środa, 17 stycznia 2018 napisz DONOS@
180102034644.gif

Nad Narwią będzie bezpieczniej?

Foto: Nad Narwią będzie bezpieczniej?
cz so, 23 lutego 2013 12:27

Choć to jeszcze nie sezon na kąpiele czy choćby tylko pływanie po rzece łódką kierownictwo Łomżyńskiego Parku Krajobrazowy Doliny Narwi zapowiada ofensywę w celu poprawy bezpieczeństwa nad wodami. Nad Narwią w tym roku pojawią się znaki np. zakazu kąpieli, nakazu zakładania kamizelek ratunkowych oraz ostrzegające o wirach, palach czy głębinie. Będą też patrole „z wody i lądu”, które mają baczyć na przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, oraz specjalna internetowa mapa niebezpiecznych miejsc w granicach Park - Wszelkie te działania skierowane są zarówno do okolicznych mieszkańców jak i turystów, którzy coraz liczniej odwiedzają nasze strony i korzystają z dobrodziejstw jakie daje urokliwa, rzeczna dolina – zapowiada kierownictwo Łomżyńskiego Parku Krajobrazowy Doliny Narwi.

Rekordowo kosztowne zimowe (prze)solenie

Foto: Rekordowo kosztowne zimowe (prze)solenie
cz pt, 22 lutego 2013 16:23

- W czasie tej zimy pobiliśmy wszelkie rekordy zużycia soli, ponieważ od grudnia do tej chwili wysypaliśmy jej w Łomży na drogach i chodnikach aż 1 600 ton – martwi się Arkadiusz Kułaga, dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Łomży, które jest odpowiedzialne za stan czystości ulic i ciągów komunikacyjnych w mieście. Zdaniem dyrektora MPGKiM, tak znaczna ilość zużytej do posypywania dróg i chodników w Łomży soli to bardzo ważny wyznacznik kosztów całej akcji zimowej. - W ślad za tym idą ogromne ilości paliwa i nadliczbowych godzin pracy ludzi przy mechanicznym i ręcznym odśnieżaniu – wyjaśnia Arkadiusz Kułaga.

Cieślukowski odwołany z zarządu województwa i zwolniony z obowiązków

Foto: Cieślukowski odwołany z zarządu województwa i z...
cz pt, 22 lutego 2013 15:45

Cezary Cieślukowski (PO) został odwołany z funkcji członka zarządu województwa podlaskiego. Podczas dzisiejszej sesji, postawiony przez marszałka Jarosława Dworzańskiego (PO) wniosek o odwołanie Cieślukowskiego w tajnym głosowaniu poparło 15 radnych, podczas gdy 13 było przeciw i 1 wstrzymał się od głosu. Po tym głosowaniu okazało się, że radni sejmiku powinni jeszcze raz głosować – tym razem jawnie - by już odwołanego zwolnić z pełnienia obowiązków członka zarządu. - Głosowanie tej uchwały jest potrzebne, aby pan Cieślukowski nie brał udziału w posiedzeniach zarządu do czasu powołania nowego członka zarządu – tłumaczył marszałek Jarosław Dworzański prosząc radnych o głosowanie „za zwolnieniem z pełnienia obowiązków członka zarządu”. Za zagłosowało 13 radnych, a kolejnych 8 się wstrzymało. Pozostali (9 radnych sejmiku) nie brali udziału w głosowaniu.

Galeria Veneda na oku nadzoru budowlanego

Foto: Galeria Veneda na oku nadzoru budowlanego
cz pt, 22 lutego 2013 13:50

Galeria Veneda w Łomży przeżywa prawdziwe oblężenie. Jeszcze nie klientów, tylko firm wyposażających swoje sklepy i stoiska, a od trzech dni także inspektorów Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego dla Miasta Łomża. Wcześniej Galerię pod względem bezpieczeństwa sprawdzali strażacy i pracownicy sanepidu. Obie instytucje wydały opinię pozytywną. - O wynikach kontroli w Venedzie będę mogła poinformować dopiero w poniedziałek w południe – zapowiada Grażyna Gosiewska, powiatowy inspektor nadzoru budowlanego, pod której przewodnictwem inspektorzy oglądają, sprawdzają i mierzą cały obiekt od stóp do głów.

Nowe wyższe ceny biletów zamiejskich MPK

Foto: Nowe wyższe ceny biletów zamiejskich MPK
cz pt, 22 lutego 2013 11:20

Za tydzień, od 1 marca 2013 roku, zacznie obowiązywać nowy cennik biletów MPK na trasach pozamiejskich. Będzie drożej, choć nie zawsze. - Jednorazowe papierowe bilety MPK pójdą w górę o 20 groszy, ale ceny biletów elektronicznych pozostaną na niezmienionym poziomie – zapowiada Janusz Nowakowski, dyrektor MPK Łomża. W przypadku biletów miesięcznych te papierowe zdrożeją o 12 złotych, a elektroniczne tylko o 7 zł. - Chcemy zachęcić mieszkańców do korzystania z e-biletów – mówi Nowakowski, dodając, że w przypadku biletów elektronicznych te jednorazowe będą teraz o 50 groszy, a miesięczne o 5 zł tańsze od papierowych.

Bulwar nad Narwią ma pierwszego kierownika

Foto: Bulwar nad Narwią ma pierwszego kierownika
cz pt, 22 lutego 2013 08:15

W konkursie na kierownika bulwaru nad Narwią i mariny jachtowej w Łomży wygrał major Ryszard Nawrocki (lat 54), emerytowany żołnierz Wojska Polskiego. Przewodniczącym komisji konkursowej był Sławomir Grygo (lat 65), wicedyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który majora Nawrockiego w MOSiR zatrudnił już w listopadzie na pół etatu, aby pomógł – jak tłumaczy wicedyrektor - w „okresie przejmowania mariny przy ostatnich pracach technicznych”. - Nie zatrudniałem majora Nawrockiego z zamiarem wygrania przez niego konkursu – zapewnia Sławomir Grygo - Jestem za starym człowiekiem, żeby szukać takich sposobów.

Wieża przeceniona o ponad jedną czwartą

Foto: Wieża przeceniona o ponad jedną czwartą
cz cz, 21 lutego 2013 15:46

Po raz wtóry miasto wystawia na sprzedaż działkę z wieżą ciśnień przy ulicy Gen. Wł. Sikorskiego. W stosunku do poprzedniego przetargu, który miał odbyć się w grudniu, cenę z wywoławczą zmniejszono o ponad 25%. Dodajmy, że poprzednim razem wieżę z działką o powierzchni ponad 1700 m.kw. miasto wystawiło za ponad pół miliona netto, ale nikt chętnych w przetargu nie wystartował. Obniżając znacząco cenę władze Łomży chcą skusić potencjalnych inwestorów, którzy jednej z najbardziej charakterystycznych budowli w mieście mogliby nadać drugie życie.

Veneda coraz bogatsza

Foto: Veneda coraz bogatsza
cz cz, 21 lutego 2013 14:09

Galerii Veneda, pierwsze w Łomży centrum handlowe z hipermarketem, które ma być otwarte już za dwa tygodnie, ma coraz więcej najemców. Jak podał Wojciech Gepner z Echo Investment obiekt jest już wynajęty w ponad 96 procentach. W tej chwili trwają ostatnie prace wykończeniowe, a najemcy urządzają sklepy i lokale usługowe.

Znaczący spadek cen mleka

cz cz, 21 lutego 2013 08:47

Wraz z nowym rokiem spadły ceny skupu mleka. Rolnicy z województwa podlaskiego w styczniu za litr mleka średnio dostawali o blisko 10 groszy, czyli o ponad 6% mniej niż w grudniu 2012 roku. Z danych GUS wynika, że w styczniu średnia cena skupu mleka spadła w całym kraju. Była niższa niż w grudniu, ale także niższa niż przed rokiem. U nas spadek cen był jednak większy.

„ARiMR” to nie „ARMiR”. To oszustwo!

