niedziela, 25 marca 2018 napisz DONOS@

Wypadek autobusu szkolnego

Foto: Wypadek autobusu szkolnego
cz pt, 10 maja 2013 08:30

Dwie kobiety trafiały do szpitala po wypadku opla astry i autobusu szkolnego. Obie jechały osobówką. Aby wydobyć z niej ranną w głowę 70-latkę wezwani na miejsce strażacy musieli rozcinać samochód. Dzieciom przewożonym w autobusie nic się nie stało.

Gdzie są pieniądze Jańskiego?

cz cz, 09 maja 2013 14:54

800.000 złotych miała stracić Wyższa Szkoła Zarządzania i Przedsiębiorczości im. Bohdana Jańskiego w Łomży. Brakujące pieniądze to zbierane w dwa lata opłaty za czesne wpłacane przez studentów. Jak pieniądze zniknęły i gdzie trafiły wyjaśnia już prokuratura. Są dwa postępowania w tej sprawie, bo w jednym o malwersacje były już kanclerz uczelni posądza byłego kwestora, a w drugim były kwestor nieprawidłowości zarzuca byłemu kanclerzowi.

Były wiceprezydent uniewinniony. Już prawomocnie.

Foto: Były wiceprezydent uniewinniony. Już prawomocnie.
cz cz, 09 maja 2013 10:13

Były zastępca prezydenta Łomży Marcin Sroczyński, i Jan K. - jeden z miejskich urzędników, nie złamali prawa w związku z wydaniem w 2007 roku pozwolenia na budowę supermarketu przy skrzyżowaniu ulic Sikorskiego i Alei Legionów w Łomży. Tak w styczniu orzekł Sąd Rejonowy w Ostrowi Mazowieckiej, a wczoraj wyrok ten podtrzymał Sąd Okręgowy w Ostrołęce. Wyrok jest już prawomocny.

Tragiczny pożar w Biodrach pod Jedwabnem

Foto: Tragiczny pożar w Biodrach pod Jedwabnem
cz cz, 09 maja 2013 08:38

Zwłoki mężczyzny leżące w kuchni znaleźli strażacy, którzy wczoraj wieczorem zostali wezwani do pożaru domu we wsi Biodry w gminie Jedwabne. Jak informują strażacy pomieszczenie w którym znaleziono ciało mężczyzny było okopcone i zadymione.

„Śmieciowe” ankiety w Perspektywie i ŁSM

Foto: „Śmieciowe” ankiety w Perspektywie i ŁSM
cz cz, 09 maja 2013 08:30

Do końca maja mieszkańcy Łomży powinni zadeklarować wysokość „podatku śmieciowego”, jaki będą płacić od 1. lipca. Właściciele domków jednorodzinnych mają zrobić to sami, zaś w budownictwie wielorodzinnym, zarządzanym przez spółdzielnie mieszkaniowe i MPGKiM, za lokatorów wspólne deklaracje złożą zarządy. Perspektywa rozdała spółdzielcom ankiety z pytaniem, czy chcą segregować odpady i do dziś czeka na odpowiedzi. ŁSM złoży swoim taką propozycję niebawem choć zarząd sugeruje żeby śmieci segregować i płacić mniej. Już wiadomo, że śmieci segregować mają mieszkańcy wspólnot mieszkaniowych MPGKiM.

Więcej zarzutów dla pedofila z łomżyńskiego przedszkola

cz śr, 08 maja 2013 13:40

Łomżyńscy prokuratorzy uzupełnili zarzuty stawiane 46-letniemu Januszowi K. z Łomży. Mężczyzna, który od końca marca przebywa w tymczasowym areszcie, jest podejrzewany o poddawanie trójki małych dzieci, w wieku do dwóch i pół do niespełna czterech lat, „innym czynnościom seksualnym”. Mężczyzna pedofilii miał się dopuścić wobec podopiecznych niepublicznego przedszkola w Łomży z którym był związany.

Pamięć o zabitych żołnierzach w rocznicę zwycięstwa

Foto: Pamięć o zabitych żołnierzach w rocznicę zwycię...
cz śr, 08 maja 2013 11:30

- Dlaczego tu się spotykamy, w Piątnicy...? I to przed głazem pamięci żołnierzy 33. Pułku Piechoty, poległych w obronie Ziemi Łomżyńskiej we wrześniu 1939 roku...? - pyta retorycznie ppłk Ludwik Zalewski (lat 59), prezes Klubu Fort, kiedy składał kwiaty przy pomniku na skwerku przed kościołem w Piątnicy z okazji 68. rocznicy zwycięstwa aliantów nad hitlerowskimi Niemcami w II wojnie światowej. - Bo tutaj 7. września '39 żołnierze 33 Pułku Piechoty stawili pierwszy opór i zatrzymali atak sześciu czołgów niemieckich, które w pierwszym ataku nacierały od Marianowa...

Błąd staruszka czy urzędnika?

