piątek, 19 października 2018 napisz DONOS@
181008123620.png
181012054326.gif
180924102637.png
181006032236.gif
181001100146.png
181011100540.png

Zabiła go pękająca opona

cz pon, 17 lutego 2014 11:18

60-letni Czech zmarł w wyniku obrażeń, jakich doznał na skutek pęknięcia pompowanej opony ciężarówki. Do nieszczęśliwego wypadku doszło na terenie jednej ze stacji paliw pod Zambrowem. Mimo niemal natychmiastowej pomocy medycznej i zabrania go do szpitala mężczyzna zmarł.

Koperta „papieskiego” stypendysty

Foto: Koperta „papieskiego” stypendysty
cz so, 15 lutego 2014 20:41

Stoją z podręcznymi bagażami na ul. Dwornej w Łomży po dwóch dniach spędzonych w elitarnym gronie stypendystów Dzieła Nowego Tysiąclecia Diecezji Łomżyńskiej, których w tym roku jest aż 54. Wesoła Ewelina Stepnowska (lat 18) uczy się jeszcze w technikum ekonomicznym Zespołu Szkół nr 2 w Ostrowi Mazowieckiej, Wioleta Bocian (lat 17) myśli już o maturze w tamtejszym LO im. Mikołaja Kopernika, zaś Radosław Wielczyk (lat 21) przygotowuje się do obrony licencjatu w Akademii Obrony Narodowej w Warszawie. Łączy ich jeszcze rodzinna miejscowość Wąsewo, zamiłowanie do nauki, marzenia o dobrych studiach i znalezieniu dobrze płatnej pracy w Polsce. Pracy na miarę ich marzeń.

Młoda kobieta chciała się zabić

cz pt, 14 lutego 2014 15:13

Kilkanaście minut po godzinie 1. w nocy policjanci otrzymali informację, że mieszkająca pod Zambrowem młoda kobieta może próbować popełnić samobójstwo. Znając jej imię i nazwisko oraz miejscowość skąd pochodzi policjanci szybko ustalili dokładny adres, a po kilkunastu minutach gdy funkcjonariusze dotarli na miejsce znaleźli zdesperowaną kobietę. Miała już rany na nadgarstkach, a do grzejnika w łazience przywiązany był pasek z pętlą. Dlaczego chciała się zabić na razie nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że osób targających się na własne życie w regionie jest bardzo wielu. Przed tygodniem w Łomży 59-letni mężczyzna wyskoczył z okna w bolku. Zginął. W połowie grudnia prawdopodobnie młody chłopak skoczył z mostu do Narwi. Samobójczy skok widzieli uczniowie pobliskiej szkoły w Piątnicy.

Złodzieje już wpadli, szukają kupców

Foto: Złodzieje już wpadli, szukają kupców
cz pt, 14 lutego 2014 13:23

Najpierw wyrwali kłódkę, a następnie dostali się do pomieszczenia gospodarczego, skąd wynieśli między innymi szlifierki kątowe, przerzynarkę do drewna, piłę spalinową i zagęszczarkę. W ten sposób w styczniu okradziono jednego z mieszkańców Łomży. Teraz policjanci złapali dwóch złodziei i próbują odzyskać skradzione elektronarzędzia. Póki co odzyskali skradzioną piłę do drewna. - Do tego typy kradzieży nie dochodziłoby gdyby nie było popytu na „tanie” rzeczy – mówią policjanci apelując do mieszkańców o szczególną ostrożność i rozwagę jeśli ktoś proponuje nam kupno używanych przedmiotów po okazyjnych cenach. Jest duża szansa, że pochodzą one z przestępstwa.

Rząd najpierw uciął teraz doda. „Schetynówki” będą pod Łomżą?

Foto: Rząd najpierw uciął teraz doda. „Schetynówki” b...
cz pt, 14 lutego 2014 11:22

Zwiększenie niemal czterokrotnie planowanej na ten rok dotacji na „schetynówki” w województwie podlaskim zakłada przesłany do konsultacji projekt nowej uchwały w sprawie narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych. Województwo podlaskie miałoby otrzymać 51 mln 354 tys zł, zamiast 14 mln 265 tys zł, które przyznane były wcześniej i już zostały rozdzielone w sumie na 12 inwestycji, ale nie było na niej żadnej drogi z okolicy Łomży. Jeśli rząd przyjmie projekt na listę schetynówek do realizacji trafią m.in. droga powiatowa Śniadowo – Chomentowo, oraz blisko 2,5 km dróg w gminie Łomża.

Miłość bez seksu na walentynki dla zakochanych

Foto: Miłość bez seksu na walentynki dla zakochanych
cz pt, 14 lutego 2014 08:08

O wartości życia bez uprawiania seksu przed małżeństwem i o sensie czystości rozmawiali w Łomży: dominikanin i wędrowny kaznodzieja ojciec Adam Szustak OP, aktorka z seriali „Klan” i „Na Wspólnej” Patrycja Hurlak i dziennikarz telewizyjny Mariusz Rytel. Dorośli i różnie przez los doświadczeni ludzie dzielili się otwarcie i bezpośrednio swoją wiedzą i przemyśleniami podczas debaty walentynkowej Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Po debiutanckim koncercie popowo-rockowego zespołu Lipidy przysłuchiwało się im ponad 300 osób, w znakomitej większości nastolatków i młodych po 20-tce, którzy tłumnie wypełnili salę Centrum Kultury przy Sadowej. Raz było poważnie, a raz na wesoło.

Na zakupy do nowej hali w połowie marca?

Foto: Na zakupy do nowej hali w połowie marca?
cz cz, 13 lutego 2014 16:12

„Od 3 do 5 tygodni potrwa procedura uzyskania pozwolenie na użytkowanie nowej hali targowej” – poinformował Łukasz Czech z ratusza. Wczoraj zakończył się odbiór hali zbudowanej wraz z wiatą na targowisku miejskim przy dworcu PKS. Komisja stwierdziła kilka rzeczy do wymiany, poprawy czy uzupełnienia, ale wskazane usterki nie wykluczają prowadzenia dalszych czynności zmierzających do otwarcia obiektu. - Po uzyskaniu pozytywnych opinii Państwowej Straży Pożarnej i Sanepidu, Urząd Miejski będzie mógł wystąpić do nadzoru budowlanego o pozwolenie na użytkowanie obiektu – informuje Czech.

Diler z Łomży

Foto: Diler z Łomży
cz cz, 13 lutego 2014 15:41

Policjanci zatrzymali 32-latka, który posiadał przy sobie blisko 19 gramów amfetaminy. Foliowe torebki z amfetaminą, oraz wagę elektroniczną mężczyzna trzymał ukryte pod kurtką.

Burmistrz jest zdrowy! Będzie odpowiadał przed sądem

cz cz, 13 lutego 2014 15:34

Lekarze szpitala w Choroszczy uznali, że burmistrz Stawisk Marek W. jest zdrowy i może stawać przed sądem. Do kolneńskiego sądu dotarły wyniki ubiegłotygodniowych badań burmistrza Stawisk. Odpowiada on za spowodowanie w lipcu dwa lata temu kolizji drogowej. Już raz sąd w Kolnie uznał go winnym, ale po wniesionej apelacji sąd drugiej instancji nakazał ponowne rozpatrzenie sprawy. Niestety na kolejne terminy rozpraw burmistrz się nie stawiał przesyłając zwolnienia lekarskie. Wobec tego sąd nakazał przymusowe badanie przez biegłych lekarzy, na które ostatecznie w ubiegłą środę burmistrza doprowadzili policjanci. - Badanie wyszło pozytywnie dla pana burmistrza i sądu – mówi sędzia Jan Leszczewski, rzecznik Sądu Okręgowego w Łomży. - Burmistrz Stawisk jest zdrowy i może stawać przed sądem. Sprawa staje się coraz bardziej pilną, bo za niespełna pół roku się przedawni.

Pedofil sądzony za zamkniętymi drzwiami

cz cz, 13 lutego 2014 11:47

Ruszył proces Janusza K. mieszkańca Łomży oskarżonego o seksualne molestowanie dzieci w niepublicznym przedszkolu. Proces prowadzony jest z wyłączeniem jawności. Mężczyzna, dziś w wieku 47 lat, został zatrzymany wczesną wiosną ubiegłego roku po tym jak rodzice małych dzieci poinformowali o swoich podejrzeniach prokuraturę. Śledczy po przeanalizowaniu sprawy przedstawili mężczyźnie zarzuty poddawania „innym czynnościom seksualnym” trójki małych dzieci, w wieku od dwóch i pół do niespełna czterech lat. Janusz K. został tymczasowo aresztowany i w areszcie przebywa cały czas.

Komornicy „ścigają” dłużników za alimenty, grzywny i kredyty

Foto: Komornicy „ścigają” dłużników za alimenty, grzy...
cz śr, 12 lutego 2014 14:20

- Z każdym rokiem spraw komorniczych przybywa i dają się zauważyć wyraźne tendencje wieloletnie – mówi komornik sądowy Joanna Grzech, która od dwóch lat prowadzi w Łomży kancelarię, lecz ma znacznie bogatsze doświadczenie, pracując w kancelarii komorniczej od roku 1995 i będąc od 2007 r. asesorem. – Coraz więcej skomplikowanych spraw alimentacyjnych, coraz mniej chęci porozumienia między stronami. Do tego narasta liczba spraw o należności względem Skarbu Państwa, jak grzywny karne czy mandaty, w których działania komornicze są bezskuteczne, bo dłużnicy nie mają ani pracy, ani majątku. Ale najwyraźniej zubożenie społeczeństwa widać w niespłacaniu kredytów i niepłaceniu rachunków za czynsz i prąd. Ludzie z biedy podpisują umowy, a potem się dziwią, że tak duże odsetki. Do komorników wpłynęło około 10 i pół tysiąca spraw w 2013 w Łomży i powiatach d. województwa łomżyńskiego: łomżyńskim, kolneńskim, grajewskim, zambrowskim i wysokomazowieckim. Jednak do i tak już przygnębiającej liczby należy dodać sprawy pozostałe z roku 2012 i poprzednich: aż 8 341.

Seicentem w autobus

Foto: Seicentem w autobus
cz śr, 12 lutego 2014 12:03

Seicento zderzyło się z autobusem. Na szczęście w wypadku do którego doszło dzisiaj rano około godziny 7.30 w miejscowości Popki w gminie Mały Płock nikomu nic się nie stało. Gdy policjanci dotarli na miejsce zdarzenia na jaw wyszło, że 41-letni kierowca małego fiacika był pijany.

Cena ziemi w podstrefie Łomża

cz śr, 12 lutego 2014 11:02

Miasto poinformowało o zamiarze sprzedaży działek objętych podstrefą ekonomiczną zlokalizowanych w okolicy ulicy „nowej” Spokojnej i Akademickiej. Do sprzedaży jest tu w sumie sześć działek lub kompleksów działek o powierzchni od 4225 m2 do nieco ponad 10 tys m2. I choć działki niemalże ze sobą sąsiadują różnica w ich wycenie sięga 20%. Cztery nieco ponad hektarowej wielkości działki „za Gaspolem” wyceniona na 100 zł netto za metr kwadratowy powierzchni, a znajdujące się po drugiej stronie ulicy Akademickiej dwa kompleksy działek mające w sumie nieco ponad hektar powierzchni na 120 zł za m2.

Dopłaty do paliwa

cz śr, 12 lutego 2014 09:18

Rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy do końca lutego musi złożyć w niosek w gminie. Podstawą do zwrotu są faktury VAT lub ich kopie potwierdzające zakup paliwa w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r.

Miasto naliczyło kary za opóźnienie z halą

Foto: Miasto naliczyło kary za opóźnienie z halą
cz wt, 11 lutego 2014 15:29

Ponad 376 tysięcy złotych kar za niedotrzymanie terminu zakończenia inwestycji naliczył ratusz głównemu wykonawcy hali na miejskim targowisku przy dworcu PKS w Łomży. Jak przekazuje Anna Sobocińska rzecznik prasowy prezydenta wezwanie do zapłaty zostało wysłane do Masbud Invest. To nie jedyna decyzja prezydenta w sprawie nowej hali targowej. Przychylając się do prośby kupców z hali targowej na Starym Rynku prezydent Mieczysław Czerniawski wyraził zgodę na przeniesienie 17 z nich, którzy zadeklarowali chęć przeprowadzki, do nowo wybudowanej hali.

Chciał zabić, postrzelił się...

Foto: Chciał zabić, postrzelił się...
cz wt, 11 lutego 2014 14:39

O nietypowym wypadku informuje policja. 55-letni mieszkaniec jednej ze wsi pomiędzy Rajgrodem a Augustowem postrzelił się w brzuch. Do wypadku najprawdopodobniej doszło gdy przymierzał się do... uboju zwierzęcia hodowlanego.

