czwartek, 19 lipca 2018 napisz DONOS@

Prawomocnego wyroku za bony świąteczne w MPWiK nie ma - prostujemy

cz pt, 11 października 2013 12:16

Postępowanie przed Sadem Apelacyjnym w Białymstoku w sprawie wydawanych przez Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji bonów świątecznych pracownikom jest w toku i jeszcze się nie zakończyło wydaniem wyroku – mówi sędzia Janusz Sulima, rzecznik prasowy SA w Białymstoku, potwierdzając przekazywane przez miejską spółkę informacje o błędzie jaki podaliśmy w informacji na ten temat z wtorku (pt. „MPWiK wydawał bezprawnie bony świąteczne pracownikom”). W związku z powyższym przepraszamy za wprowadzenie w błąd i prostujemy: – prawomocny wyrok w tej sprawie nie zapadła i póki co spółka nie musi płacić żądanych przez ZUS zaległych składek od wartości tych bonów.

60 lat od śmierci „Huzara”

Foto: 60 lat od śmierci „Huzara”
cz pt, 11 października 2013 08:22

11 października 1953 roku o godz. 13.30 w Więzieniu Karno-Śledczym przy ul. Kopernika w Białymstoku więzienny kat Aleksander Jurczuk wykonał wyrok śmierci na kpt. Kazimierzu Kamieńskim ps. „Huzar”, jednym z najdzielniejszych i najdłużej walczących żołnierzy podziemia niepodległościowego w Polsce. 13 marca 1997 roku SW w Białymstoku unieważnił wyrok. Pośmiertnie, postanowieniem prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego z 9 listopada 2007 „za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej” został odznaczony Krzyżem Wielkim Orderu Odrodzenia Polski. Dziś, w 60. rocznicę tego morderstwa w Nowych Piekutach, skąd pochodził bohaterski żołnierz odbędą się uroczystości ku jego pamięci.

Więcej szczęścia niż rozumu... Miał 3,57 promila alkoholu

Foto: Więcej szczęścia niż rozumu... Miał 3,57 promil...
cz cz, 10 października 2013 21:08

„Więcej szczęścia niż rozumu” – jak mówią świadkowie - miał kierowca toyoty yaris, która późnym wieczorem z pełną prędkością uderzyła w tył dużej przyczepy ciągniętej przez ciągnik rolniczy. Do wypadku doszło w okolicach Kobylina na krajowej 61 pomiędzy Łomżą – Stawiskami. Według świadków kierowca toyoty miał być kompletnie pijany. Policjanci to potwierdzają. Badanie alkomatem wykazało aż 3,57 promila alkoholu w organizmie.

Szukają winnego skażenia pulw za oczyszczalnią ścieków

Foto: Szukają winnego skażenia pulw za oczyszczalnią ...
cz cz, 10 października 2013 11:17

Prokurata Rejonowa w Łomży prowadzi śledztwo w sprawie skażenia środowiska do jakiego doszło na terenie nadnarwiańskich pulw za miejską oczyszczalnią ścieków. W czerwcu odkryto tam tajemniczą śmierdzącą maź, która „wypaliła” wszelką roślinność na powierzchni kilkudziesięciu metrów. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska ustalił, że maź ma skład podobny do typowych osadów ściekowych z oczyszczalni, a Instytut Medycyny Wsi w Lublinie stwierdził, że „stwarza zagrożenie dla zdrowia ludzi i zwierząt”. W dostarczonej do badań próbce wykryto jaja pasożytów jelitowych.

Najlepszy wśród samorządowych

Foto: Najlepszy wśród samorządowych
cz śr, 09 października 2013 18:06

Opracowany przez firmę SPEED z Łomży portal internetowy Urzędu Miejskiego w Łomży został uznany za najlepszy samorządowy portal w województwie podlaskim. Portal zdobył Złoty Laur we współzawodnictwie „Podlaski SuperPortal Samorządowy” oraz nagrodę Senatora RP Bohdana Paszkowskiego. - Kapituła uznała, że www.lomza.pl był najlepszym źródłem informacji samorządowej w województwie podlaskim w 2012 roku – podał urząd miejski w komunikacie.

To nie rozwój, to degradacja...

cz śr, 09 października 2013 17:12

- To jest nieprawdą, że Łomża jest dyskryminowana. Niestety krawiec kraje jak mu materiału staje – bronił się Walenty Korycki, wicemarszałek województwa podlaskiego odpierając zarzuty do przedstawionego projektu „Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Podlaskiego”. Plan – jak podawaliśmy we wtorek - zakłada, że do Łomży do 2025 roku nie będzie docierała kolej pasażerska, a według podanego „scenariusza realistycznego” rozwoju układu transportowego do tego czasu Łomża nie będzie miała też obwodnic. I w sumie te dwa tematy zdominowały zorganizowane w łomżyńskim ratuszu konsultacje społeczne tego projektu. Według zapewnień wicemarszałka linia kolejowa do Łomży ma być rewitalizowana z środków Regionalnego Programu Operacyjnego w latach 2014-2020, ale pod przewozy towarowe. Znajdujące się w dokumencie kontrowersyjne zapisy dotyczące rozwoju układu transportowego mogą zostać zaś z niego wyrzucone – zapewniał Jacek Tim z poznańskiej firmy, która na zlecenie marszałka opracowała dokument.

Radni Łomży wezwą na pomoc CBA?

cz śr, 09 października 2013 11:54

Komisja Rewizyjna Rady Miasta zwróciła się z oficjalnym wnioskiem do Rady Miasta aby powierzone jej wyjaśnienie sprawy użyczenia w bezpłatne użytkowanie na 20 lat Towarzystwu Wiedzy Powszechnej budynku na Bawełnie oraz powołania miejskiej spółki Park Przemysłowy Łomża Rada Miasta skierowała do Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Za takim wnioskiem opowiedziało się 5 z 7 członków komisji uczestniczących w jej wczorajszym posiedzeniu.

BMW z narkotykami

Foto: BMW z narkotykami
cz śr, 09 października 2013 10:26

Ponad dwa kilogramy marihuany przejęli łomżyńscy policjanci. Narkotyki znaleziono u dwóch pasażerów BMW zatrzymanego do kontroli w poniedziałek wieczorem w Łomży. Jak informuje policja wcześniejsze ustalenia wskazywały, że samochodem mogą być przewożone narkotyki. Policjanci zatrzymali dwóch młodych mężczyzn – 21-latka z okolic Łomży i 20-latka z Łomży. Według szacunków policji czarnorynkowa wartość przejętych narkotyków przekracza 70 tysięcy złotych.

MPWiK wydawał bezprawnie bony świąteczne pracownikom

cz wt, 08 października 2013 10:09

Około 70 tysięcy złotych zaległych składek ZUS z odsetkami musi zapłacić łomżyńskie Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji za wydawane bony towarowe pracownikom z okazji świąt Wielkiej Nocy i Bożego Narodzenia. Okazało się, że bony wypłacane z funduszu świadczeń socjalnych, o wartości kilkuset złotych, wydawane były bezprawnie. Sąd Apelacyjny w Białymstoku odrzucił odwołanie spółki od niekorzystnego dla niej wyroku sądu w Łomży.

Marszałek widzi Łomżę bez kolei... i bez obwodnicy?

Foto: Marszałek widzi Łomżę bez kolei... i bez obwodn...
cz wt, 08 października 2013 08:05

„Plan zrównoważonego rozwoju publicznego transportu zbiorowego dla Województwa Podlaskiego” zakłada, że do Łomży do 2025 roku nie będzie docierała kolej pasażerska. Według opracowania powstałego na zlecenie marszałka województwa podlaskiego „scenariusz realistyczny” rozwoju układu transportowego nie przewiduje także, że w tym czasie Łomża będzie miała obwodnicę.