Foto: Błąd staruszka czy urzędnika?
cz śr, 08 maja 2013 11:20

Zwrotu ponad 11 tysięcy złotych, plus odsetki za sześć lat, zażądał prezydent Łomży od ponad 80-letniego niepełnosprawnego mieszkańca miasta. Kwota, której domaga się prezydent uzbierała się z wypłacanego mężczyźnie zasiłku pielęgnacyjnego w okresie od 1.05.2006r. do 30.06.2012r.. Zdaniem władz miasta zasiłek był nienależnie pobrany, bo właśnie od 1.05.2006r. czyli po ukończeniu 75 roku życia, mężczyzna jest uprawniony do otrzymywania dodatku pielęgnacyjnego wypłacanego przez ZUS. Zgodnie z prawem otrzymywanie tego dodatku wyklucza dalsze otrzymywanie zasiłku pielęgnacyjnego. Sęk w tym, że decyzję o bezterminowym przyznaniu mieszkańcowi Łomży zasiłku pielęgnacyjnego prezydent miasta wydał gdy miał on ukończone 74 lata.

Kołakowski apeluje do Vincent-Rostowskiego

Foto: Kołakowski apeluje do Vincent-Rostowskiego
cz śr, 08 maja 2013 08:12

- Zwracam się do Panów Ministrów o przyznanie pomocy finansowej dla osób korzystających z pomocy społecznej, bezrobotnych, niepełnosprawnych, starszych oraz rodzin wielodzietnych w pokryciu opłat związanych z wprowadzeniem tzw. „ustawy śmieciowej” - napisał poseł Lech Kołakowski w interpelacji skierowanej do wicepremiera, ministra finansów Jana Vincent-Rostowskiego i ministra pracy i polityki społecznej Władysława Kosiniak-Kamysza. Poseł z Łomży podkreśla, że już od dłuższego czasu jego biuro poselskie odwiedzają zaniepokojeni mieszkańcy regionu, którzy alarmują, że ustalone przez gminy opłaty są kilkukrotnie wyższe od obowiązujących obecnie. Kołakowski obawia się, że najubożsi mogą nie być w stanie pokryć nowego obciążenia.

Hangar poczeka na lotnisko?

Foto: Hangar poczeka na lotnisko?
cz wt, 07 maja 2013 10:50

Od roku w Łomży leży duży metalowy hangar. Miasto zamówiło go jeszcze w 2011 roku z myślą o lądowisku jakie chciano utworzyć przy Grobli Jednaczewskiej. Za hangar zapłaciliśmy niemal równe 110 tysięcy złotych, ale nim wiosną ubiegłego roku dotarł do miasta lotnicze plany Łomży pokrzyżowała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Białymstoku żądając przeprowadzenia kosztownej oceny oddziaływania inwestycji na środowisko i sporządzenia profesjonalnego raportu. Hangar miał mieć inne przeznaczenie, ale póki co czeka na... lądowisko, bo władze miasta z lotniczych zamierzeń nie rezygnują.

Śmieciowe deklaracje czas wypełniać

Foto: Śmieciowe deklaracje czas wypełniać
cz wt, 07 maja 2013 08:48

Do końca miesiąca mają czas mieszkańcy Łomży na złożenie deklaracji o wysokości tzw. „podatku śmieciowego” jaki trzeba będzie płacić już od 1 lipca. Podatek zastąpi opłacone dziś rachunki za śmieci, bo za dwa miesiące wszystkie śmieci w mieście będą już własnością samorządu. Składana w maju deklaracja sprowadza się do samodzielnego określenia wysokości należnego podatku. - Obowiązek złożenia deklaracji spoczywa na każdym właścicielu nieruchomości przy czym w budownictwie wielorodzinnym zarządzanym przez spółdzielnie mieszkaniowe deklaracje składać będą ich zarządy – przypomina ratusz.

Motocyklista po wypadku stracił nogę

Foto: Motocyklista po wypadku stracił nogę
cz pon, 06 maja 2013 15:16

Uwaga na motocyklistów. 34-letni kierowca yamahy po wypadku stracił nogę. Do wypadku doszło w sobotę na prostym odcinku drogi nr 677 Łomża - Ostrów Mazowiecka w okolicy miejscowości Jakać Dworna. Jak podaje policja najpierw zderzyły się dwa motocykle po czym jeden z nich zderzył się jeszcze z ciężarówką.

Winniczki po 1,5 zł/kg

Foto: Winniczki po 1,5 zł/kg
cz pon, 06 maja 2013 11:00

120 ton ślimaków winniczków można zebrać w tym roku w województwie podlaskim - przewiduje limit Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Białymstoku. Ślimaki można zbierać do końca maja, ale Polska Agencja Prasowa powołując się na Dariusza Cymka, który prowadzi skup surowców zielarskich w okolicach Łomży, informuje że póki co ślimaków w skupie nie ma bo zbieraczom nie sprzyjała pogoda. Noce są jeszcze za chłodne, potrzeba też więcej wilgoci i co najmniej jeszcze kilku cieplejszych dni.

Woda w basenie przy Wyszyńskiego jest czysta

Foto: Woda w basenie przy Wyszyńskiego jest czysta
cz pon, 06 maja 2013 10:21

W żadnej z próbek wody pobranej z niecek basenu przy ul. Kardynała Stefana Wyszyńskiego nie stwierdzono występowania jakiegokolwiek zanieczyszczenia poinformował Piotr Cymek z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łomży. - We wszystkich próbkach, na wszystkich sprawdzanych parametrach wynik jest negatywny – mówi Cymek.

Bezrobotnych o blisko 200 mniej

cz pon, 06 maja 2013 09:23

Ponad pół tysiąca nowych bezrobotnych zgłosiło się w kwietniu do Powiatowego Urzędu Pracy w Łomży. W tym samym czasie z rejestrów urzędu wykreślono niemal 780 osób. „Zanotowany spadek poziomu bezrobocia w kwietniu 2013r. związany jest m.in. z aktywizacją bezrobotnych w ramach aktywnych form oraz niepotwierdzeni gotowości do pracy i dobrowolnej rezygnacji ze statusu bezrobotnego” – podał PUP w miesięcznym komunikacie. Nie potwierdziło gotowości do podjęcia pracy lub odmówiły jej przyjęcia w sumie 102 osoby, a kolejne 90 w kwietniu dobrowolnie zrezygnowało ze statusu bezrobotnego.

Groźnie wyglądająca kolizja za 500 złotych.

Foto: Groźnie wyglądająca kolizja za 500 złotych.
cz pon, 06 maja 2013 09:06

Dwie osobówki rozbite, uszkodzona latarnia i trzy osoby z ogólnymi potłuczeniami ciała przewiezione do szpitala to skutek jednej kolizji drogowej do jakiej doszło w Zambrowie. Sprawczynią zdarzenia okazała się 21-letnia kierująca.

Łomżyńskie spotkania z historią

Foto: Łomżyńskie spotkania z historią
cz pon, 06 maja 2013 08:50

Goście z całej Polski przyjechali na długi majowy weekend do Łomży na jubileusz 10-lecia wszechnicy „Tulowskie spotkania”. Ta unikalna w skali ogólnopolskiej inicjatywa edukacyjna dotyczy przede wszystkim ziemi łomżyńskiej, przybliżając uczestnikom spotkań historię, tradycje ludowe i kulturę regionu. – Nie spodziewałam się, że te 10 lat minie tak szybko! – mówi Gabriela Dziekońska-Olszańska. – Skromnie liczyliśmy, że wszechnica będzie istnieć nadal, gdy obchodziła 5-lecie istnienia i rzeczywiście przetrwała, ma się dobrze i rozwija się!

Ratusz chce ograniczać konkurencję?

cz so, 04 maja 2013 10:41

Tak działania władz Łomży ocenia Przedsiębiorstwo Budownictwa Komunikacyjnego, które zaskarżyło do Krajowej Izby Odwoławczej przy Prezesie Urzędu Zamówień Publicznych zapisy Specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia w miejskim przetargu na przebudowę ulicy Sikorskiego na odcinku od Wojska Polskiego do Nowogrodzkiej ze skrzyżowaniem z ulicą Nowogrodzką. Zastrzeżenia łomżyńskiej firmy sprowadzają się do zapisów dotyczących sposobu obliczania ceny w związku ze źle określonym zakresem wykonywanych prac. We wniesionym odwołaniu PBK wnosi o zobowiązanie miasto do modyfikacji SIWZ.

Kajakarze chcieli dopłynąć do Łomży, ale zgubili się na biebrzańskich rozlewiskach

Foto: Kajakarze chcieli dopłynąć do Łomży, ale zgubil...
cz so, 04 maja 2013 10:25

Sześcioro turystów płynąc kajakami zabłądziło w rozlewiskach Biebrzy. Cztery dorosłe osoby oraz dwoje dzieci w wieku 6 i 7 lat płynąc trzema kajakami z Ełku do Wizny i Łomży straciły orientację w terenie i nie były w stanie nie tylko odnaleźć właściwej drogi, ale nawet powiedzieć, gdzie się znajdują. Dopiero wezwany na ratunek samolot Straży Granicznej zlokalizował zaginionych na rozlewiskach turystów. Akcja ratunkowa trwała kilka godzin.

222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w strugach deszczu

Foto: 222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w s...
cz pt, 03 maja 2013 11:02

Ponad sto osób zebrało się na Placu Papieża Jana Pawła II w Łomży by uczcić 222. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. To tu miały się odbyć główne miejskie i powiatowe uroczystości trzeciomajowe ale ze względu na obficie padający deszcz w zasadzie ograniczyły się do odtworzenia hymnu i złożenia kwiatów przed znajdującym się na środku placu pomnikiem żołnierzy 33. Pułku Piechoty, oraz przed znajdującym się u wejścia do pobliskiego seminarium pomnikiem Jana Pawła II.

« · «« · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · 360 · 361 · 362 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0