straty spowodowane pożarem strażacy szacują na około 350 tys zł.

Wybory osiedlowe - harmonogram

cz wt, 17 kwietnia 2007 14:54

Pomóż pogorzelcom z Mątwicy

Foto: Pomóż pogorzelcom z Mątwicy
cz wt, 17 kwietnia 2007 14:06

Dnia 7 kwietnia 2007r. we wsi Mątwica Państwu Sawickim spłonął dom. W pożarze tym zginęło trzech członków rodziny, a siedem osób pozostało bez dachu nad głową. Teraz z pomocą ludzi dobrej woli próbują stanąć na nogi... Burmistrz Nowogrodu prosi ludzi dobrego serca o wsparcie finansowe rodziny Sawickich.

Grupa przestępcza pod dwództwem „Generała” rozbita

Foto: Grupa przestępcza pod dwództwem „Gene...
cz wt, 17 kwietnia 2007 12:51

Wymuszali haracze, rozprowadzali narkotyki i spirytus. Teraz ze swojej nielegalnej działalności wytłumaczą się przed sądem. We wtorek rano policjanci z białostockiego zarządu Centralnego Biura Śledczego razem z funkcjonariuszami zarządu operacji antyterrorystycznych KGP wkroczyli do kilku mieszkań na terenie Łomży. Zatrzymali tam siedmiu mężczyzn podejrzewanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym. Jej szefem wg. policji był Sławomir W. ps. „Generał”.

PO z Piorunkiem na czele

Foto: PO z Piorunkiem na czele
cz wt, 17 kwietnia 2007 12:39

Jacek Piorunerk ponownie będzie otwierał listę kandydatów Platformy Obywatelskiej w okręgu łomżyńsko-kolneńsko-grajewskim w wyborach do sejmiku województwa podlaskiego. Poza nim na liście znalazło się jeszcze 9 osób. W porównaniu z nazwiskami, które partia zgłosiła przez listopadowymi wyborami powtarzają się tylko dwa nazwiska – Piorunek i Gałązka. Tak jak i Jacek Piorunek także Hanka Gałązka utrzymała swoje stare miejsce na liście – jest czwarta.

Włącz światła...

Foto: Włącz światła...
cz wt, 17 kwietnia 2007 06:08

Od dziś kierowcy wsiadając do samochodu muszą pamiętać o włączeniu świateł mijanie lub do jazdy dziennej. Zgodnie z nowym prawem ten obowiązek jest już całoroczny. Jak argumentują policjanci wprowadzenie obowiązku używania świateł mijania w ciągu dnia niezależnie od aury to kolejny krok w szeregu przedsięwzięć podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach.

Zginął w płonącej stodole

cz pon, 16 kwietnia 2007 23:05

Tragicznego odkrycia dokonali strażacy gaszący pożar drewnianej stodoły w miejscowości Ożarki Olszanka, gmina Rutki, powiat zambrowski. W trakcie dogaszania pożaru znaleźli zwęglone zwłoki 57 letniego mężczyzny – właściciela gospodarstwa. Na razie nie wiadomo co mogło spowodować pożar stodoły.

N@utobus w Łomży

Foto: N@utobus w Łomży
cz pon, 16 kwietnia 2007 17:57

Dzieci, urzędnicy, a nawet policjanci z Łomży odwiedzali w poniedziałek zaparkowany na Starym Rynku n@utobus. Autobus z dostępem do internetu od niemal dwóch miesięcy jeździ po wsiach, miasteczkach i miastach województwa podlaskiego i wszędzie zachęca do korzystania z usług on-line.

Mecz podwyższonego ryzyka

Foto: Mecz podwyższonego ryzyka
cz pon, 16 kwietnia 2007 16:55

Do środowego spotkania ŁKS Łomża – Jagiellonia Białystok szykują się piłkarze, kibice i policjanci, a powinni także inni mieszkańcy Łomży.... Drugoligowe derby województwa podlaskiego, to mecz o podwyższonym ryzyku... Porządku na łomżyńskim stadionie będą pilnowali ochroniarze, ale w pobliżu będzie czuwało także kilkuset policjantów. I choć zabezpieczenia są znacznie większe niż przy „zwykłym” meczu piłkarskim policjanci apelują do kierowców z Łomży i regionu, aby - jeśli to możliwe - omijali w środowe popołudnie ulicę Zjazd.

Będzie nowy komendant

Foto: Będzie nowy komendant
cz pon, 16 kwietnia 2007 16:09

Komendant Wojewódzki Policji w Białegostoku przechodzi na wcześniejszą emeryturę. Inspektor Adam Mularz złożył wniosek, o przejście na wcześniejszą emeryturę i został on przyjęty. Komenda Główna Policji nie ujawnia czym był uzasadniony wniosek ins. Mularza. Wiadomo natomiast, że taki sam wniosek złożył także komendant policji we Wrocławiu.

Pamiętają...

Foto: Pamiętają...
cz pon, 16 kwietnia 2007 15:15

W Niedzielę Miłosierdzia, jak co roku od kilku już lat, w kościele Miłosierdzia Bożego w Łomży na spotkali się Mszy św. członkowie łomżyńskiego oddziału Związku Sybiraków oraz ich rodziny. W ten sposób w kolejną, 67. rocznicę kwietniowych wywózek 1940 roku dziękowali za szczęśliwy powrót do Ojczyzny. Podczas uroczystości Krzyżem Zesłańców Sybiru, nadanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej, została odznaczona kilkunastoosobowa grupa Sybiraków.

« · «« · 798 · 799 · 800 · 801 · 802 · 803 · 804 · 805 · 806 · 807 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę