wtorek, 21 listopada 2017 napisz DONOS@
171027121458.gif

Kłusownik z Kurpi?

Foto: Kłusownik z Kurpi?
cz pon, 17 grudnia 2012 09:23

Zarzut nielegalnego posiadania broni usłyszał 43-letni mieszkaniec gminy Zbójna. Policjanci znaleźli u niego dwa amerykańskie karabinki KBKS z lunetami. Jak mówią karabinki były przystosowane np. do kłusownictwa.

21-letnia Monika szuka „bliźniaka genetycznego”

Foto: 21-letnia Monika szuka „bliźniaka genetycznego”
cz pon, 17 grudnia 2012 09:05

Młoda mieszkanka Kolna choruje na ostrą białaczkę limfoblastyczną. Choć początkowo wydawało się, że z chorobą szybko wygra bo lekarze znaleźli dla niej dwudziestu potencjalnych dawców szpiku kostnego, po szczegółowych badaniach okazało się, że żaden z nich nie spełnił wymogów do przeszczepu. Teraz znajomi Moniki rozpoczęli akcję poszukiwania dla niej „bliźniaka genetycznego”. Pomóc mogą także mieszkańcy Łomży - Pamiętajcie, że jeśli to nie dla mnie będzie szpik to zawsze możecie uratować kogoś innego i to jest bycie prawdziwym bohaterem. Jeden woreczek, a może dać komuś szanse na bycie takim jak Ty, zdrowym, silnym człowiekiem – napisała Monika na Facebook.

Zakupy z wolnej ręki - w ratuszu dosłownie

Foto: Zakupy z wolnej ręki - w ratuszu dosłownie
cz so, 15 grudnia 2012 12:38

„Kontrola pięciu losowo wybranych wydatków o wartości przekraczającej kwotę 5.000 zł wykazała brak jakiejkolwiek dokumentacji świadczącej o przeprowadzeniu postępowania w celu wyłonienia wykonawcy” – alarmują kontrolerzy Regionalnej Izby Obrachunkowej w Białymstoku, którzy sprawdzali wyłanianie wykonawców „małych” - do 14.000 euro - zamówień publicznych w Urzędzie Miejskim w Łomży. Okazuje się, że pracownicy ratusza poszukując takich wykonawców nie przestrzegali zasad określonych przez prezydenta Łomży.

Hajda na łyżwy w Łomży, a na narty do Rybna!

Foto: Hajda na łyżwy w Łomży, a na narty do Rybna!
mm pt, 14 grudnia 2012 18:03

- Warunki do jazdy na nartach są teraz wręcz idealne, dlatego zapraszamy Czytelników portalu 4lomza.pl na stok narciarski w Rybnie – zachęca Anna Calmet ze Stacji Narciarskiej Rybno nad Narwią, 10 km od Łomży. - Pierwsza osoba, która o godz. 10 w sobotę na otwarcie sezonu zjedzie ze stoku, otrzyma w nagrodę uścisk ręki szefa Mirosława Jankowskiego. A może i niespodziankę...? Natomiast na otwarciu lodowiska miejskiego w niedzielę w południe na Orliku przy ul. Katyńskiej w Łomży uścisków ręki szefa nie przewidziano. Nie będzie niespodzianki, ponieważ MOSiR-owcy spodziewają się gigantycznego tłumu spragnionych uciechy i zimowego szaleństwa na łyżwach.

Wojewoda wyznaczył wybory w Jeziorku i Rządkowie

cz pt, 14 grudnia 2012 12:41

W niedzielę 17 lutego 2013 roku mieszkańcy dwóch wsi Jeziorko i Rządkowo w gminie Piątnica będą wybierać nowego radnego gminy. Wybory uzupełniające zarządził wojewoda podlaski, po tym gdy dotychczasowy radny Karol Śmiarowski złożył mandat.

PPP nie w Łomży

Foto: PPP nie w Łomży
cz pt, 14 grudnia 2012 10:40

Nie ma chętnych na zainwestowanie w ramach Partnerstwa Publiczno-Prywatnego z Łomżą w realizację Miejskiego Centrum Handlowo-Komunikacyjnego, które władze miasta widzą w miejscu dzisiejszego dworca PKS. Na kolejny przetarg, w którym miasto poszukiwało - nie tylko w Polsce, ale w całej Europie - inwestora nikt się nie zgłosił. Koszt całego przedsięwzięcia urzędnicy z ratusza szacowali na 60 do 100 mln zł. Miasto jako wkład własny chciało przekazać teren.

Półmetek(?) prezydenta Czerniawskiego

Foto: Półmetek(?) prezydenta Czerniawskiego
cz pt, 14 grudnia 2012 09:15

Dwa lata temu, 14 grudnia 2010 roku, Mieczysław Czerniawski złożył ślubowanie i formalnie objął urząd prezydenta Łomży. Nieco ponad tydzień wcześniej na kandydata SLD w drugiej turze wyborów prezydenckich głosowało 10453 łomżan, czyli ponad 60% tych, którzy wzięli udział w wyborach. Dziś prezydenta w ratuszu nie ma. Od wczoraj jest na urlopie.

Bezprawne 20% dodatki do pensji zastępców prezydenta Łomży?

Foto: Bezprawne 20% dodatki do pensji zastępców prezy...
cz cz, 13 grudnia 2012 15:39

Regionalna Izba Obrachunkowa wskazuje brak merytorycznych podstaw przyznania 20% stałego dodatku specjalnego do pensji zastępcom prezydenta Łomży. Kontrolerzy Izby nie mają zastrzeżeń co do tego, że dodatek jest, ani do jego wysokości, ale do tego, że jest on stały. Ich zdaniem taki dodatek może być, ale za dodatkową pracę...

Paczki dla dzieci i żywność na święta dla ubogich

cz cz, 13 grudnia 2012 14:14

Na zbliżające się święta Bożego Narodzenia, czyli na paczki pod choinkę i potrawy na świąteczny stół w najuboższych domach, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Łomży wyda w grudniu ponad 175 tysięcy złotych. Większość z obdarowanych przez MOPS 600 rodzin dostanie pieniądze prosto do ręki, natomiast inni - w postaci zakupionych wcześniej produktów, aby fundusze z opieki społecznej nie zostały bezmyślnie zmarnotrawione na alkohol czy papierosy.

Odpowie za sprzedaż petard nieletnim

cz cz, 13 grudnia 2012 11:33

Nawet dwa lata więzienia grożą kobiecie z Kolna, która sprzedała petardy nastolatkom. Wczoraj już policyjne zarzuty. Sprzedawczynię „wysypał” jeden z 17-latków, który wcześniej wpadł gdy podpalał i rzucał petardy w okolicach parku miejskiego w Kolnie.

„Solidarność” nie uznaje 13 grudnia za klęskę

Foto: „Solidarność” nie uznaje 13 grudnia za klęskę
cz cz, 13 grudnia 2012 11:10

Dzisiaj „Solidarność” nie uznaje 13 grudnia za klęskę – czytamy w przyjętym dziś stanowisku Oddziału Łomżyńskiej „Solidarności” w sprawie XXXI rocznicy wprowadzenia stanu wojennego. - Ten dzień to smutek i zaduma, żadne święto - stwierdza Rada Oddziału Łomżyńskiej „Solidarności”. Uważamy, że po to ludzie w latach osiemdziesiątych walczyli, żeby teraz każdy mógł spędzać ten dzień jak uważa za właściwe – czytamy w dokumencie pod którym podpisał się Henryk Piekarski przewodniczący „Łomżyńskiej Solidarności”.

Zgniecione marzenia

Foto: Zgniecione marzenia
cz cz, 13 grudnia 2012 08:10

13 grudnia 1981 r. – zimno, w telewizji zamiast „Teleranka” smutny pan w dużych okularach i mundurze mówiący, że jest wojna. To chyba pierwsze skojarzenia związane z wprowadzeniem stanu wojennego w Polsce. Dziś nikt nie zaprzecza, że jego celem było zlikwidowanie „Solidarności” ruchu dążącego do demokratyzacji życia w ówczesnej, komunistycznej rzeczywistości. O tym, że nie był to żart przekonywano się błyskawicznie – podczas telefonicznych prób skontaktowania z bliskimi (blokada połączeń), czy też po wyjściu z domu widząc patrole wojskowe, transportery i panującą na ulicach pustkę. Był to faktycznie koniec marzeń o demokracji i nadaniu nowego oblicza systemowi komunistycznemu.

Trzecia obwodnica na krajowej 61

Foto: Trzecia obwodnica na krajowej 61
cz śr, 12 grudnia 2012 15:57

Niemal 180 mln zł ma kosztować budowa obwodnicy Bargłowa Kościelnego. To najkorzystniejsza z oferty w przetargu ogłoszonym przez białostocki oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. - Jeśli nie będzie odwołań, umowa z wykonawca zostanie podpisana na początku 2013 roku, a budowa ruszy wiosną - poinformował Rafał Malinowski, rzecznik prasowy GDDKiA w Białymstoku. To trzecia z tzw. małych obwodnicy na krajowej 61. W tym roku rozpoczęto już prace przy budowie obwodnicy Stawisk i Szczuczyna. Wszystkie są dofinansowywane unijnymi dotacjami z programu Rozwój Polski Wschodniej.

Łomżyński comber z nutrii w pistacjach – rewelacja!

Foto: Łomżyński comber z nutrii w pistacjach – rewela...
cz śr, 12 grudnia 2012 14:13

- Jedziemy na sobotni finał ogólnopolskiego konkursu kulinarnego w Warszawie z nadzieją, że będziemy gotować tak smacznie i zwycięsko jak na eliminacjach regionalnych w Augustowie – mówi Dorota Miarka z Łomży, kapitanka trzyosobowej reprezentacji województwa podlaskiego w konkursie „Tradycyjne produkty - nowoczesna kuchnia polska”. - Przyrządzimy nasze nowoczesne potrawy na bazie tradycyjnych produktów regionalnych z Natalią Busłowską i Joanna Zdrodowską z Białegostoku, które są studentkami Instytutu Technologii Żywności i Gastronomii PWSIiP w Łomży.