Foto: „ARiMR” to nie „ARMiR”. To oszustwo!
cz śr, 20 lutego 2013 16:50

Wolniejsze niż w latach poprzednich wypłaty dopłat bezpośrednich dla rolników stały się okazją do nieuczciwego zarobku oszustów. Do Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa dotarły informacje, że rolnicy z różnych regionów Polski otrzymują pisma, opatrzone logotypem łudząco podobnym do logotypu ARiMR, w których anonimowy autor zachęca do wpłacania pieniędzy na podany numer konta bankowego, w celu otrzymania dopłat bezpośrednich. Agencja oświadcza, że nie ma z tym pismem nic wspólnego, i że może to być oszustwo zaplanowane na szeroką skalę.

Pijany za kierownicą łotewskiej ciężarówki

cz śr, 20 lutego 2013 15:52

Kierowcy ciężarówek jeżdżący jak piraci to dość częsty widok na biegnącej przez Łomżę krajowej „61”. Droga prowadzi z Warszawy do przejść granicznych z Litwą i dalej do pozostałych państw nadbałtyckich. Niestety czasami okazuje się, że za kierownicą jadącego środkiem drogi tira siedzi pijany człowiek. Za zwyczaj o tym dowiadujemy się po tragicznym wypadku. Tym razem udało się tego uniknąć. Wczoraj pijanego kierowcę tira ujawnili podczas rutynowej kontroli na „61” inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku.

Emeryci też lubią pikniki, zabawy i wycieczki

Foto: Emeryci też lubią pikniki, zabawy i wycieczki
cz śr, 20 lutego 2013 15:18

- Bardzo chciałabym, aby kapitał intelektualny i życiowy seniorów był doceniany, żeby nikt nie poczuł się samotny i opuszczony, a jesień życia nie była szara i nudna – mówiła z werwą Elżbieta Grzanko, ustępująca prezes oddziału rejonowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Łomży, który skupia 754 członków w miastach i wsiach powiatów łomżyńskiego i kolneńskiego. Po pięcioletniej kadencji zarządu PZERiI seniorzy z 15 kół wybrali na III zjeździe delegatów nowy zarząd, którego prezesem została... ponownie Elżbieta Grzanko.

(za) Trudna decyzja...

cz śr, 20 lutego 2013 10:06

Komisja Bezpieczeństwa i Porządku jako pierwsza zajęła się nowymi propozycjami naliczania w mieście „podatku śmieciowego”. I o ile radni z komisji pozytywnie zaopiniowali większość proponowanych uchwał regulujących od 1 lipca gospodarkę śmieciową w mieście, to problemy pojawiły się przy wyborze najlepszej metody ustalenia opłaty za śmieci. Z przedstawianych przez prezydenta trzech wariantów jej naliczenia w przypadku budynków wielorodzinnych „wygrał” wariant trzeci – uzależniony od ilości osób w gospodarstwie. Za jego wyborem zagłosował jeden radny. Jak się okazuje w głosowaniach nad wyborem jednej z trzech proponowanych metod radni wstrzymywali się o głosu.

Byli włodarze Łomży na ławie oskarżonych

Foto: Byli włodarze Łomży na ławie oskarżonych
cz wt, 19 lutego 2013 15:37

Jerzy Brzeziński były prezydent Łomży i jego pierwszy zastępca Marcin Brunon Sroczyński zasiedli na ławie oskarżonych. Przed Sądem Rejonowym w Ostrowi Mazowieckiej wystartował wreszcie proces w którym byli włodarze miasta odpowiadają za zbycie miejskiej działki przy ulicy Poligonowej. Zdaniem prokuratury działkę zbyto bezprawnie, a zarówno prezydent Brzeziński jak i jego zastępca Marcin Sroczyński mieli niedopełnić obowiązków i przekroczyć uprawnienia, przez co miasto miało stracić, a prywatny przedsiębiorca zyskać. Sroczyński oskarżony jest także o popełnienie kilku innych przestępstw w tym m.in. o to, że wykorzystując błąd nieżyjącej już dziś ponad 80-letniej mieszkanki Łomży, odkupił od niej, po zaniżonej cenie, udziały w działkach. Zdaniem prokuratury kobieta była przekonana, że działki sprzedaje na rzecz miasta. Poza tym Sroczyńskiego oskarżono także o fałszowanie oświadczeń majątkowych w których m.in. kilkukrotnie zaniżał wysokość posiadanych oszczędności. Obaj oskarżeni nie przyznają się do popełnienia zarzucanych im przestępstw. Zgodzili się na podawanie ich danych i publikację wizerunku w mediach. Sroczyński odmówił składania wyjaśnień i odpowiadał jedynie na pytania sądu i obrońców.

Pada śnieg i padać będzie

Foto: Pada śnieg i padać będzie
cz wt, 19 lutego 2013 08:54

Padający od wczorajszego wieczoru śnieg sprawił że na drogach regionu i ulicach Łomży ponownie pogorszyły się warunki jazdy. Wszędzie leży śnieg lub rozjeżdżone błoto pośniegowe i jest ślisko. Nad ranem w Olszynach bus wypadł z drogi i zjechał do rowu. Na szczęści nikomu nic się nie stało. Tymczasem synoptycy podają, że śnieg pada i padać będzie. Tylko dziś prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej w województwie podlaskim wynosi od 3 cm do 6 cm.

Rolnicy żądają ochrony polskiej ziemi

cz wt, 19 lutego 2013 08:44

Przedstawiciele trzech związków zawodowych rolników woj. podlaskiego oraz Podlaskiej Izby Rolniczej chcą zmiany przepisów w zakresie gospodarowania ziemią rolną w związku ze zbliżającym się końcem okresu ochronnego na zakup polskiej ziemi rolnej przez obcokrajowców. Po 1 maja 2016 roku obywatele państw należących do Unii będą mogli kupować polską ziemię na tych samych zasadach, na jakich mogą ją nabywać Polacy. W ocenie działaczy rolniczych polska ziemia rolnicza będzie przedmiotem wzmożonego zainteresowania nabywców z krajów Unii Europejskiej, gdzie ceny ziemi rolnej są wyższe.

Tomasz Karolak „promuje” toaletę w łomżyńskiej Filharmonii

Foto: Tomasz Karolak „promuje” toaletę w łomżyńskiej ...
mm pon, 18 lutego 2013 17:55

Wystarczyło jedno zdjęcie z lekko ukrytą nazwą miasta, a do ataku w popularyzacji Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego ruszyły również portale społecznościowe, celebryckie i plotkarskie. Chodzi o fotkę z zaniedbanej i obskurnej ubikacji z ironicznym opisem, jakie na swoim profilu umieścił aktor Tomasz Karolak (lat 42): „Toaleta dla aktorów w Filharmonii w mieście Ł.........a gdzie gramy dzis Kwartet........”. Pisownia oryginalna, nie przymierzając, jak toaleta w świątyni sztuki.

Groźny wypadek na oblodzonej szosie

Foto: Groźny wypadek na oblodzonej szosie
cz pon, 18 lutego 2013 14:55

Trzy osoby trafiły do Szpitala Wojewódzkiego w Łomży po wypadku do którego doszło na drodze między Czarnocinem a Pęzą. Około godz. 13. zderzyły się tu dwa samochody osobowe. Kierowca jadącego od Pęzy opla nie zdołał na lekkim łuku wyprowadzić z poślizgu auta, które zjechało na przeciwległy pas ruchu i uderzyło w jadącą od strony Czarnocina hondę.

Pościg za pijanym kierowcą

Foto: Pościg za pijanym kierowcą
cz pon, 18 lutego 2013 14:08

Ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie miał 31-letni kierowca vw golfa, który w niedzielne popołudnie usiłował uciec przed policyjnym pościgiem. Uciekał przez około 10 km m.in. spychając na pobocze pojazdy jadące z przeciwka. Dopiero po zjechaniu na boczną drogę volkswagen wpadł w poślizg, po czym obrócił się i zatrzymał na poboczu. Jak się okazało kierujący golfem mieszkaniec gminy Klukowo, poza tym, że był pijany nie miał uprawnień do kierowania pojazdami. Uprawnienia wcześniej zabrał mu sąd -oczywiście za jazdę za dwóch gazach.

Znowu przysypie nas śniegiem

cz pon, 18 lutego 2013 13:52

Od 15 do 20 cm śniegu może spaść w regionie w ciągu doby. Synoptycy z białostockiego zespołu Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych IMGW-PIB ostrzegają przed intensywnymi opadami śniegu, które wieczorem od północy zaczną nadciągać nad województwo podlaskie.

« · «« · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · 360 · 361 · 362 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0