Łomżanie podzielili się posiłkiem

Foto: Łomżanie podzielili się posiłkiem
cz pon, 07 października 2013 09:16

Blisko 1800kg zebrali wolontariusze z 59. Drużyny Harcerskiej „Ptaki Ptakom” w Łomży, w trakcie Zbiórki Żywności „Podziel się Posiłkiem”. - Łomżanie najchętniej do koszyków wrzucali makarony, a najmniej smarowideł różnych – przekazuje harcerz Paweł Dąbrowski. - W akcję włączyli się także bracia zakonni z łomżyńskiego klasztoru Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów z ul. Krzywe Koło 3, którzy przynieśli dużo dżemów własnej produkcji. Zebrana żywność trafi do najuboższych rodzin w mieście i regionie.

Zgrzywa przewodniczącym PO w Łomży... i kandydatem na prezydenta

Foto: Zgrzywa przewodniczącym PO w Łomży... i kandyda...
cz nie, 06 października 2013 20:15

Sławomir Zgrzywa (51 lat) dalej będzie przewodził miejskim strukturom Platformy Obywatelskiej. W niedzielę, w drugiej turze wyborów pokonał 51 do 30 Cezarego Kisiela (34 lata). Zgrzywa to jeden z założycieli PO nie tylko w mieście, ale i województwie. Przewodniczącym miejskich struktur PO jest od czerwca 2012 roku. Jak mówił Sławomir Zgrzywa podczas niedzielnego zjazdu przewodniczący Rady Powiatowej PO w Łomży jest naturalnym kandydatem na prezydenta miasta w przyszłorocznych wyborach samorządowych.

Sobotnia zbiórka żywności „Podziel się posiłkiem” w Łomży

Foto: Sobotnia zbiórka żywności „Podziel się posiłkie...
mm pt, 04 października 2013 18:49

Henryk Sawicki obudził się już o szóstej rano. Za oknem było wprawdzie minus pięć stopni, ale mroźnym piątkiem wcale się nie przejął, bo myślami krążył wokół Zbiórki Żywności „Podziel się posiłkiem”. - Jestem od '85 wolontariuszem, czyli wolnym człowiekiem – 64-latek uśmiecha się na nieoczekiwane skojarzenie słów w Biedronce przy Dwornej, gdzie od ósmej do osiemnastej zebrał od klientów cały wózek żywności i zbiera w drugi razem z 7-letnią wnuczką Wiktorią Prostek. - Ja na pewno z dziadkiem w sobotę wytrzymam! – zapewnia dziewczynka, dziękując klientowi, który oprócz zakupów dla siebie pomyślał o czymś dla rodzin wielodzietnych z Łomży. Tak wytrwałych wolontariuszy spotkamy w sklepach wielkopowierzchniowych miasta ok. siedemdziesięciorga.

Skrzydlaci i czworonożni pupile na imieninach św. Franciszka

Foto: Skrzydlaci i czworonożni pupile na imieninach ś...
cz pt, 04 października 2013 16:18

Po prawie czterech godzinach zabawy idą w słoneczne popołudnie ulicą Stacha Konwy w Łomży dwie roześmiane dziewczęta: Jessi Jansen (lat 19) i Klaudia Chojnowska (lat 16). Pierwsza dźwiga akwarium z chomikiem Fiki wśród wiórków, a druga chomika Niki trzyma troskliwie w dłoniach. Okazuje się, że cieszy je nie tylko perspektywa pogodnego weekendu. - Wracamy z festynu „Pupile Wety”, jaki po raz ósmy zorganizowaliśmy w naszej szkole – opowiadają. - Było naprawdę bardzo fajnie: dowiedzieliśmy się o pielęgnacji zwierząt, tańczyliśmy, śpiewaliśmy i najedliśmy się, bo nasze koleżanki i koledzy przygotowali mnóstwo potraw i smakołyków. Było smacznie i wesoło! Można dodać, że było również prospołecznie i humanitarnie: symboliczne opłaty ze zbiórki i loterii oraz zyski ze sprzedaży babki ziemniaczanej, grochówki, bigosu, kiełbasek i ciast zasilą Schronisko Arka w Łomży, dla którego psiaków nie tylko przedszkolaki przyniosły suchą karmę. Co kto miał.

Wróciłeś z emigracji? Możesz dostać dotację na własny biznes.