Seryjny włamywacz złapany

cz śr, 12 grudnia 2012 11:32

Przez kilka miesięcy włamywał się do piwnic, ale na swoim koncie ma też obrobienie domku na terenie ogródków działkowych. Kradł przede wszystkim elektronarzędzia, sprzęt AGD i RTV oraz rowery. Pokrzywdzeni swoje straty oszacowali na kilka tysięcy złotych. Teraz policjanci zatrzymali złodzieja. Okazał się nim 16-latek. W sumie usłyszał 11 zarzutów.

Grudniowe konkursy RPOWP

cz śr, 12 grudnia 2012 09:31

Ponad 40 mln zł wynosi łączna pula unijnych dotacji w trzech konkursach jakie jeszcze w grudniu ogłosi Urząd Marszałkowi Województwa Podlaskiego. O pieniądze będą mogli się starać przedsiębiorcy i samorządy.

„Cząstka Podlasia” - film mistyczny i odkrywczy

Foto: „Cząstka Podlasia” - film mistyczny i odkrywczy
cz śr, 12 grudnia 2012 08:33

Fotograf Zdzisław Folga z Łomży, filmowiec z Białegostoku Paweł Jankowski i kompozytor Marek Kubik postanowili stworzyć film o mistycznej i sielankowej krainie „Cząstka Podlasia”. Rok temu wpadli na pomysł, w maju zaczęli zdjęcia, a po pierwszym dniu od wstawienia trailera na Youtube mają już 18 000 wyświetleń. Urzekli internautów niebanalnie i tajemniczo pokazaną krainą puszcz i rozległych łąk nad Biebrzą i Narwią oraz trzech religii: katolickiej, prawosławnej i muzułmańskiej.

(nie)Bezpieczne promieniowanie

Foto: (nie)Bezpieczne promieniowanie
cz wt, 11 grudnia 2012 15:49

Pola elektromagnetyczne w Łomży nie stanowią zagrożenia dla mieszkańców. Tak wynika z przeprowadzanych badań. Najwyższe natężenie odnotowano na ul. Kazańskiej, w rejonie oddziaływania dwóch największych masztów antenowych w Łomży, to jest masztu przy ul. Szosa Zambrowska i masztu przy Osiedlu Medyk. Niemniej jak podkreślają specjaliści nawet w tym miejscu zmierzone wartości nie przekroczyły 5% dopuszczalnej normy.

Kolejki „eLek” w Łomży

Foto: Kolejki „eLek” w Łomży
cz wt, 11 grudnia 2012 14:11

Około 7 tysięcy osób czeka w Łomży na egzamin na prawo jazdy. W tutejszym WORD-zie dziennie przeprowadza się po kilkaset egzaminów. W zdecydowanej większości to osoby, które przyjeżdżają z zewnątrz. Łomżanie stanowią tylko 5-6% zdających. Prawdziwe oblężenie WORD zawdzięcza zmianom zasad egzaminowania przyszłych kierowców, które wchodzą w życie po 19 stycznia. - Na pewno będzie trudniej – mówi Mirosław Oliferuk, dyrektor WORD Łomża. - Zamiast 18 na teście będą 32 pytania, a na odpowiedź na każde z nich będzie maksymalnie 10 sekund. Przynajmniej dwukrotnie powiększy się też baza pytań, a część z nich nie będzie jawna tak jak dzisiaj – wylicza.

Nowoczesny endek w Łomży

Foto: Nowoczesny endek w Łomży
cz wt, 11 grudnia 2012 08:26

Rafał Ziemkiewicz popularny dziennikarz, pisarz i publicysta przyjechał do Łomży promować swoją najnowszą książkę „Myśli nowoczesnego endeka”. Książka była jednym, ale wcale nie najważniejszym tematem podczas rozmów z czytelnikami. Ziemkiewicz w Łomży dużo mówi też o zbrodni w Jedwabnem, a przede wszystkim o katastrofie smoleńskiej oraz związanej z nią sytuacją polityczną. – Jest to moment fatalny, kiedy skrajne hipotezy zostały zaprzężone do walki politycznej, w której jedna strona chce zniszczyć drugą całkowicie – podkreślał Rafał Ziemkiewicz. – W związku z czym strona rządowa licytuje się w podłościach, prowokacjach wobec rodzin ofiar. Z drugiej strony mamy stawianie tezy, że zamach jest udowodniony, a Tusk i Komorowski są zdrajcami.

« · «« · 353 · 354 · 355 · 356 · 357 · 358 · 359 · 360 · 361 · 362 · »» · »
 
 
4lomza.pl Regionalny Portal Copyright © Speed s.c. 2005r - 4too v.1.0