Młodzi złodzieje z Nowogrodu

cz wt, 11 lutego 2014 14:21

Policjanci zatrzymali dwóch 18-latków podejrzewanych o włamanie do domu w budowie w Nowogrodzie i kradzież z niego instalacji elektrycznej. Ci sami młodzi sprawcy mieli z wiaty na terenie innej posesji w tej miejscowości skraść przewody elektryczne.

W PKS Łomża zabrakło na wypłaty pensji

Foto: W PKS Łomża zabrakło na wypłaty pensji
cz wt, 11 lutego 2014 10:05

Część pracowników PKS Łomża nie otrzymała wczoraj należnych poborów za styczeń. Wypłaty nie popłynęły na konta pracowników fizycznych. Jak mówił na spotkaniu z załogą Adam Wykowski, prezes należącej do samorządu województwa spółki, rano w kasie PKS Łomża było 16 tysięcy złotych, czyli zbyt mało, aby wypłacić wynagrodzenia. Informację o braku wypłaty wynagrodzeń i wczorajszym spotkaniu prezesa z załogą potwierdziliśmy w niezależnych źródłach. Według relacji osób obecnych na spotkaniu, prezes deklarował, że zaległe pensje pracownicy mają otrzymać za kilka dni - dwa, trzy, cztery, a może za tydzień.

Komandor Kraszewski, Rotmistrz Pilecki czy profesor Wilhelmi?

Foto: Komandor Kraszewski, Rotmistrz Pilecki czy prof...
cz wt, 11 lutego 2014 09:13

Jak nazwać „nowy”, oddany do użytku w 2011 roku, odcinek ulicy Spokojnej zastanawiają się władze miasta. Chodzi o odcinek będący przedłużeniem ul. Spokojnej do skrzyżowania Alei Legionów z ul. Przykoszarową. Dotychczas nazywano go po prostu „przedłużeniem Spokojnej” lub „nową Spokojną”, a teraz ma ona nosić imię jednego z trzech wybitnych patronów - Komandora Kraszewskiego, Rotmistrza Pileckiego lub profesora Wilhelmiego. Aby wybrać „najlepszego” z nich prezydent ogłosił konsultacje społeczne.

Jeszcze jedna warszawska kancelaria w ratuszu

Foto: Jeszcze jedna warszawska kancelaria w ratuszu
cz wt, 11 lutego 2014 08:18

„180 tys zł na usługi doradcze przed organami podatkowymi w sprawach związanych z rozliczeniem podatku VAT” wygospodarował w budżecie miasta prezydent Łomży. Jak wynika z tłumaczeń rzeczniczki prezydenta Mieczysława Czerniawskiego, zmiana w uchwalonym niespełna miesiąc wcześniej budżecie na 2014 rok została wprowadzona w związku z umową jaką „Miasto” zawarło z warszawską firmą PWC, „która specjalizuje się w rozliczeniach podatkowych samorządu”. O umowie, choć zawarta została w maju ubiegłego roku, ani o styczniowych zmianach w budżecie miasta, nic nie wiedzieli radni z komisji finansów i skarbu miasta.

« · «« · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · 360 · 361 · 362 · »» · »
 
180925044145.png
181010092959.png
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0

W celu świadczenia przez nas usług oraz ulepszania i analizy ich, posiłkujemy się usługami i narzędziami innych podmiotów. Realizują one określone przez nas cele, przy czym, w pewnych przypadkach, mogą także przy pomocy danych uzyskanych w naszych Serwisach realizować swoje własne cele i cele ich podmiotów współpracujących.

W szczególności współpracujemy z partnerami w zakresie:
  1. Analityki ruchu na naszych serwisach
  2. Analityki w celach reklamowych i dopasowania treści
  3. Personalizowania reklam
  4. Korzystania z wtyczek społecznościowych

Zgoda oznacza, że n/w podmioty mogą używać Twoich danych osobowych, w postaci udostępnionej przez Ciebie historii przeglądania stron i aplikacji internetowych w celach marketingowych dla dostosowania reklam oraz umieszczenia znaczników internetowych (cookies).

W ustawieniach swojej przeglądarki możesz ograniczyć lub wyłączyć obsługę plików Cookies.

Lista Zaufanych Partnerów

Wyrażam zgodę