Foto: Wróciłeś z emigracji? Możesz dostać dotację na ...
cz pt, 04 października 2013 13:42

Zaproszenie do udziału w projekcie skierowanym dla migrantów powrotnych mających pomysł na własną działalność gospodarczą. Dofinansowanie nawet: 12 000,00 zł.

Pomoc drogowa na „opale”

cz pt, 04 października 2013 13:37

Podczas kontroli ciężarowego volkswagena wykorzystywanego jako samochód pomocy drogowej funkcjonariusze łomżyńskiej Służby Celnej w jego baku zamiast napędowego ujawnili olej opałowy. - Pobrana ze zbiornika zatrzymanego w Kolnie samochodu próbka paliwa nie budziła wątpliwości – jej czerwony kolor wskazał, że w samochodzie jest olej opałowy – przekazuje Maciej Czarnecki rzecznik prasowy Izby Celnej w Białymstoku.

Strzały w Łomży. Policjanci ścigali BMW z kontrabandą

Foto: Strzały w Łomży. Policjanci ścigali BMW z kontr...
cz pt, 04 października 2013 12:43

- Policjanci oddali jeden, lub kilka strzałów – mówi Ewelina Szlesińska oficer prasowy Policji w Łomży relacjonując pościg jaki przed południem rozgrywał się w Łomży. - Policjanci strzelali w koła uciekającego BMW. Uciekiniera ostatecznie udało się zatrzymać w Kupiskach. Nikt z ludzi w zdarzeniu nie ucierpiał.

Platforma wybiera władze...

cz pt, 04 października 2013 08:10

Trzech działaczy Platformy Obywatelskiej rywalizuje o władze w miejskich strukturach partii. Sławomir Zgrzywa, Maciej Głaz i Cezary Kisiel ponoć mają po około 1/3 delegatów na niedzielny zjazd wyborczy. Nie doszło do żadnego porozumienia wyborczego i wszystko ma się rozstrzygnąć dopiero na sali. Aby zostać szefem PO w Łomży któryś z nich musi zdobyć teoretycznie aż 51 głosów poparcia.

Szczęśliwa Prezydentowa Karolina Kaczorowska w Łomży

Foto: Szczęśliwa Prezydentowa Karolina Kaczorowska w ...
cz pt, 04 października 2013 08:08

- Jestem taka szczęśliwa, ja tego dnia nie zapomnę, jak patrzę na tę młodzież... – mówiła z wielką powagą i z niekłamanym wzruszeniem Prezydentowa Karolina Kaczorowska (lat 83), wdowa po zmarłym w katastrofie smoleńskiej ostatnim Prezydencie RO na uchodźstwie Ryszardzie Kaczorowskim (1919 – 2010), do społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 w Łomży i gości, którzy przybyli na spotkanie z okazji wydania beletryzowanego zbioru jej wspomnień autorstwa Iwony Walentynowicz (lat 33). - Ja tego nie miałam: najpierw zesłanie z rodzicami i bratem na Sybir, w czasie wojny Afryka, w obozie dla polskich matek z dziećmi, wszystko z łaski od Anglika... Rośniecie, uczycie się w polskiej szkole, chodzicie do polskiego kościoła. Nie marnujcie ani dnia.... Wykształcenie zostanie do końca życia...

Łomżyńskie trojaczki i łóżeczka od radnych... sejmiku

Foto: Łomżyńskie trojaczki i łóżeczka od radnych... s...
cz cz, 03 października 2013 17:23

- Cieszę się, że nie wylądowałam z córeczkami w Warszawie czy w Białymstoku, bo w Łomży mamy bardzo dobre warunki, tutaj jest fachowa obsługa dzień i noc – mówiła wzruszona Monika Popowska, karmiąc piersią jedną z córeczek na kołyszącym się płynnie automatycznym fotelu w oddziale noworodkowym Szpitala Wojewódzkiego w Łomży, gdzie odwiedzili 32-letnią mamę i urodzone przez nią 21. września trojaczki Karol Pilecki z zarządu województwa podlaskiego oraz łomżyńscy radni sejmiku: Marek Olbryś i Robert Łada. - Serdecznie dziękuję panom za pamięć...

« · «« · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · 360 · 361 · 362 · »» · »
 
180410021817.gif
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę